Kabinet en boeren praten verder, LTO wil over week duidelijkheid
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en boeren gaan voorlopig verder praten over het landbouwakkoord. Het kabinet heeft althans "zodanig bewogen dat er cruciale stappen zijn gezet", volgens boerenorganisatie LTO na een urenlang overleg op het ministerie van Landbouw dat na middernacht eindigde. Het kabinet gaat de afspraken op papier zetten, en over een week wil LTO een knoop doorhakken of de stappen genoeg zijn, laat voorzitter Sjaak van der Tak weten.
"Dan valt de beslissing: hom of kuit." Eerder had zijn organisatie ook al 21 juni als deadline genoemd. De belangenorganisatie zou volgende week pas kunnen beoordelen of de beweging van het kabinet voldoende is.
Van der Tak wilde niet zeggen op welke punten het kabinet zou hebben toegegeven. Eerder liepen de gesprekken onder meer vast op stikstofafspraken en regels over het aantal dieren per grondoppervlakte.
Het volledige bestuur van LTO was uitgenodigd op het ministerie van Landbouw om met premier Mark Rutte en vijf ministers te overleggen over de impasse in het landbouwoverleg. Eerder op de dag had de boerenorganisatie het gesprek opgeschort, tot verrassing van minister Piet Adema van Landbouw. Of Van der Tak inmiddels vertrouwen heeft in een goede afloop van het overleg, wilde hij niet zeggen.
Het landbouwakkoord was een suggestie van Johan Remkes om de kloof tussen het kabinet en de boeren te dichten en toekomstperspectief te schetsen voor de sector. In het akkoord moeten afspraken worden opgenomen over hoe boeren de omslag kunnen maken naar een groenere sector tot 2040. Boeren moeten veel minder stikstof en CO2 uitstoten, maar willen van het kabinet ook beter afspraken over prijzen en duidelijkere regels.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.
1 dag geleden