Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet helpt noodlijdende herinneringscentra WOII 2025 door

Kabinet helpt noodlijdende herinneringscentra WOII 2025 door

DEN HAAG (ANP) - De vijf herinneringscentra voor de Tweede Wereldoorlog krijgen meer geld om volgend jaar door te komen. Die extra bijdrage is wel eenmalig, onderstreept verantwoordelijk staatssecretaris Vincent Karremans. Hoeveel het extraatje bedraagt, laat hij nog in het midden.

Kamp Westerbork, Kamp Amersfoort, Kamp Vught, het Oranjehotel en het Indisch Herinneringscentrum klagen dat ze door de toeloop van schoolklassen en andere bezoekers niet meer kunnen rondkomen. Westerbork wil het herinneringscentrum bovendien herinrichten en heeft daarvoor nog extra geld nodig. De gedenkplaats bij het Drentse doorgangskamp voor joden op weg naar de vernietigingskampen kreeg voor volgend jaar al 200.000 euro meer los om te kunnen blijven draaien.

Ook de andere nationale herinneringscentra kunnen rekenen op "extra middelen", beloofde Karremans donderdagavond op aandringen van een Kamermeerderheid onder aanvoering van de ChristenUnie. Dat geld kan ook helpen bij het opstellen van een "solide toekomstplan" voor de centra, waarover hij met hen gaat overleggen, zei de staatssecretaris tijdens het Kamerdebat over de zorgbegroting.

"Als herinneringscentra zijn wij verheugd met de continuering van het beleid door de staatssecretaris en wachten in vertrouwen af", zegt directeur Micha Bruinvels namens de herinneringscentra. "Wel wil ik graag benadrukken dat er ook een solide basis voor de toekomst moet worden gelegd en het niet bij een eenmalige steun kan blijven. Door middel van een betere museale infrastructuur kunnen de herinneringscentra beter voldoen aan het groeiend aantal bezoekers, de vraag naar educatie over de Tweede Wereldoorlog en over de holocaust en maatschappelijke ontwikkelingen als polarisatie en toenemend antisemitisme."

Meer uit Binnenland

Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

1 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

9 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

10 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

13 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

15 uur geleden
Meeste sportcomplexen in Tilburg weer open na sluiting om sneeuw

TILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.

15 uur geleden
Wisselstoringen en kapotte treinen in het noorden van het land

GRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.

16 uur geleden