Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet bespreekt afschaffen 'bevestigende' test bij GGD

Kabinet bespreekt afschaffen 'bevestigende' test bij GGD

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt of het nog nodig is om bij de GGD een coronatest te laten doen na een positieve zelftest. Dat zegt zorgminister Ernst Kuipers na een corona-overleg waarin is besloten vrijwel alle nog bestaande maatregelen los te laten. "Het is nu nog te vroeg", zegt Kuipers, maar het kabinet wil op een later moment mogelijk af van de teststraten.

Hierover wordt gesproken met het Outbreak Management Team (OMT), het RIVM en de GGD'en zelf, die de teststraten runnen. "Je kan je voorstellen dat onderwerp van gesprek is: kun je nou volstaan met uitgebreid, laagdrempelig gebruik van zelftests? Dat is nog steeds verstandig: heb je klachten, doe een test - maar dan niet noodzakelijkerwijs het bevestigen van een positieve test bij de GGD", zegt de minister.

Zo'n test bij de GGD wordt nu ook nog gebruikt "om zicht te houden op de verspreiding van het virus", zegt Kuipers. "En daar zijn ondertussen ook andere mogelijkheden voor".

Meer uit Binnenland

Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

43 minuten geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.

45 minuten geleden
Huizen ontruimd in Lichtenvoorde om explosief materiaal

LICHTENVOORDE (ANP) - Meerdere huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn in de namiddag van tweede kerstdag ontruimd na de vondst van vuurwerk of explosief materiaal in een woning. De politie meldt dat een verdachte is aangehouden.

50 minuten geleden
Tilburgse jongeren beschieten hulpverleners met vuurwerk

TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.

4 uur geleden
Man (64) reed in Ede in op bekenden van 30, 40 en 51 jaar

EDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.

4 uur geleden
Gezochte Nederlander opgepakt in Oostenrijk

WENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.

4 uur geleden
Op diverse wegen ijsvorming in tunnels door krimpende voegen

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen in Nederland is gladheid ontstaan in of bij tunnels door opvriezing van water dat door de voegen lekt. Dat heeft te maken met de vrieskou, waardoor de voegen krimpen.

5 uur geleden