Kabinet bespreekt verdere coronamaatregelen in Catshuis
DEN HAAG (ANP) - Welke nieuwe maatregelen er nodig zijn om de verspreiding van het coronavirus een halt toe te roepen, is de vraag die donderdag in het Catshuis moet worden beantwoord. In de ambtswoning van de premier overlegt het kabinet welke stappen er nodig zijn.
De betrokken bewindspersonen worden bijgepraat door RIVM-baas Jaap van Dissel, die het advies van het Outbreak Management Team (OMT) zal toelichten. De experts van het Outbreak Management Team (OMT) vergaderden woensdag. Demissionair premier Mark Rutte en coronaminister Hugo de Jonge zinspeelden vorige week al op verdere beperkingen, waaronder een bredere invoering van het coronatoegangsbewijs. De QR-code zou dan nodig worden voor toegang tot bijvoorbeeld niet-essentiële winkels.
Er werd in de persconferentie van vorige week ook gesproken over de mogelijkheid om de coronapas in te voeren op de werkvloer, zonder dat het een verplichting vanuit de overheid zou zijn. Maar tegen dit idee leeft veel weerstand in de Tweede Kamer.
De maatregelen worden vrijdag toegelicht door Rutte en De Jonge, maar lekken traditiegetrouw een dag eerder uit, na het Catshuisoverleg.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De PVV staat een dag voor de Tweede Kamerverkiezingen op fors verlies in de slotpeiling van EenVandaag/Verian. De partij van Geert Wilders zou 29 van de huidige 37 Kamerzetels overhouden, een verlies van 5 ten opzichte van een week geleden. De PVV is in deze peiling nog wel de grootste partij.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV staat een dag voor de Tweede Kamerverkiezingen op fors verlies in de slotpeiling van EenVandaag/Verian. De partij van Geert Wilders zou 29 van de huidige 37 Kamerzetels overhouden, een verlies van 5 ten opzichte van een week geleden. De PVV is in deze peiling nog wel de grootste partij.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Woensdag gaat het naar verwachting in de loop van de dag regenen. Dat kan de resultaten van de Tweede Kamerverkiezingen beïnvloeden, wijzen meerdere wetenschappelijke onderzoeken uit. Maar welke partij baat heeft bij regen is niet te voorspellen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft met een ruime meerderheid de aanvullende onderwijsbegroting aangenomen. Meerdere partijen die in de Tweede Kamer tegen hadden gestemd, stemden dinsdag in de Eerste Kamer alsnog voor. In de begroting staat voor ruim 400 miljoen euro aan extra bezuinigingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet geeft Oekraïne alvast geld uit 2026 voor de zwaar beschadigde energievoorziening van het land. Het gaat om 25 miljoen euro, laat demissionair staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) dinsdag weten.
2 uur geledenKAPELLE (ANP) - Hugo de Jonge heeft politiek Den Haag opgeroepen om na de Tweede Kamerverkiezingen voor een snelle formatie te zorgen. "Ik hoop dat zo vroeg mogelijk in het nieuwe jaar, misschien in januari al, een kabinet op het bordes staat. Ik zie geen redenen waarom dat niet zou kunnen", zegt de commissaris van de Koning in Zeeland, die zelf namens het CDA jarenlang als minister in regeringen zat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks vele optredens van politici bij talkshows en in debatten en de opkomst van podcasts en kunstmatige intelligentie, blijven stemhulpen de belangrijkste informatiebron voor kiezers. Dat blijkt uit een peiling van Ipsos I&O. Onderzoeker Peter Kanne van dat peilingbureau ziet dat mensen stemhulpen vaak gebruiken als een "final check".
5 uur geleden