Kabinet broedt op meer luchtverdediging voor Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet zint op de levering van meer luchtverdedigingsmiddelen aan Oekraïne nu de stad Charkiv is getroffen door Russische bombardementen. Premier Mark Rutte schrijft op X dat hij woensdag telefonisch heeft overlegd met de premiers van Tsjechië en Denemarken over de mogelijkheden om extra luchtverdediging te regelen.
"Duidelijk is dat Oekraïne nu meer middelen nodig heeft om zich te verdedigen tegen barbaarse Russische luchtaanvallen" en dat we "samen met partners alles blijven doen wat mogelijk is om zo snel mogelijk meer luchtverdedigingsmiddelen in Oekraïne te krijgen", twittert hij.
Rutte bezocht in maart nog de stad met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Toen zag ik de toen al vreselijke gevolgen van Russische bombardementen op woonwijken. Inmiddels ligt deze stad met meer dan een miljoen inwoners dagelijks zwaar onder vuur".
De afgelopen weken heeft Rusland meerdere luchtaanvallen uitgevoerd op de stad in het noordoosten van Oekraïne. Daarbij zijn burgers gedood en is veel schade aangericht.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen) noemt geen cijfers over kosten en compensatie voor de gewenste aanpassing van de vermogensbelasting (box 3). De discussie over de inkomstentegenvallers voor de staatskas is volgens de D66-bewindsman "het politieke gesprek van het najaar."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer vindt "zonder twijfel" dat het kabinet tijdens de coronapandemie kinderrechten heeft geschonden, onder meer door de scholen te sluiten. Vooral de argumentatie daarbij verbijsterde haar, zei zij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe regels die ingrepen tegen wolven makkelijker maken, komen er hoe dan ook voor de zomer. Staatssecretaris Silvio Erkens (Natuur) wil er graag over praten met de Kamer, maar ook zonder debat zet hij zijn maatregelen door. "Ik vind het onverantwoord om het over de zomer heen te tillen", zei hij woensdag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De basisschool van Forum voor Democratie in Almere heropent in augustus haar deuren. Twee jaar geleden werd de Renaissanceschool gesloten, omdat deze de financiering niet rondkreeg. De organisatie draaide alleen op private financiering van ouders en donateurs. Maar nu is het gelukt om financiering te krijgen van het Rijk, meldt FVD-oprichter Thierry Baudet op de website van de partij. Een woordvoerder van het ministerie van Onderwijs bevestigt dat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen stonden volgens Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer "niet bovenaan het prioriteitenlijstje" tijdens de coronapandemie. Kalverboer zei tegen de parlementaire enquêtecommissie corona dat het belang van kinderen niet genoeg werd meegenomen in de besluitvorming.
10 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Het alternatieve scenario voor Moerdijk waarin het dorp blijft bestaan en uitbreiding van het stroomnet rondom het dorp plaatsvindt, is totaal ongeloofwaardig, vindt gemeenteraadslid Jolijn Koevoets van de VVD. Burgemeester Aart-Jan Moerkerke vindt dat deze optie te weinig garanties biedt voor het dorp. "Er blijft nog te veel boven de markt hangen."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer snapt niet goed waarom van tevoren al is vastgelegd hoeveel lokale omroepen er nog mogen overblijven na een hervorming. Dinsdagavond debatteert de Kamer over een wetswijziging die de lokale omroepen moet versterken. Onderdeel daarvan is dat het aantal lokale omroepen wordt teruggebracht van ruim tweehonderd lokale omroepen naar tachtig streekomroepen.
23 uur geleden