Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet: bekende gedupeerden toeslagen voor eind 2021 compenseren

Kabinet: bekende gedupeerden toeslagen voor eind 2021 compenseren

DEN HAAG (ANP) - De ouders die in beeld zijn bij de afdeling Toeslagen van de Belastingdienst als gedupeerden in de toeslagenaffaire, moeten eind 2021 geholpen zijn. Staatssecretaris Alexandra van Huffelen hoopt de 8.300 ouders in maart volgend jaar duidelijkheid te geven over hun dossier en wanneer ze compensatie ontvangen. Ouders die in acute financiële problemen komen, worden eerder geholpen.

Het gaat om ongeveer 80 ouders die snel in de problemen komen als ze niet geholpen worden. Ze worden bijvoorbeeld hun huis uit gezet of kunnen geen boodschappen meer doen voor hun gezin. Zij worden dit jaar al gecompenseerd. Ook de 170 ouders die al jaren kampen met een "schrijnende situatie" worden voor het einde van het jaar geholpen. Dit zijn ouders van wie het leven ingrijpend is veranderd door het handelen van de Belastingdienst.

De ouders krijgen compensatie omdat ze het slachtoffer zijn geworden van de ontspoorde jacht van de fiscus op fraudeurs. Zij werden er onterecht van beschuldigd fraude te hebben gepleegd, en moesten enorme bedragen terugbetalen, zonder dat zij een eerlijke kans hadden op beroep. Dit leidde in veel gevallen tot grote financiële en persoonlijke problemen.

Noodregeling

Het compenseren van de gedupeerde ouders is een van de belangrijkste taken van Van Huffelen als staatssecretaris, maar deze 'hersteloperatie' blijkt een stuk complexer dan gedacht. Deze zomer zijn 108 ouders met een "relatief overzichtelijk dossier" gecompenseerd. Zo kwam de bewindsvrouw erachter dat er meer tijd nodig was om hen te helpen. Ook kon de opgezette crisisorganisatie die de toeslagenaffaire afhandelt, de grote aantallen dossiers niet aan.

Er komt een noodregeling voor ouders die met financiële problemen kampen. Als er toch niet snel genoeg geld op de rekening van de ouders staat, waardoor ze hun medicijnen of huur niet kunnen betalen, kunnen zij een bedrag van in principe maximaal 500 euro uit die pot aanvragen. Mocht het nodig zijn, is het ook mogelijk toch een hoger bedrag uit te keren.

Duidelijkheid

Van Huffelen is blij dat ze ouders meer duidelijkheid kan geven over de moeizame compensatiemaatregelen. "Mijn ambitie is eigenlijk om iedereen onmiddellijk te helpen", zegt de bewindsvrouw. "Aan de andere kant moet ik het ook zorgvuldig doen."

Ouders die zich voor 1 juli 2020 hebben gemeld, hoopt Van Huffelen in de eerste helft van volgend jaar te hebben geholpen. Ouders die zich nog moeten melden, worden - afhankelijk van hun situatie - na 2021 geholpen.

Meer uit Politiek

Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

9 uur geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

11 uur geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

11 uur geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

12 uur geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

1 dag geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

1 dag geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

1 dag geleden