Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet geeft extra impuls aan woningbouw

Kabinet geeft extra impuls aan woningbouw

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet geeft het komende jaar een extra impuls aan de bouw van woningen, bovenop de maatregelen en investeringen die al in gang waren gezet. In 2021 is daarvoor zeker 450 miljoen euro beschikbaar. Dat is deels extra geld en komt deels uit een bestaand potje van 1 miljard euro waarvan een deel naar voren is gehaald, meldt minister Kajsa Ollongren in haar begroting. Ook wordt de besluitvorming versneld bij veertien grote bouwlocaties.

Woningcorporaties zullen snel ongeveer 150.000 woningen gaan bouwen en kunnen zich daarbij meer richten op de middenhuur. Ook komt er 20 miljoen euro extra voor de ombouw van winkels en kantoren tot woningen. De ombouw moet zeker 9000 woningen opleveren. Van 2021 tot 2023 komt er elk jaar 15 miljoen euro extra aan subsidie beschikbaar voor woningeigenaren die hun woning verduurzamen.

Daarnaast zijn er maatregelen die al bekend werden gemaakt, zoals het schrappen van de overdrachtsbelasting voor starters. Ollongren wil dat er meer betaalbare woningen worden gebouwd, bestemd voor starters, maar die ook goed zijn voor ouderen en kwetsbare groepen.

Met gemeenten, provincies en bedrijven worden plannen en afspraken gemaakt om de woningbouw te versnellen. De maatregelen moeten ertoe leiden dat er 845.000 woningen worden gebouwd tot 2030.

Meer uit Politiek

Kabinet wil fokverbod voor dolfijnen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.

39 minuten geleden
VVD pleit ervoor woningen toch weer op aardgas aan te sluiten

DEN HAAG (ANP) - De VVD wil kijken of woningen toch weer op het gas aangesloten kunnen worden. "Er is sprake van een woningcrisis en daar moeten we naar handelen", zei Kamerlid Jurgen Nobel in een debat. Dat aardgasvrije nieuwbouwwoningen sinds 2018 de norm zijn, werkt volgens hem krapte op het stroomnet in de hand en zou daarmee woningbouw vertragen.

44 minuten geleden
Dwangsom niet meer mogelijk voor lang wachtende asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die al te lang wachten op een besluit over hun verblijfsstatus kunnen daarvoor geen dwangsommen meer aanvragen bij de rechter. De Eerste Kamer is akkoord gegaan met een voorstel van asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister wil het nu binnen een week doorvoeren.

14 uur geleden
Jetten vindt akkoord EU-begroting dit jaar geen noodzaak

DEN HAAG (ANP) - Het is niet noodzakelijk om dit jaar al een akkoord te bereiken over de nieuwe Europese meerjarenbegroting, zei premier Rob Jetten dinsdag in de Tweede Kamer tijdens een debat over de komende EU-top. Volgens de huidige Ierse voorzitter is het noodzakelijk om eind dit jaar een akkoord te hebben over het budget.

15 uur geleden
Berendsen: er moet nieuw voorstel EU-meerjarenbegroting komen

LUXEMBURG (ANP) - Er moet een nieuw voorstel komen voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) dinsdag na afloop van een vergadering met EU-ministers. "Wat er nu ligt, is absoluut geen basis voor een akkoord. Dat betekent dat er een nieuw voorstel moet komen, op basis van waar we wel een akkoord kunnen bereiken."

18 uur geleden
Meldpunt voor buitenlandse intimidatie vertraagd tot medio 2028

DEN HAAG (ANP) - De komst van een extern meldpunt voor buitenlandse intimidatie laat nog lang op zich wachten. "Op dit moment is livegang medio 2028 bij een spoedige wetsbehandeling realistisch", meldt het kabinet maandag aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Coalitie biedt nog geen alternatieven om belastingplan te redden

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA bieden oppositiepartijen nog geen concrete voorstellen om het belastingplan aan te passen en zo aan een meerderheid te helpen. In het debat over het pakket aan belastingen voor volgend jaar zeiden de partijen af en toe wel dat ze ook niet blij zijn met bepaalde maatregelen, maar ze gingen niet in op alternatieve opties.

1 dag geleden