Kabinet helpt noodlijdende herinneringscentra WOII 2025 door
DEN HAAG (ANP) - De vijf herinneringscentra voor de Tweede Wereldoorlog krijgen meer geld om volgend jaar door te komen. Die extra bijdrage is wel eenmalig, onderstreept verantwoordelijk staatssecretaris Vincent Karremans. Hoeveel het extraatje bedraagt, laat hij nog in het midden.
Kamp Westerbork, Kamp Amersfoort, Kamp Vught, het Oranjehotel en het Indisch Herinneringscentrum klagen dat ze door de toeloop van schoolklassen en andere bezoekers niet meer kunnen rondkomen. Westerbork wil het herinneringscentrum bovendien herinrichten en heeft daarvoor nog extra geld nodig. De gedenkplaats bij het Drentse doorgangskamp voor joden op weg naar de vernietigingskampen kreeg voor volgend jaar al 200.000 euro meer los om te kunnen blijven draaien.
Ook de andere nationale herinneringscentra kunnen rekenen op "extra middelen", beloofde Karremans donderdagavond op aandringen van een Kamermeerderheid onder aanvoering van de ChristenUnie. Dat geld kan ook helpen bij het opstellen van een "solide toekomstplan" voor de centra, waarover hij met hen gaat overleggen, zei de staatssecretaris tijdens het Kamerdebat over de zorgbegroting.
"Als herinneringscentra zijn wij verheugd met de continuering van het beleid door de staatssecretaris en wachten in vertrouwen af", zegt directeur Micha Bruinvels namens de herinneringscentra. "Wel wil ik graag benadrukken dat er ook een solide basis voor de toekomst moet worden gelegd en het niet bij een eenmalige steun kan blijven. Door middel van een betere museale infrastructuur kunnen de herinneringscentra beter voldoen aan het groeiend aantal bezoekers, de vraag naar educatie over de Tweede Wereldoorlog en over de holocaust en maatschappelijke ontwikkelingen als polarisatie en toenemend antisemitisme."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.
1 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
17 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
21 uur geleden