Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet bekijkt gevolgen overname bedrijf achter DigiD

Kabinet bekijkt gevolgen overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat kijken wat de gevolgen zijn als het bedrijf Solvinity, dat onder meer een belangrijke rol speelt bij het gebruik van DigiD, wordt overgenomen door een Amerikaans bedrijf. Het Amerikaanse bedrijf Kyndryl staat op het punt Solvinity over te nemen, meldde de Autoriteit Consument & Markt vrijdag.

Demissionair minister Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB) zegt dat "zo'n overname zorgwekkend kan zijn". Het kabinet wil juist minder afhankelijk zijn van Amerikaanse techbedrijven. Als die bedrijven bijvoorbeeld Nederlandse data beheren, kunnen zij daarmee Nederland onder druk zetten. "We moeten goed kijken wat de implicaties zijn." Volgens hem zijn collega's in het kabinet daar "druk mee bezig".

Rijkaart wil de overname nog niet blokkeren. "Daar is het nu nog te vroeg voor. We moeten eerst kijken waar het werkelijk over gaat." Staatssecretaris Eddie van Marum (Digitalisering, BBB) zei na afloop van de ministerraad dat DigiD "Nederlands is en Nederlands blijft". Volgens hem kijken de landsadvocaat en de ministeries van Economische Zaken en Binnenlandse Zaken naar de overname.

Grootste aanbieder

Volgens Solvinity biedt de overname door Kyndryl juist meer mogelijkheden om te blijven vernieuwen op het gebied van IT-beheer, beveiliging en automatisering. "We zijn ons bewust van de vragen die leven in de markt", stelde Solvinity-topvrouw Daniëlle Schuur eerder deze maand in een verklaring op de website. "Er zal geen impact zijn voor de dienstverlening die wij aan onze klanten leveren. We zijn in goed gesprek met overheden en andere klanten om verdere toelichting te geven op de voorgenomen overname."

Kyndryl is naar eigen zeggen 's werelds grootste aanbieder van IT-infrastructuurdiensten, met duizenden klanten in meer dan zestig landen. Het inlijven van Solvinity is voor Kyndryl onder meer interessant omdat er strenge regels zijn over hoe en waar data moet worden opgeslagen. Organisaties moeten gevoelige data bijvoorbeeld vaak in hun eigen land of regio bewaren en kunnen die niet zomaar bij grote Amerikaanse cloudbedrijven opslaan. Solvinity heeft cloudoplossingen die helpen om aan deze regels te voldoen.

Meer uit Politiek

Paul hield besluit loon arbeidsmigranten stil tot na verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Toenmalig minister Mariëlle Paul (VVD) van Sociale Zaken hield in oktober 2025 een besluit over het loon van arbeidsmigranten bewust stil tot na de Tweede Kamerverkiezingen. Het gaat om het besluit dat voor werkgevers de optie openhoudt om een deel van het minimumloon voor arbeidsmigranten in te houden voor huisvesting.

5 dagen geleden
Jetten wil voor stroomproductie meer samenwerken met België

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Premier Rob Jetten zei tijdens de opening van een hoogspanningsstation in Antwerpen dat Nederland en België meer moeten samenwerken voor stroomproductie. Het gaat volgens Jetten onder meer over waterstof, kern- en windenergie.

1 week geleden
Van den Brink stuurt eventuele asielzoekers vanuit Ceuta terug

DEN HAAG (ANP) - Mensen die afgelopen week vanuit Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn gegaan en van daaruit eventueel naar Nederland komen om asiel aan te vragen, worden teruggestuurd naar Spanje, schrijft asielminister Bart van den Brink in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de CDA-minister is er voor zover bekend niemand vanuit Ceuta doorgereisd naar Spanje of een ander land.

1 week geleden
Jetten moedigt jonge queers aan openlijk zichzelf te zijn

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten moedigt jonge lhbti'ers aan daar openlijk voor uit te komen. Zijn boodschap aan hen "gaat terug naar mijn eigen ervaring toen ik 15, 16 was en dacht: o mijn hemel, ga ik ooit openlijk mezelf durven zijn. Het ís spannend, maar het wordt eigenlijk alleen maar beter zodra je die stap hebt durven zetten. En dat geldt eigenlijk ook nog steeds anno 2026 in Nederland", zei hij tegen een ANP-verslaggever.

1 week geleden
Halsema: Pride is zowel feest als protest

AMSTERDAM (ANP) - Pride is zowel een feest als een protest. Dat zei burgemeester Femke Halsema zaterdagochtend tegen een ANP-verslaggever voorafgaand aan de Canal Parade.

1 week geleden
Kabinet: Spanje moet doen wat nodig is om grens te beschermen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt dat Spanje "moet doen wat nodig is" om de grens bij de exclave Ceuta, die volledig is omsloten door Marokko, te beschermen. Dat schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Binnen 24 uur drongen bijna 50.000 migranten Ceuta binnen, bijvoorbeeld zwemmend via de zee of door over hekken te klimmen.

1 week geleden
Jetten hekelt 'lelijk vandalisme' om azc in Engelen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft de bekladdingen van onder meer huizen in de Brabantse plaats Engelen veroordeeld. "Wat een lelijk vandalisme", aldus de premier in een bericht op X. In Engelen werden eerder deze week woningen en auto's beklad met leuzen tegen de komst van een asielzoekerscentrum in het dorp, dat bij de gemeente Den Bosch hoort.

1 week geleden