Kabinet Israël buigt zich donderdag mogelijk niet meer over deal
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische regering beslist donderdag mogelijk niet meer over het bestand met Hamas. Een woordvoerder van premier Benjamin Netanyahu liet de krant The New York Times weten dat het onwaarschijnlijk is dat kabinetsleden voor het eind van de dag nog bijeenkomen voor een stemming. "Er is momenteel geen akkoord, dus komt er ook geen kabinetsbijeenkomst."
Het is nog onduidelijk wanneer de Israëlische regering zich dan gaat buigen over het beoogde bestand. Bemiddelaars maakten woensdag bekend dat er overeenstemming was bereikt, maar de Israëlische regering zei later dat Hamas nog met nieuwe eisen is gekomen. De woordvoerder van de premier stelt dat Hamas de vrijlating eist van "bepaalde terroristen" die Israël niet wil vrijlaten. Ook zou er discussie zijn over de inzet van Israëlische troepen aan de grens tussen Gaza en Egypte.
De regering van Israël moet het bestand nog goedkeuren voordat het zondag van kracht kan worden. Binnen het kabinet van premier Netanyahu bestaat verdeeldheid over de afspraken met Hamas, die slecht vallen bij de rechtse hardliners in zijn ministersploeg.
Hamas heeft tegengesproken dat het is teruggekomen op de gemaakte afspraken.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
13 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
15 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
19 uur geleden