Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet gaat kinderkoop verbieden

Kabinet gaat kinderkoop verbieden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil het kopen van kinderen strafbaar stellen. Vrouwen die draagmoeder willen zijn of hun kind ter adoptie willen afstaan, mogen niet meer worden overgehaald met geld of andere diensten. Wensouders die zich daar toch schuldig aan maken, kunnen een jaar celstraf krijgen.

Het voorstel moet kwetsbare vrouwen beschermen. Vrouwen voor wie een zwangerschap risicovol is, bijvoorbeeld door medische problemen, kunnen dit verzwijgen als iemand hun veel geld aanbiedt. Ook kan het ze overhalen hun kind af te staan, terwijl ze dit anders niet hadden gewild. Vrouwen die zelf een kind aanbieden in ruil voor geld of wederdiensten, zijn net zo goed strafbaar.

De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met wet van ministers Dekker (Rechtsbescherming) en Van Engelshoven (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). De bewindspersonen vinden dat de keuze voor draagmoederschap of het afstaan van een kind altijd vrijwillig moet zijn.

Dekker wil met dit voorstel ook het kind beschermen. "Opgroeien in het besef gekocht te zijn, is vreselijk. Kinderen zijn geen handelswaar, daarom moeten we een duidelijke grens stellen."

Ook wil Dekker in de toekomst een 'draagmoederbank' opzetten, zei hij in november vorig jaar. Deze instantie kan dan bemiddelen tussen wensouders en draagmoeders. Nu mogen wensouders alleen nog in kleine kring rondvragen.

Meer uit Binnenland

Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

4 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

4 uur geleden
Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

5 uur geleden
Calandbrug weer dicht na storing, oorzaak onduidelijk

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.

5 uur geleden
Verdachte en slachtoffer Beek en Donk hadden een relatie

BEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.

6 uur geleden
Nederlanders in Frankrijk gewaarschuwd voor demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Frankrijk aangepast. Het ministerie waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor gewelddadige demonstraties in het land. De kleur van het reisadvies blijft geel.

6 uur geleden