Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet breidt steunregelingen wat uit vanwege lockdown

Kabinet breidt steunregelingen wat uit vanwege lockdown

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet breidt de steunregelingen uit voor ondernemers, wegens de lockdown die zaterdag is aangekondigd. Bedrijven komen sneller in aanmerking voor de Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL). Daarnaast wordt de loonsteunregeling NOW uitgebreid.

Ondernemers kunnen al TVL aanvragen als ze 20 procent van hun omzet verliezen, in plaats van 30 procent. De verruiming van het pakket kost het kabinet naar verwachting zo'n 590 miljoen euro.

Ook de loonsteun wordt verruimd. Deze subsidie, NOW, wordt berekend op basis van onder meer omzetverlies, maar eerder gold daar een maximum van 80 procent. Omdat veel bedrijven nu hun deuren moeten sluiten, gaat het maximum naar 90 procent.

Voorraadvergoeding

Het kabinet kondigde zaterdag aan dat het land enige weken bijna volledig op slot gaat. Demissionair premier Mark Rutte kondigde tijdens de persconferentie al aan te willen kijken of de steunregelingen nog wel genoeg zijn voor de strenge regels. Toen de coronamaatregelen in november weer werden aangescherpt, besloot het kabinet al het steunpakket toch terug te laten keren. Eind oktober liepen de meeste steunregelingen eigenlijk af.

In een voorraadvergoeding voor horeca en winkels ziet het kabinet nu niets. "Een dergelijke regeling is slecht uitvoerbaar en maakt het niet goed mogelijk om tijdig steun te verlenen." Zelfstandigen die onder een eerdere regeling geld hebben geleend (Tozo), hoeven dit geld nog niet vanaf 1 januari terug te betalen. Zij hoeven pas vanaf 1 juli 2022 af te lossen.

Buitenschoolse opvang

Ouders wordt gevraagd om de factuur aan de buitenschoolse opvang te betalen, ook nu deze is gesloten voor de meeste kinderen. Het kabinet broedt op een tegemoetkoming die lijkt op de regeling uit eerdere lockdowns. Daarnaast trekt het kabinet nog eens 5,6 miljoen euro uit voor musea, en krijgen dierentuinen 10 miljoen euro om "het dierenwelzijn en de maatschappelijke waarde van dierentuinen te waarborgen".

Het kabinet benadrukt nog steeds dat het zoekt naar een manier om steun voor de lange termijn te regelen, op een manier die de economie minder verstoort. Naar verwachting komt het nieuwe kabinet in maart met deze plannen.

Meer uit Financieel

EU eens over strengere maatregelen nieuw emissiehandelssysteem

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft overeenstemming bereikt over strengere maatregelen om de prijzen in haar nieuwe koolstofmarkt te beheersen. Dat meldt het Europees Parlement donderdag. De aanpassingen volgen op zorgen van onder meer Frankrijk dat het nieuwe emissiehandelssysteem zou kunnen leiden tot hogere brandstofkosten.

29 minuten geleden
AEX-index begint hoger onder aanvoering van chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met winst begonnen, onder aanvoering van de chipbedrijven. ASMI, Besi en ASML wonnen tot ruim 4 procent, na een flinke verhoging van de koersdoelen van de Nederlandse chipbedrijven door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs.

33 minuten geleden
Canada komt met strengere regels voor sociale media voor kinderen

OTTAWA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Canada verbiedt sociale media voor kinderen onder de 16 jaar als de platforms niet voldoen aan nieuwe veiligheidsstandaarden. Zo moeten onder meer Facebook, Instagram en X meer gaan doen om schadelijke content tegen te gaan en vermelden wanneer beelden kunstmatig gegenereerd zijn.

1 uur geleden
Investeringsplatform Akka breidt uit naar Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Investeringsplatform Akka is nu ook beschikbaar in Nederland. Het in 2024 in Frankrijk opgerichte platform is naar eigen zeggen de eerste mobiele app in Europa voor investeringen in startups en wil de private markten toegankelijk maken voor kleinere beleggers.

1 uur geleden
Intern onderzoek bij UWV na signalen angstcultuur

AMSTERDAM (ANP) - Adviesbureau KPMG start "zeer spoedig" met een intern onderzoek naar de mogelijke angstcultuur bij uitkeringsinstantie UWV. Dat bevestigt een woordvoerder van de overheidsdienst na berichtgeving van EenVandaag. Het onderzoek moet dit najaar zijn afgerond.

1 uur geleden
Stichting eist vergoeding van bedrijf achter gameplatform Steam

UTRECHT (ANP) - Een Nederlandse stichting eist een schadevergoeding van het bedrijf achter Steam, omdat spelers onterecht extra hoge prijzen zouden hebben betaald voor de spellen die ze via dat populaire gameplatform kochten. Nederlandse gamers hebben daardoor samen ruim 220 miljoen euro te veel betaald, stelt de Stichting Consumenten Competition Claims

1 uur geleden
Veilingsite Catawiki boekt eerste winst sinds 2020

AMSTERDAM (ANP) - Veilingsite Catawiki heeft vorig jaar voor het eerst in vijf jaar een nettowinst geboekt. Het Nederlandse internetbedrijf zegt dat dit te danken is aan investeringen in technologie, die schaalvergroting mogelijk maakten. Tegelijkertijd groeit volgens Catawiki de vraag naar luxe- en verzamelobjecten, waaronder Pokémonkaarten, postzegels, horloges en sieraden.

3 uur geleden