Kabinet Israël buigt zich donderdag mogelijk niet meer over deal
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische regering beslist donderdag mogelijk niet meer over het bestand met Hamas. Een woordvoerder van premier Benjamin Netanyahu liet de krant The New York Times weten dat het onwaarschijnlijk is dat kabinetsleden voor het eind van de dag nog bijeenkomen voor een stemming. "Er is momenteel geen akkoord, dus komt er ook geen kabinetsbijeenkomst."
Het is nog onduidelijk wanneer de Israëlische regering zich dan gaat buigen over het beoogde bestand. Bemiddelaars maakten woensdag bekend dat er overeenstemming was bereikt, maar de Israëlische regering zei later dat Hamas nog met nieuwe eisen is gekomen. De woordvoerder van de premier stelt dat Hamas de vrijlating eist van "bepaalde terroristen" die Israël niet wil vrijlaten. Ook zou er discussie zijn over de inzet van Israëlische troepen aan de grens tussen Gaza en Egypte.
De regering van Israël moet het bestand nog goedkeuren voordat het zondag van kracht kan worden. Binnen het kabinet van premier Netanyahu bestaat verdeeldheid over de afspraken met Hamas, die slecht vallen bij de rechtse hardliners in zijn ministersploeg.
Hamas heeft tegengesproken dat het is teruggekomen op de gemaakte afspraken.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.
1 uur geledenLIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
4 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
5 uur geleden