Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet hoopt met tijdelijke wet groep toeslagenouders te helpen

Kabinet hoopt met tijdelijke wet groep toeslagenouders te helpen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet krijgt tijdelijk de mogelijkheid om gegevens over gedupeerden van het toeslagenschandaal, te vergelijken met gegevens van ouders van wie de kinderen uit huis zijn geplaatst. De Tweede Kamer heeft ingestemd met een wet die dat mogelijk maakt. Dat kan helpen kinderen die nog altijd niet thuis wonen, met hun ouders te herenigen.

Uit CBS-cijfers kwam anderhalf jaar geleden naar voren dat een groot aantal kinderen van ouders die last hebben van het toeslagenschandaal, uit huis was geplaatst. Sindsdien bleek het evenwel lastig deze groep scherp in beeld te krijgen en te bepalen om hoeveel kinderen het daadwerkelijk gaat.

Deze onduidelijkheid bemoeilijkt het werk van een speciaal team dat in het leven is geroepen om deze mensen te helpen. "Professionals die een luisterend oor bieden voor het leed en een plan maken om de situatie thuis te verbeteren", zegt minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming). Hij hoopt dat dankzij de tijdelijke wet meer ouders en kinderen bereikt worden.

Weerwind zei tijdens een debat over deze gevoelige kwestie in mei vorig jaar al dat hij een "technische oplossing" in gedachte had voor de privacybezwaren die kleefden aan het aan elkaar koppelen van gegevens van verschillende overheidsinstanties. Het heeft dus nog bijna een jaar geduurd om de benodigde wetgeving door de Tweede Kamer te loodsen. Ook de senaat moet zich er nog over buigen.

Meer uit Politiek

ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

8 uur geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

8 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

13 uur geleden
Van Meenen (D66): als AOW-plan van tafel moet, dan liefst vandaag

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedag­svoorziening.

14 uur geleden
GL-PvdA en JA21 willen zwaardere straffen bij femicide

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.

16 uur geleden
Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

2 dagen geleden
Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

4 dagen geleden