Kabinet eist wekelijkse updates van Schiphol over lange rijen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Schiphol vorige week gevraagd "wekelijks in detail schriftelijk te rapporteren welke acties precies worden ondernomen" om de extreme drukte en lange rijen tegen te gaan. Dat heeft minister Mark Harbers (Infrastructuur) gezegd in de Tweede Kamer. De nadruk moet volgens hem liggen op het aantrekken van personeel.
Het kabinet spreekt veel met Schiphol, zegt Harbers. "De boodschap die we daar voortdurend afgeven is: los het op." De luchthaven moet vooral inzetten op hoger loon en betere arbeidsomstandigheden. Hij hoopt dan ook op een snel akkoord met vakbonden.
De wekelijkse rapportages moeten gaan over die maatregelen die Schiphol neemt om mensen aan te trekken, en andere ingrepen die mogelijk zijn totdat wordt besloten tot "ultieme lapmiddelen en noodmiddelen", zoals het schrappen van vluchten.
Duidelijke taak
Er ligt volgens Harbers een duidelijke taak voor Schiphol: het vliegveld moet "de werknemers van nu en de werknemers van de toekomst" overtuigen, evenals "de passagiers en ons als overheid".
Woensdag spreekt de Kamer uitgebreider met Harbers over de chaos waar Schiphol de afgelopen tijd bijna dagelijks mee te maken heeft. De beelden van de ellenlange rijen bij Schiphol riepen "eerst verbijstering" op bij Harbers, en "daarna verontwaardiging", aldus de minister. "Het hele beeld is ontzettend zorgelijk", vindt hij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.
4 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.
5 uur geleden