Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet dubt nog over bezuiniging jeugdzorg

Kabinet dubt nog over bezuiniging jeugdzorg

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft nog geen besluit genomen over de motie van de Eerste Kamer, waarin het kabinet wordt opgedragen de extra bezuiniging op de jeugdzorg te schrappen. De Eerste Kamer en vrijwel de hele oppositie in de Tweede Kamer wil die bezuiniging van structureel een half miljard euro van tafel.

"Ik heb nog geen pasklaar antwoord", zei staatssecretaris Maarten van Ooijen (Jeugdzorg) dinsdagavond tijdens het hoofdlijnendebat over de zorgplannen van het kabinet. Diverse oppositiepartijen in de Tweede Kamer drongen dinsdagavond aan op duidelijkheid.

Volgens Van Ooijen wordt met gemeenten over meer gesproken dan alleen geld voor de jeugdzorg. Gemeenten willen al tijden dat het rijk meer geld in het Gemeentefonds stort. Daaruit financieren gemeenten het belangrijkste deel van hun taken. "Geld alleen is niet de oplossing", stelde Van Ooijen.

Er wordt doorgewerkt aan de vernieuwing van de de jeugdzorg, verzekerde de bewindsman. Uit boosheid over de extra bezuinigingen willen gemeenten niet meer verder praten over vernieuwing en hervorming van de jeugdzorg. "We zetten ons maximaal in om verbeteringen door te voeren. Voor kwetsbare jongeren is er geen tijd te verliezen."

Zo wordt hard gewerkt aan het terugdringen van de wachtlijsten en aan alternatieven voor de gesloten jeugdzorg om die overbodig te maken, aldus de staatssecretaris. "Het gaat om onderwerpen die urgent zijn en al een tijdje in de steigers staan. De impasse met gemeenten mag niet leiden tot vertraging."

Vooral GroenLinks, maar ook de SP, PvdA en SGP, bekritiseerden in het debat opnieuw het kabinetsplan om vanaf 2025 extra op de jeugdzorg te bezuinigingen. "Onacceptabel", stelde Kamerlid Corinne Ellemeet van GroenLinks.

"Het kabinet schuift de plannen voor de zorg vooral vooruit, behalve voor de jeugdzorg. Daar maakt het kabinet wel een duidelijke keuze: in plaats van te investeren in kwetsbare jongeren, kiest het kabinet ervoor om op ze te bezuinigen", concludeert Ellemeet.

Ze riep de VWS-ministers Ernst Kuipers en Conny Helder op de staatssecretaris te helpen om de bezuiniging te schrappen. "Kwetsbare jongeren moeten snel de juiste zorg krijgen. Het kan gewoon niet dat jongeren met bijvoorbeeld een eetstoornis maanden op zorg moeten wachten."

Meer uit Politiek

Baudet tijdelijk uit Kamer 'om campagne in goede banen te leiden'

DEN HAAG (ANP) - Thierry Baudet, oprichter en voormalig fractievoorzitter van Forum voor Democratie, verlaat tijdelijk de Tweede Kamer. Naar eigen zeggen doet hij dat om de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen "in goede banen te leiden". Hij zal "tot de zomer" wegblijven uit de Kamer, eerst om "de campagne te organiseren" en daarna om "alle fracties stabiel in het zadel te helpen". De gemeenteraadsverkiezingen zijn op 18 maart.

23 uur geleden
Jetten wil 'komende dagen of weken' besluit over vorm coalitie

DEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.

1 dag geleden
Jetten wil 'komende dagen of weken' besluit over vorm coalitie

DEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.

1 dag geleden
Kabinet geeft nog geen oordeel over optreden VS in Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse optreden in Venezuela roept "terechte vragen" op over de "verenigbaarheid" daarvan met het internationaal recht. Dat schrijft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsman geeft zelf evenwel opnieuw geen expliciet antwoord. Hij verwijst naar een eerdere EU-verklaring die evenmin een duidelijk oordeel bevatte.

1 dag geleden
Van Weel spreekt volledige steun uit voor Denemarken om Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland steunt 'onze Deense vrienden' volledig als het gaat om de toekomst van Groenland. Dat schrijft buitenlandminister David van Weel (VVD) op sociaal medium X. "De toekomst van Groenland is aan Denemarken en Groenland", aldus de bewindsman.

1 dag geleden
Van Weel sprak met Rubio over Venezuela en Caribisch Nederland

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel van Buitenlandse Zaken belde met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio over de Amerikaanse aanval in Venezuela waarbij president Nicolás Maduro werd opgepakt. Op X schrijft Van Weel dat hij ook de gevolgen van de Amerikaanse ingreep op het Caribische deel van het koninkrijk met Rubio heeft besproken.

2 dagen geleden
Kamer onderbreekt reces donderdag voor debat over Venezuela

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt donderdag het kerstreces voor een debat over de Amerikaanse operatie in Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Het commissiedebat is na een verzoek van ChristenUnie-Kamerlid Don Ceder ingepland om 17.00 uur.

2 dagen geleden