Kabinet Israël buigt zich donderdag mogelijk niet meer over deal
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische regering beslist donderdag mogelijk niet meer over het bestand met Hamas. Een woordvoerder van premier Benjamin Netanyahu liet de krant The New York Times weten dat het onwaarschijnlijk is dat kabinetsleden voor het eind van de dag nog bijeenkomen voor een stemming. "Er is momenteel geen akkoord, dus komt er ook geen kabinetsbijeenkomst."
Het is nog onduidelijk wanneer de Israëlische regering zich dan gaat buigen over het beoogde bestand. Bemiddelaars maakten woensdag bekend dat er overeenstemming was bereikt, maar de Israëlische regering zei later dat Hamas nog met nieuwe eisen is gekomen. De woordvoerder van de premier stelt dat Hamas de vrijlating eist van "bepaalde terroristen" die Israël niet wil vrijlaten. Ook zou er discussie zijn over de inzet van Israëlische troepen aan de grens tussen Gaza en Egypte.
De regering van Israël moet het bestand nog goedkeuren voordat het zondag van kracht kan worden. Binnen het kabinet van premier Netanyahu bestaat verdeeldheid over de afspraken met Hamas, die slecht vallen bij de rechtse hardliners in zijn ministersploeg.
Hamas heeft tegengesproken dat het is teruggekomen op de gemaakte afspraken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
5 uur geleden