Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet debatteert over versoepelingen coronamaatregelen

Kabinet debatteert over versoepelingen coronamaatregelen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert woensdagmiddag met het kabinet over het pakket aan versoepelingen. Premier Mark Rutte en zorgminister Ernst Kuipers kondigden dinsdag op een persconferentie aan dat vrijwel alle sectoren weer tot 22.00 open kunnen, zij het onder voorwaarden. Zo moet men bijvoorbeeld 1,5 meter afstand houden, ook als om een coronapas wordt gevraagd, en mag niet meer dan een derde van de capaciteit worden gebruikt.

Hoewel veel sectoren blij waren met de versoepelingen, reageerde de cultuursector teleurgesteld. Omdat theaters om 22.00 uur de deuren weer moeten sluiten en maar een derde van de volledige capaciteit mogen gebruiken, zeggen theatermakers dat voorstellingen niet rendabel zijn. Onder meer cabaretier Diederik Ebbinge hoopt dat de capaciteit verruimd wordt. Collega Sanne Wallis de Vries ziet graag dat de zalen iets langer open mogen blijven. Het is nog niet duidelijk of hiervoor steun is in de Kamer.

Mogelijk laait ook de discussie over het zogeheten coronatoegangsbewijs (CTB) weer op. De coronapas is een belangrijke voorwaarde voor veel van de versoepelingen die dinsdag werden aangekondigd. Kuipers zei op de persconferentie dan ook dat de toegangspas voorlopig nog nodig zal zijn, of dat nu in de vorm is van 1G, 2G of 3G.

Momenteel geldt het 3G-beleid nog voor de pas, waardoor mensen toegang krijgen tot bijvoorbeeld horeca of cultuur als ze zijn gevaccineerd, genezen of getest. Maar er ligt wetgeving klaar om toegang alleen nog mogelijk te maken voor gevaccineerde of genezen mensen (2G). Sommige partijen, zoals de ChristenUnie of GroenLinks, vinden dat iedereen getest moet worden (1G), ongeacht de vaccinatiestatus.

De steun voor het veelbesproken 2G-beleid lijkt inmiddels af te brokkelen, na een onderzoek door de TU Delft. De maatregel zou zeer weinig effect hebben vanwege de besmettelijkere omikronvariant. Verschillende partijen waren tegen het voorstel, omdat het ongevaccineerden teveel zou beperken. Wel is duidelijk dat het kabinet de maatregel voorlopig tot zijn beschikking wil houden, benadrukte Rutte vorige week in een coronadebat.

Meer uit Binnenland

Thema van Koningsspelen 2025 is onthuld: TWIST

LEUSDEN (ANP) - Het thema van de Koningsspelen is dit jaar TWIST. Dat is dinsdag bekendgemaakt bij de start van de inschrijving voor het evenement, dat op 17 april plaatsvindt. De lancering vond plaats in Leusden, waar basisschool De Bongerd zich inschreef voor het evenement. Dit gebeurde onder het toeziend oog van presentatoren Britt Dekker en Ron Boszhard.

14 minuten geleden
Enorme mediabelangstelling voor eerste procesdag strafzaak Weski

ROTTERDAM (ANP) - De belangstelling van de pers voor de eerste openbare zitting in de strafzaak tegen voormalig advocaat Inez Weski is bijzonder groot. De rechtbank Rotterdam rekent op vijftig journalisten, waaronder een groot aantal documentaire- en podcastmakers, verklaarde een woordvoerder dinsdagochtend, voor aanvang van de zitting.

31 minuten geleden
Manuëla Kemp in coma teruggevlogen naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Zangeres en presentatrice Manuëla Kemp is met een repatriëringsvlucht vanuit het Portugese Faro maandagavond teruggekeerd in Nederland. Dat bevestigt haar partner Tjerk Lammers na berichtgeving van De Telegraaf.

32 minuten geleden
Lagere straf voor dodelijke steekpartij Solid Grooves

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een lagere celstraf opgelegd dan geëist aan hoofdverdachte Derzik H. (21) voor zijn rol bij de fatale steekpartij op festival Solid Grooves op 28 mei 2023 in Amsterdam. Hierbij kwam de 21-jarige Jimmy Schepers om het leven. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist, maar de rechtbank vond dat te hoog en legde veertien jaar op aan H.

33 minuten geleden
Vorig jaar meer ongelukken met weginspecteurs van RWS dan in 2023

AMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar zijn zestien auto's van weginspecteurs van Rijkswaterstaat (RWS) aangereden. In 2023 en 2022 vonden respectievelijk nog vijf en vier ongelukken plaats. Geen van de aangereden weginspecteurs raakte ernstig gewond, wel had iemand last van de arm nadat diegene geschampt was door een auto.

3 uur geleden
Strafzaak ex-advocaat Inez Weski op eerste openbare rechtszitting

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam houdt dinsdag een eerste openbare zitting in de strafzaak tegen Inez Weski, voormalig strafadvocaat. Het Openbaar Ministerie verdenkt haar van deelname aan de criminele organisatie van haar toenmalige cliënt Ridouan Taghi, die zich toelegt op internationale drugshandel en witwassen.

4 uur geleden
Alkmaar wil groepen fans uit elkaar houden bij Ajax-demonstratie

ALKMAAR (ANP) - De gemeente Alkmaar wil voorkomen dat groepen voetbalsupporters zich met elkaar mengen mochten Ajax-fans dinsdag demonstreren in Alkmaar rond de bekerwedstrijd AZ - Ajax. De Ajax Supporters Delegatie kondigde zaterdag aan actie te willen voeren op het Waagplein omdat fans van de Amsterdamse club niet welkom zijn in het stadion.

17 uur geleden