Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet geeft 11 miljoen euro extra uit aan bibliotheken

Kabinet geeft 11 miljoen euro extra uit aan bibliotheken

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 11 miljoen euro extra uit voor een subsidieregeling voor bibliotheken, meldt staatssecretaris Fleur Gräper (Cultuur). Gemeentes hebben al twee rondes de kans gehad om een aanvraag in te dienen. Toch zijn 63 aanvragen van 44 gemeentes afgewezen. Zij mogen het in een derde ronde nog een keer proberen.

Met het geld kunnen gemeentes bijvoorbeeld van een afhaalpunt een volwaardige bibliotheek maken of de openingstijden van bestaande vestigingen oprekken.

Vanaf 2026 hebben gemeentes een zorgplicht op het gebied van bibliotheken. Inwoners toegang geven tot een volwaardige bibliotheek wordt daardoor een wettelijke taak. De tijdelijke regeling specifieke uitkeringen lokale bibliotheekvoorzieningen (SPUK) moet ze de kans geven om zich hier op voor te bereiden. In de eerste twee rondes van deze subsidieronde zijn 287 aanvragen goedgekeurd.

Gräper werkt ook aan een plan voor een overgangsregeling die gemeentes in 2025 en 2026 moet voorbereiden op de zorgplicht.

Meer uit Politiek

Rechtse partijen: geen strengere boerenregels dan moet van EU

VEENENDAAL (ANP) - Politieke partijen BBB, VVD, SGP en FvD willen dat landelijke regels niet strenger zijn dan wat de Europese richtlijnen voorschrijven. Dat spreken ze uit tijdens een debat over het platteland, doelend op eisen voor natuur en klimaat waar boeren rekening mee moeten houden.

8 uur geleden
Rechts lokt discussie uit over criminelen met twee paspoorten

DEN HAAG (ANP) - Criminelen met een dubbel paspoort die zijn veroordeeld voor een zwaar delict, mogen wat de rechtse partijen VVD en JA21 betreft het land uit worden gezet. Dat gaat D66, GroenLinks en CDA te ver, werd duidelijk bij het misdaaddebat van PowNed op Radio 1. Songül Mutluer van GroenLinks-PvdA vindt dat "niet fair, gevaarlijk, niet rechtsstatelijk".

9 uur geleden
Timmermans wil zwevende kiezers overhalen met zorgstandpunt

UTRECHT (ANP) - Frans Timmermans wil zwevende kiezers overhalen door te benadrukken dat GroenLinks-PvdA de "enige grote partij is die niet bezuinigt op zorg". Dat zei de lijsttrekker op campagne in Utrecht.

14 uur geleden
Man (18) voor snelrechter om doodsbedreigingen lijsttrekkers

DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige man uit Leiden moet zich maandag voor de snelrechter verantwoorden voor het sturen van doodsbedreigingen aan twee lijsttrekkers. Dat meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. Vanwege de privacy van de politici zegt het OM niet om wie het gaat.

14 uur geleden
Yeşilgöz: organisaties moeten staat met eigen geld aanklagen

DEN HAAG (ANP) - Organisaties die de staat aanklagen, moeten dat niet met overheidsgeld doen, vindt VVD-leider Dilan Yeşilgöz. "We zeggen tegen geen enkele organisatie: je mag geen zaak aanspannen", zei ze bij Sven Op 1. "Dat mag. Maar doe het dan met de private middelen die je hebt opgehaald."

16 uur geleden
Yeşilgöz: schokkend dat D66 boerkaverbod niet steunt

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz vindt het "schokkend" dat D66 een uitbreiding van het boerkaverbod niet steunt. Dat zei ze in het NOS Radio 1 Journaal. "Dit past niet in een liberale samenleving, past niet in een seculiere samenleving."

21 uur geleden
Ouwehand zegt ook interview met NU.nl af

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) gaat ook niet naar haar interview met NU.nl. De site zou haar vrijdag spreken, maar "na veel contact heeft de PvdD het interview op vrijdag afgezegd". Het is niet gelukt om een andere afspraak te maken.

22 uur geleden