Kabinet is volgens Ouwehand (PvdD) alleen bezig met overleven
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet schrikt pas als "het eigen politieke voorbestaan wordt bedreigd", zegt Partij voor de Dieren-leider Esther Ouwehand in een fel betoog tijdens het debat over de verkiezingen. En dat terwijl een ambitieus stikstofbeleid volgens haar helemaal niet zo moeilijk is. "Het enige wat je nodig hebt, is een politieke moed."
"De crisis is niet dat we geen stabiel landsbestuur zouden hebben", zegt Ouwehand. "De crisis is dat er geen coalitie te vormen is die zich aan de rechtsstaat houdt met deze mensen." Ze richtte zich vooral tegen het CDA, dat volgens haar het natuurbeleid ondermijnt. CDA-leider Wopke Hoekstra wil de stikstofparagraaf in het coalitieakkoord opnieuw bespreken in de coalitie. "Dat regeerakkoord dat er stond, met 2030, dat hebben jullie toch gewoon met je volle verstand getekend?", vraagt Ouwehand aan Hoekstra én aan premier Mark Rutte.
Ze mist "overtuigingskracht van de minister-president, die niet heel ontoevallig op zijn telefoon zit", sneerde Ouwehand. Ze vraagt zich af of Rutte er straks staat als blijkt dat de schade aan de economie door de stikstofcrisis (hierdoor kunnen nauwelijks milieuvergunningen worden gegeven) oploopt tot 100 miljard euro. Of als mensen schade hebben doordat het grondwaterpeil laag is gehouden "voor de industriële landbouw".
Ouwehand heeft geen goed woord over voor het kabinet, dat volgens haar het natuurbeleid opnieuw stillegt. "Dat staat al twintig, vijfentwintig jaar op pauze."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
1 dag geleden