Kabinet doet bod voor uitkoop Noordzeevissers
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet legt geld neer om vissers uit te kopen en de vloot te verduurzamen. Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) bevestigt dat ze "namens het kabinet een bod" heeft gedaan.
De bewindsvrouw hoopt met milieuorganisaties, energiebedrijven en de visserslobby tot een Noordzeeakkoord te komen. Dat akkoord moet de ruimteverdeling op de drukke Noordzee regelen, omdat er de komende jaren veel windmolenparken worden gebouwd.
Volgens de Vissersbond wil Van Nieuwenhuizen 200 miljoen steken in het Noordzeeakkoord. Een groot deel - 119 miljoen euro - is beschikbaar voor het uitkopen van vissers en het verduurzamen van de vloot. De bewindsvrouw schoof woensdag aan bij de partijen en deed toen een voorstel.
Duidelijkheid
Bronnen rond het overleg zeggen dat de partijen teruggaan naar hun achterban om het bod te bespreken. In de eerste helft van februari zou er een overeenkomst moeten worden bereikt, anders gaan de partijen weer terug naar de tekentafel.
Eerder trokken de organisaties al aan de bel omdat ze duidelijkheid eisten van het kabinet. Van Nieuwenhuizen besloot een jaar geleden de partijen bij elkaar te brengen in het Noordzeeoverleg onder leiding van PvdA-coryfee Jacques Wallage.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.
9 uur geleden