Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet: alternatief hoger btw sport en cultuur eist open houding

Kabinet: alternatief hoger btw sport en cultuur eist open houding

DEN HAAG (ANP) - Om tot een alternatief te komen voor het hogere btw-tarief op sport en cultuur, moet zowel Kamer als kabinet een "open houding" laten zien. Dat schrijft staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Fiscaliteit) aan de Tweede Kamer. Hij gaat de komende tijd kijken hoe het in stand laten van het lage tarief op sportscholen, museumkaartjes en theaterbezoeken dan wel gefinancierd moet worden. Dat moet hoe dan ook uit de btw komen.

Kamer en kabinet moeten bereid zijn lastige keuzes te maken, want "er is in de btw geen laaghangend fruit, zeker gezien de forse budgettaire opgave". De politiek zal een kleine 1,2 miljard euro moeten vinden. Het idee is dat ingewikkelde uitzonderingen op het standaard btw-tarief moeten worden afgeschaft. Daarmee komt dan alsnog genoeg belasting binnen om het lagere tarief op sport en cultuur in stand te houden.

Een akkoord met christelijke oppositiepartijen CDA, ChristenUnie en SGP leidde ertoe dat het belastingplan genoeg steun kreeg in het parlement, ondanks het verzet tegen de btw-maatregel. Die gaat namelijk in principe van tafel. CDA-Kamerlid Inge van Dijk opperde om het enorme btw-handboek met talloze uitzonderingen, bijvoorbeeld in de zorg, te gebruiken om het schrappen van de maatregel te betalen. Maar kabinet en Kamer moeten het nog eens worden over de precieze invulling.

Van Oostenbruggen is eind januari klaar met zijn onderzoek, en zal dan weer aankloppen bij de Kamer.

Meer uit Politiek

Ruime meerderheid Kamer kan leven met inzet marineschip Evertsen

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.

13 uur geleden
D66 deelt zorgen oppositie over gevolgen WIA-bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.

18 uur geleden
Ipsos: lokale partijen gaan winnen bij gemeenteraadsverkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.

23 uur geleden
BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

1 dag geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

1 dag geleden
Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

1 dag geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

1 dag geleden