Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

Onder meer Laurens Dassen (Volt) vroeg welke indicatoren er zijn waarop het kabinet de keuze maakt om in te grijpen. "Het ongemakkelijke antwoord is dat ik dat niet in feitelijke cijfers kan aangeven", zei Herbert. Ze zei daarover "in gesprek te blijven" met bijvoorbeeld werkgeversorganisatie VNO-NCW of MKB Nederland.

In de tussentijd zet het kabinet een aantal maatregelen "in de grondverf", aldus Herbert. Eerder in het debat ging het al over het "klaarzetten" van maatregelen, bijvoorbeeld een prijsplafond.

Maximumprijs

Herbert kijkt welwillend naar de suggestie van GroenLinks-PvdA om een maximumprijs voor brandstof in te stellen. "Ingrijpen op prijzen is wel een vergaande optie", waarschuwt de minister. Partijleider Jesse Klaver wilde dat het kabinet al een wetsvoorstel gaat voorbereiden, zodat een maximumprijs snel ingevoerd kan worden als het nodig is.

Dat wil Herbert nu nog niet, onder meer omdat de ambtenaren op het ministerie van Economische Zaken al zo druk zijn, gaf ze desgevraagd aan. Wel gaat ze "zorgen dat we precies weten in welk tempo dit ingevoerd zou kunnen worden, mochten we ervoor kiezen."

Het verlagen van de accijnzen op brandstof kan sneller, maar een meerderheid van de Kamer lijkt daar niet aan te willen. Die maatregel zou miljarden euro's kosten en grotendeels bij hogere inkomens terechtkomen.

Meer uit Politiek

Landelijk vuurwerkverbod geldt tijdens komende jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Het landelijk vuurwerkverbod voor consumenten is komende jaarwisseling van kracht. Staatssecretaris Annet Bertram (Milieu) heeft formeel het besluit genomen dat de wet bekrachtigt. De Tweede Kamer stemde al in 2025 in met een landelijk verbod op initiatief van PRO en Partij voor de Dieren.

7 uur geleden
Kabinet hanteert dezelfde criteria voor Noodfonds Energie

DEN HAAG (ANP) - Het Noodfonds Energie is dit najaar opnieuw bedoeld voor mensen met een laag inkomen en een relatief hoge energierekening. De Tweede Kamer had eerder gevraagd om het fonds voor een bredere groep beschikbaar te stellen, maar minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken schrijft in een Kamerbrief dat een grotere doelgroep ervoor zou zorgen dat juist de meest kwetsbare doelgroep minder geholpen zou worden.

9 uur geleden
Minister denkt na over eerlijker financieren sportverenigingen

DEN HAAG (ANP) - Sportminister Mirjam Sterk denkt na over hoe geld in de toekomst eerlijker kan worden verdeeld over sportclubs. Dat zei ze tijdens een debat nadat Kamerleden haar vroegen naar de subsidieregeling voor amateursportverenigingen. Onlangs zorgde het grote aantal aanvragen van die zogenoemde BOSA-regeling voor een storing, waardoor niet meer viel te achterhalen welke aanvragen als eerste werden gedaan en tot onvrede van de verenigingen over de aanvragen werd geloot.

19 uur geleden
Eerenberg neemt wensen Eerste Kamer mee als 'huiswerk' voor box 3

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiƫn, D66) neemt de wensen van de Eerste Kamer over het stelsel van vermogensbelasting in box 3 mee "als huiswerk voor de zomer". Het kabinet werkt de komende maanden aan een aanpassing van het wetsvoorstel dat dinsdag door de Eerste Kamer werd besproken.

20 uur geleden
Eerste Kamer akkoord met begroting van minister Sjoerdsma

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft ingestemd met de begroting van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking van D66-minister Sjoerd Sjoerdsma. Hij moest een deal sluiten met PRO om het budget door de senaat te krijgen. Uiteindelijk stemden 39 senatoren voor en 33 tegen de begroting.

1 dag geleden
Kabinet haalt eigen doelstelling om regels te verminderen niet

DEN HAAG (ANP) - Vijfhonderd overbodige regels zouden voor de zomer van dit jaar geschrapt of vereenvoudigd worden. Die belofte deed toenmalig economieminister Vincent Karremans (VVD) in september vorig jaar. Het zijn er uiteindelijk iets meer dan vierhonderd geworden, meldt zijn opvolger Heleen Herbert (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Eerdmans stelt kabinet voor keuze tussen PRO en JA21

EDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.

4 dagen geleden