Kabinet doet bod voor uitkoop Noordzeevissers
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet legt geld neer om vissers uit te kopen en de vloot te verduurzamen. Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) bevestigt dat ze "namens het kabinet een bod" heeft gedaan.
De bewindsvrouw hoopt met milieuorganisaties, energiebedrijven en de visserslobby tot een Noordzeeakkoord te komen. Dat akkoord moet de ruimteverdeling op de drukke Noordzee regelen, omdat er de komende jaren veel windmolenparken worden gebouwd.
Volgens de Vissersbond wil Van Nieuwenhuizen 200 miljoen steken in het Noordzeeakkoord. Een groot deel - 119 miljoen euro - is beschikbaar voor het uitkopen van vissers en het verduurzamen van de vloot. De bewindsvrouw schoof woensdag aan bij de partijen en deed toen een voorstel.
Duidelijkheid
Bronnen rond het overleg zeggen dat de partijen teruggaan naar hun achterban om het bod te bespreken. In de eerste helft van februari zou er een overeenkomst moeten worden bereikt, anders gaan de partijen weer terug naar de tekentafel.
Eerder trokken de organisaties al aan de bel omdat ze duidelijkheid eisten van het kabinet. Van Nieuwenhuizen besloot een jaar geleden de partijen bij elkaar te brengen in het Noordzeeoverleg onder leiding van PvdA-coryfee Jacques Wallage.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma hoopt dinsdag het resultaat te kunnen presenteren van de onderhandelingen tussen D66 en CDA tot dusver. Dat heeft hij gezegd na weer een avond van gesprekken over een aantal belangrijke thema's waar de partijen zich de afgelopen weken over hebben gebogen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten zou het "heel netjes" vinden als informateur Sybrand Buma met de fractievoorzitters van alle partijen in de Tweede Kamer gaat praten over het resultaat van de onderhandelingen van de afgelopen weken tussen zijn partij en het CDA. Dat zei hij net voordat hij een nieuwe overlegronde inging.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vervroegde Tweede Kamerverkiezingen kunnen sneller na de val van een kabinet worden gehouden dan nu het geval is. De voorbereidingsperiode is nu ongeveer vijf maanden, en dat kan worden verkort naar drie maanden, mits bijvoorbeeld gemeenten en politieke partijen zorgen dat zij altijd klaarstaan voor verkiezingen. Dat schrijft de Kiesraad maandag in een advies.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA hopen nog deze week klaar te zijn met het schrijven van een document dat de kabinetsformatie verder moet helpen. "Dat is wel de ambitie", zei D66-leider Rob Jetten na afloop van een nieuwe onderhandelingsronde. Maar: "Het is af als het af is." De partijen praten maandagavond verder.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het advies van het Nationaal Burgerberaad Klimaat kent "veel onderwerpen die tot actie kunnen leiden", vindt demissionair premier Dick Schoof. Hij herkent de wens van het kabinet voor een "haalbaar en betaalbaar" klimaatbeleid in de aanbevelingen van 175 burgers. "Maar ik hoor ook: 'denk groot', dus we gaan kijken hoe we dat gaan doen."
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is nog helemaal niemand afgevallen, zei D66-leider Rob Jetten maandag voordat hij opnieuw in gesprek ging met CDA-leider Henri Bontenbal over politieke samenwerking. "Het is aan de informateur om de komende week te gaan kijken welke partijen willen meedoen."
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Burgerberaad Klimaat heeft tien van zijn eigen voorstellen uiteindelijk niet aangenomen. Dertien aanbevelingen zijn wel in het eindadvies opgenomen. Bijvoorbeeld een voorstel voor een klimaatbonus voor iedereen, die betaald wordt door een meerprijs op luxeproducten.
21 uur geleden