Kabinet geeft gemeenten extra budget voor schuldhulpverlening
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt de komende jaren structureel 120 miljoen euro beschikbaar voor de aanpak van geldzorgen, armoede en schulden. Dat geld gaat bijvoorbeeld naar gemeenten zodat die meer mensen schuldhulpverlening kunnen aanbieden. Ook is een deel bestemd voor de bestrijding van kinderarmoede.
Dat meldt minister Carola Schouten (Armoedebeleid, Participatie en Pensioenen) aan de Tweede Kamer. Een van de belangrijkste doelen voor de komende tijd is dat mensen die in financiële problemen komen sneller hulp krijgen. Nu duurt het vaak te lang voordat mensen om hulp vragen, waardoor schulden hoog kunnen oplopen.
In het coalitieakkoord is afgesproken dat het aantal mensen in armoede in 2030 gehalveerd moet zijn ten opzichte van 2015. Het aantal kinderen dat in armoede opgroeit moet zelfs al in 2015 met de helft zijn verminderd. De huidige energiecrisis en torenhoge inflatie maken die opgave alleen maar groter.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD en JA21 gaan door met hun wetsvoorstel om taakstraffen bij geweld tegen hulpverleners te verbieden, bevestigt JA21-leider Joost Eerdmans na berichtgeving door De Telegraaf. Ondanks stevige kritiek van de Raad van State passen de twee partijen het voorstel inhoudelijk niet aan.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.
3 dagen geledenNICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.
4 dagen geleden