Kabinet helpt noodlijdende herinneringscentra WOII 2025 door
DEN HAAG (ANP) - De vijf herinneringscentra voor de Tweede Wereldoorlog krijgen meer geld om volgend jaar door te komen. Die extra bijdrage is wel eenmalig, onderstreept verantwoordelijk staatssecretaris Vincent Karremans. Hoeveel het extraatje bedraagt, laat hij nog in het midden.
Kamp Westerbork, Kamp Amersfoort, Kamp Vught, het Oranjehotel en het Indisch Herinneringscentrum klagen dat ze door de toeloop van schoolklassen en andere bezoekers niet meer kunnen rondkomen. Westerbork wil het herinneringscentrum bovendien herinrichten en heeft daarvoor nog extra geld nodig. De gedenkplaats bij het Drentse doorgangskamp voor joden op weg naar de vernietigingskampen kreeg voor volgend jaar al 200.000 euro meer los om te kunnen blijven draaien.
Ook de andere nationale herinneringscentra kunnen rekenen op "extra middelen", beloofde Karremans donderdagavond op aandringen van een Kamermeerderheid onder aanvoering van de ChristenUnie. Dat geld kan ook helpen bij het opstellen van een "solide toekomstplan" voor de centra, waarover hij met hen gaat overleggen, zei de staatssecretaris tijdens het Kamerdebat over de zorgbegroting.
"Als herinneringscentra zijn wij verheugd met de continuering van het beleid door de staatssecretaris en wachten in vertrouwen af", zegt directeur Micha Bruinvels namens de herinneringscentra. "Wel wil ik graag benadrukken dat er ook een solide basis voor de toekomst moet worden gelegd en het niet bij een eenmalige steun kan blijven. Door middel van een betere museale infrastructuur kunnen de herinneringscentra beter voldoen aan het groeiend aantal bezoekers, de vraag naar educatie over de Tweede Wereldoorlog en over de holocaust en maatschappelijke ontwikkelingen als polarisatie en toenemend antisemitisme."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt voorlopig geen geld uit voor nieuwe infrastructuur bij gebieden voor grootschalige woningbouw die het zelf heeft aangewezen. Dat staat in een brief aan de Tweede Kamer. Vier regio's vroegen in totaal bijna 350 miljoen euro. Wel krijgen ze 72 miljoen euro uit een andere pot voor woningbouw.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
52 minuten geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer en Milieu, VVD) legt de laatste hand aan de uitwerking van het vuurwerkverbod. Staatssecretaris Arno Rutte (Justitie, VVD) noemde dit terloops tijdens het wekelijkse vragenuur. De woordvoerder van Aartsen zegt dat het verbod de komende jaarwisseling in moet gaan en dat hij bezig is met de uitwerking hiervan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden en staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) zijn vol afschuw over de ongeregeldheden in het land tijdens de jaarwisseling, bleek dinsdagmiddag bij het wekelijkse vragenuur. Hulpverleners werden "geconfronteerd door sneue, zielige, kleine - voornamelijk - mannetjes", stelde Rutte.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Utrecht, de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) onderzoeken mogelijkheden om de omstreden islamitische prediker Mohamed Baajour uit Nederland te weren. Op 20 januari spreekt de Amerikaan in een Utrechtse moskee.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
2 uur geleden