Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet: bekende gedupeerden toeslagen voor eind 2021 compenseren

Kabinet: bekende gedupeerden toeslagen voor eind 2021 compenseren

DEN HAAG (ANP) - De ouders die in beeld zijn bij de afdeling Toeslagen van de Belastingdienst als gedupeerden in de toeslagenaffaire, moeten eind 2021 geholpen zijn. Staatssecretaris Alexandra van Huffelen hoopt de 8.300 ouders in maart volgend jaar duidelijkheid te geven over hun dossier en wanneer ze compensatie ontvangen. Ouders die in acute financiële problemen komen, worden eerder geholpen.

Het gaat om ongeveer 80 ouders die snel in de problemen komen als ze niet geholpen worden. Ze worden bijvoorbeeld hun huis uit gezet of kunnen geen boodschappen meer doen voor hun gezin. Zij worden dit jaar al gecompenseerd. Ook de 170 ouders die al jaren kampen met een "schrijnende situatie" worden voor het einde van het jaar geholpen. Dit zijn ouders van wie het leven ingrijpend is veranderd door het handelen van de Belastingdienst.

De ouders krijgen compensatie omdat ze het slachtoffer zijn geworden van de ontspoorde jacht van de fiscus op fraudeurs. Zij werden er onterecht van beschuldigd fraude te hebben gepleegd, en moesten enorme bedragen terugbetalen, zonder dat zij een eerlijke kans hadden op beroep. Dit leidde in veel gevallen tot grote financiële en persoonlijke problemen.

Noodregeling

Het compenseren van de gedupeerde ouders is een van de belangrijkste taken van Van Huffelen als staatssecretaris, maar deze 'hersteloperatie' blijkt een stuk complexer dan gedacht. Deze zomer zijn 108 ouders met een "relatief overzichtelijk dossier" gecompenseerd. Zo kwam de bewindsvrouw erachter dat er meer tijd nodig was om hen te helpen. Ook kon de opgezette crisisorganisatie die de toeslagenaffaire afhandelt, de grote aantallen dossiers niet aan.

Er komt een noodregeling voor ouders die met financiële problemen kampen. Als er toch niet snel genoeg geld op de rekening van de ouders staat, waardoor ze hun medicijnen of huur niet kunnen betalen, kunnen zij een bedrag van in principe maximaal 500 euro uit die pot aanvragen. Mocht het nodig zijn, is het ook mogelijk toch een hoger bedrag uit te keren.

Duidelijkheid

Van Huffelen is blij dat ze ouders meer duidelijkheid kan geven over de moeizame compensatiemaatregelen. "Mijn ambitie is eigenlijk om iedereen onmiddellijk te helpen", zegt de bewindsvrouw. "Aan de andere kant moet ik het ook zorgvuldig doen."

Ouders die zich voor 1 juli 2020 hebben gemeld, hoopt Van Huffelen in de eerste helft van volgend jaar te hebben geholpen. Ouders die zich nog moeten melden, worden - afhankelijk van hun situatie - na 2021 geholpen.

Meer uit Politiek

Van Essen stelt nieuw plan voor mestbeleid halfjaar uit

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.

2 dagen geleden
Kabinet akkoord met handelsverbod goederen uit nederzettingen

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.

2 dagen geleden
Vijlbrief 'heel blij' met bijdrage VNO-NCW aan AOW-discussie

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.

2 dagen geleden
Yeşilgöz vindt onderbouwing uitgaven Defensie wel voldoende

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.

2 dagen geleden
Minister spreekt niet alle gemeenten die te weinig opvang hebben

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.

2 dagen geleden
Goedkoper treinreizen in zomermaanden moet op 21 juni ingaan

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.

2 dagen geleden
Berendsen wil kalm en kordaat zijn bij 'onvoorspelbaarheid' VS

HELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.

2 dagen geleden