Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet houdt zich op de vlakte over uitspraken Trump

Kabinet houdt zich op de vlakte over uitspraken Trump

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat nog niet in op de uitspraken deze week van aankomend Amerikaans president Donald Trump. Die sloot, minder dan twee weken voor hij opnieuw zijn intrek neemt in het Witte Huis, onder meer niet uit dat hij "militaire druk" zou gebruiken om Groenland in te lijven, een autonoom deel van het Deense koninkrijk. Ook eiste Trump dat NAVO-bondgenoten als Nederland veel meer geld uittrekken voor defensie.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken en dat van Defensie reageren niet op de uitlatingen van Trump, die officieel nog geen president is. Ook tijdens Trumps eerste termijn als president van de Verenigde Staten koos het kabinet er geregeld voor te zwijgen zolang Trump de daad niet bij het woord voegde.

Defensie houdt het bij een verwijzing naar het oude standpunt van het kabinet over de zogenoemde NAVO-norm. Dat gaat uit van de oude afspraak om 2 procent van het bruto binnenlands product aan defensie uit te geven. Als de veiligheid van het bondgenootschap om een verhoging blijkt te vragen, moeten de NAVO-landen dat bespreken, aldus Defensie.

Dat overleg is achter de schermen al geruime tijd gaande. Het moet volgens NAVO-bronnen op de NAVO-top in Den Haag in juni uitmonden in een nieuwe, hogere norm voor defensie-uitgaven. Maar de eis van Trump ligt veel hoger dan de percentages die tot dusver circuleerden.

Meer uit Politiek

Kabinet vraagt te veel van werkenden, vinden GL-PvdA en JA21

DEN HAAG (ANP) - De lastenverzwaringen die het kabinet-Jetten wil doorvoeren, raken werkenden onevenredig hard, vindt zowel JA21 als GroenLinks-PvdA. De twee oppositiepartijen waar het minderheidskabinet het meest van afhankelijk is voor steun in de Tweede Kamer, maakten dit bezwaar in het Kamerdebat over de voorjaarsnota.

1 dag geleden
Oppositie kritisch op energiepakket, oneens over extra plannen

DEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.

2 dagen geleden
Groot deel Kamer kritisch over kansrijk schooladvies

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.

2 dagen geleden
VVD vindt terughoudendheid in energiepakket kabinet 'verstandig'

DEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.

2 dagen geleden
Klaver: kabinet maakt leven mensen duurder tijdens energiecrisis

DEN HAAG (ANP) - Terwijl wereldwijd de energieprijzen stijgen, maakt het kabinet beleid dat het leven van mensen duurder maakt, vindt Jesse Klaver. De fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA noemt die tegenstelling in het beleid "wrang". Hij hekelt dat deze week een pakket met compensatiemaatregelen bekend werd en tegelijk voorstellen klaarliggen voor hogere huur, een stijging van het eigen risico en meer inkomstenbelasting voor werkenden.

2 dagen geleden
Zorgen in Kamer over stop stroomaansluitingen in Utrecht

DEN HAAG (ANP) - Veel partijen in de Tweede Kamer hebben woensdag zorgen geuit over de dinsdag aangekondigde stop voor nieuwe stroomaansluitingen in een deel van de provincie Utrecht. Kamerleden willen weten of de stop die in juli ingaat echt tijdelijk blijft en hoe het kabinet voorkomt dat ook andere regio's hiermee te maken krijgen.

2 dagen geleden
JA21 en PVV willen uitstel vrachtwagenheffing om dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - De rechtse oppositiepartijen JA21 en PVV willen dat de vrachtwagenheffing, die op 1 juli van kracht wordt, voorlopig wordt uitgesteld. "Kan die verzwaring van tafel?", vroeg JA21-leider Joost Eerdmans in een Kamerdebat over de hoge brandstofprijzen.

2 dagen geleden