Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet beslist mogelijk over afvaardiging naar Nederland-VS

Kabinet beslist mogelijk over afvaardiging naar Nederland-VS

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet beslist mogelijk vrijdag of er namens de regering iemand gaat naar de wedstrijd tussen Nederland en de Verenigde Staten in de achtste finale van het WK voetbal in Qatar. Bij de laatste groepswedstrijd dinsdag tegen het gastland zat sportminister Conny Helder op de tribune.

De vraag wie er eventueel naar Qatar afreist als Nederland de knock-outfase van het WK zou bereiken, liet het kabinet tot dusver open. Dat zou opnieuw Helder kunnen zijn, maar ook premier Mark Rutte of zelfs koning Willem-Alexander. Het is evenwel ook denkbaar dat er zaterdag geen afvaardiging wordt gestuurd.

De aanwezigheid van de regering in Qatar ligt gevoelig in verband met de mensenrechtensituatie in dat land. De Tweede Kamer had het kabinet eigenlijk gevraagd het toernooi om die reden links te laten liggen. Maar onder meer gezien de huidige energiecrisis vond het kabinet het belangrijk om het gasproducerende Qatar te vriend te houden.

Meer uit Binnenland

Rechters geven drugskoeriers Schiphol lagere straffen uit protest

HAARLEM (ANP) - Drugssmokkelaars die op Schiphol worden betrapt, krijgen voortaan een lagere straf dan ze volgens de landelijke regels zouden moeten krijgen. De rechtbank in Haarlem vindt dat de koeriers naar verhouding "te zwaar gestraft worden", vergeleken met de kopstukken.

59 minuten geleden
Celstraf van 6 jaar en tbs voor houden van jongen als 'seksslaaf'

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 60-jarige Roelof E. uit Amersfoort veroordeeld tot zes jaar cel en tbs met dwangverpleging voor seksuele uitbuiting van een minderjarige jongen. De straf is conform de eis van het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
NVJ stuurt opnieuw brief over journalisten in Gaza

AMSTERDAM (ANP) - De belangenorganisaties Free Press Unlimited (FPU) en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) hebben opnieuw een brief gestuurd om aandacht te vragen voor de journalisten in Gaza. De brief is gericht aan demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel, melden de organisaties. Ze roepen de minister onder meer op om zich uit te spreken tegen doelgerichte lastercampagnes tegen Palestijnse journalisten en in gesprek te gaan met de Israëlische ambassadeur.

2 uur geleden
EO schrapt genres fictie en documentaire door bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - De Evangelische Omroep (EO) gaat de genres fictie en documentaire schrappen als gevolg van de bezuinigingen op de publieke omroep. De EO maakte de afgelopen jaren prijswinnende fictieproducties en documentaires als De Joodse Raad, De Terugreis en Mijn grote broer. De EO spreekt dinsdag van een "pijnlijk besluit".

3 uur geleden
Gelderland verlengt termijn voor doden probleemwolf met half jaar

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland verlengt de toestemming om de wolf te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Jagers krijgen tot 1 juli volgend jaar de tijd om het dier met codenaam GW4655m te doden. Ook is het gebied waarin dat mag gebeuren uitgebreid met het terrein van vliegbasis Deelen. De vergunning voor het afschieten van de wolf zou 1 januari aflopen.

3 uur geleden
Hulp bij zelfdoding blijft verboden, Laatste Wil verliest zaak

DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.

4 uur geleden
Ex-advocaat Weski eist inzage in stukken, krijgt nieuwe ronde

DEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.

4 uur geleden