Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet geeft extra impuls aan woningbouw

Kabinet geeft extra impuls aan woningbouw

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet geeft het komende jaar een extra impuls aan de bouw van woningen, bovenop de maatregelen en investeringen die al in gang waren gezet. In 2021 is daarvoor zeker 450 miljoen euro beschikbaar. Dat is deels extra geld en komt deels uit een bestaand potje van 1 miljard euro waarvan een deel naar voren is gehaald, meldt minister Kajsa Ollongren in haar begroting. Ook wordt de besluitvorming versneld bij veertien grote bouwlocaties.

Woningcorporaties zullen snel ongeveer 150.000 woningen gaan bouwen en kunnen zich daarbij meer richten op de middenhuur. Ook komt er 20 miljoen euro extra voor de ombouw van winkels en kantoren tot woningen. De ombouw moet zeker 9000 woningen opleveren. Van 2021 tot 2023 komt er elk jaar 15 miljoen euro extra aan subsidie beschikbaar voor woningeigenaren die hun woning verduurzamen.

Daarnaast zijn er maatregelen die al bekend werden gemaakt, zoals het schrappen van de overdrachtsbelasting voor starters. Ollongren wil dat er meer betaalbare woningen worden gebouwd, bestemd voor starters, maar die ook goed zijn voor ouderen en kwetsbare groepen.

Met gemeenten, provincies en bedrijven worden plannen en afspraken gemaakt om de woningbouw te versnellen. De maatregelen moeten ertoe leiden dat er 845.000 woningen worden gebouwd tot 2030.

Meer uit Politiek

Kabinet wil telefoon weren van schoolplein en in pauze

DEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basis- en middelbare school zouden hun telefoon ook niet mee mogen nemen naar het schoolplein of de aula in de pauze. Dat is een van de maatregelen die het kabinet voorstelt op het gebied van kinderen in de onlinewereld.

6 uur geleden
Extra vragenuur in Tweede Kamer om stapel onbeantwoorde vragen

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen wil woensdagochtend ministers naar het parlement roepen, omdat er nog een stapel onbeantwoorde schriftelijke vragen ligt. Er komt een extra vragenuur, om bewindspersonen te motiveren om in het vervolg "slechts in uitzonderlijke en uitlegbare situaties" de deadline te overschrijden.

7 uur geleden
SGP en JA21 gaan door met voorstel verbod versterkte gebedsoproep

DEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 hebben hun wetsvoorstel om versterkte gebedsoproepen te verbieden ingediend bij de Tweede Kamer. De partijen zijn al langer bezig met zo'n verbod.

7 uur geleden
Vijlbrief: discriminatie UWV onaanvaardbaar, tot bodem uitzoeken

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken wil dat er grondig onderzoek komt naar het oneerlijk behandelen van mensen met een biculturele achternaam door het UWV bij fraudeonderzoek. "Ik wil dat dit tot de bodem wordt uitgezocht."

7 uur geleden
Flávio Bolsonaro wint eerste ronde verkiezingen in Brazilië

N i e u w bericht, met reactie Flávio Bolsonaro in laatste alinea

12 uur geleden
Regeringspartij Letland boekt grote verkiezingsoverwinning

RIGA (ANP/DPA) - De alliantie Verenigde Lijst van premier Andris Kulbergs heeft volgens voorlopige uitslagen een historische overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen in Letland. De groepering uit het politieke midden veroverde 41 van de honderd zetels in het parlement van de EU- en NAVO-lidstaat.

18 uur geleden
Vijlbrief twijfelt 'in toenemende mate' over afschaffen dwangsom

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) krijgt "in toenemende mate twijfel" bij zijn wetsvoorstel over het tijdelijk afschaffen van dwangsommen rond WIA-aanvragen. Dat zei de bewindsman zondag in Buitenhof. Mensen hebben recht op geld als het UWV te lang doet over hun aanvraag, maar vanwege grote achterstanden wilde Vijlbrief tijdelijk van de bestuurlijke boetes af.

1 dag geleden