Kabinet eist wekelijkse updates van Schiphol over lange rijen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Schiphol vorige week gevraagd "wekelijks in detail schriftelijk te rapporteren welke acties precies worden ondernomen" om de extreme drukte en lange rijen tegen te gaan. Dat heeft minister Mark Harbers (Infrastructuur) gezegd in de Tweede Kamer. De nadruk moet volgens hem liggen op het aantrekken van personeel.
Het kabinet spreekt veel met Schiphol, zegt Harbers. "De boodschap die we daar voortdurend afgeven is: los het op." De luchthaven moet vooral inzetten op hoger loon en betere arbeidsomstandigheden. Hij hoopt dan ook op een snel akkoord met vakbonden.
De wekelijkse rapportages moeten gaan over die maatregelen die Schiphol neemt om mensen aan te trekken, en andere ingrepen die mogelijk zijn totdat wordt besloten tot "ultieme lapmiddelen en noodmiddelen", zoals het schrappen van vluchten.
Duidelijke taak
Er ligt volgens Harbers een duidelijke taak voor Schiphol: het vliegveld moet "de werknemers van nu en de werknemers van de toekomst" overtuigen, evenals "de passagiers en ons als overheid".
Woensdag spreekt de Kamer uitgebreider met Harbers over de chaos waar Schiphol de afgelopen tijd bijna dagelijks mee te maken heeft. De beelden van de ellenlange rijen bij Schiphol riepen "eerst verbijstering" op bij Harbers, en "daarna verontwaardiging", aldus de minister. "Het hele beeld is ontzettend zorgelijk", vindt hij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport neemt het advies van de Gezondheidsraad over en neemt een vaccinatie tegen meningokokken B niet op in het rijksvaccinatieprogramma. Volgens de raad wegen de voordelen niet op tegen de nadelen. Als er nieuwe vaccins voor komen, kan dit besluit veranderen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse mijnenjager gaat eind deze week voor een NAVO-inzet naar de Middellandse Zee, zodat het marineschip tijdig naar de Straat van Hormuz kan varen als er overeenstemming is over een missie daar. Verder worden voorbereidingen getroffen om onder meer een gecombineerd search-, duik- en explosievenopruimingsteam (eventueel vanaf een Nederlands ondersteuningsschip) naar de Perzische Golf te sturen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil niet dat de NOS horecaondernemers geld vraagt om wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK voetbal op schermen te vertonen. Zolang er niet meer dan 5000 mensen bij zijn, zou dat gratis moeten zijn, vindt een ruime meerderheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een Tweede Kamerdebat klinken woensdag frustraties over de voortgang van het nieuwe spoorbeveiligingssysteem ERTMS. Het kost mogelijk 15 miljard euro en het kan tot 2060 à 2070 duren om het helemaal in te voeren, stond in een recent rapport. Kamerleden vinden dat te duur en te traag, al hebben ze weinig concrete voorstellen om er iets aan te doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De relatie van Nederland en Europa met de Verenigde Staten is "onomkeerbaar" veranderd, zegt premier Rob Jetten. In een grote toespraak over het buitenlandbeleid van zijn kabinet waarschuwde hij dat de houding van Europa's voormalige grote beschermheer de komende jaren "uitdagend" zal blijven. "Het is naïef om te denken dat bij een nieuwe Amerikaanse president we terug naar vroeger gaan."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep rechtse oppositiepartijen onder aanvoering van JA21 doet een poging om de spreidingswet van tafel te krijgen. Zij dienen daarvoor een initiatiefwet in. De kans dat die snel een meerderheid krijgt in de Tweede Kamer is klein. In het coalitieakkoord is afgesproken dat deze wet, die een eerlijke verdeling van asielzoekers over het land regelt, voorlopig in stand blijft. Linkse partijen willen haar eveneens behouden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet de bezuinigingen op de uitkeringen van werklozen en arbeidsongeschikten "in de voorgestelde vorm" niet door. Ook stopt het met het veel bekritiseerde plan om de AOW-leeftijd op termijn sneller te laten stijgen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) in een brief aan de vakbonden. Met deze handreikingen aan de vakbonden hoopt de D66-bewindsman "ruimte te maken" voor overleg met de sociale partners.
1 dag geleden