Kabinet helpt noodlijdende herinneringscentra WOII 2025 door
DEN HAAG (ANP) - De vijf herinneringscentra voor de Tweede Wereldoorlog krijgen meer geld om volgend jaar door te komen. Die extra bijdrage is wel eenmalig, onderstreept verantwoordelijk staatssecretaris Vincent Karremans. Hoeveel het extraatje bedraagt, laat hij nog in het midden.
Kamp Westerbork, Kamp Amersfoort, Kamp Vught, het Oranjehotel en het Indisch Herinneringscentrum klagen dat ze door de toeloop van schoolklassen en andere bezoekers niet meer kunnen rondkomen. Westerbork wil het herinneringscentrum bovendien herinrichten en heeft daarvoor nog extra geld nodig. De gedenkplaats bij het Drentse doorgangskamp voor joden op weg naar de vernietigingskampen kreeg voor volgend jaar al 200.000 euro meer los om te kunnen blijven draaien.
Ook de andere nationale herinneringscentra kunnen rekenen op "extra middelen", beloofde Karremans donderdagavond op aandringen van een Kamermeerderheid onder aanvoering van de ChristenUnie. Dat geld kan ook helpen bij het opstellen van een "solide toekomstplan" voor de centra, waarover hij met hen gaat overleggen, zei de staatssecretaris tijdens het Kamerdebat over de zorgbegroting.
"Als herinneringscentra zijn wij verheugd met de continuering van het beleid door de staatssecretaris en wachten in vertrouwen af", zegt directeur Micha Bruinvels namens de herinneringscentra. "Wel wil ik graag benadrukken dat er ook een solide basis voor de toekomst moet worden gelegd en het niet bij een eenmalige steun kan blijven. Door middel van een betere museale infrastructuur kunnen de herinneringscentra beter voldoen aan het groeiend aantal bezoekers, de vraag naar educatie over de Tweede Wereldoorlog en over de holocaust en maatschappelijke ontwikkelingen als polarisatie en toenemend antisemitisme."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
18 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
18 uur geleden