Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet: alternatief hoger btw sport en cultuur eist open houding

Kabinet: alternatief hoger btw sport en cultuur eist open houding

DEN HAAG (ANP) - Om tot een alternatief te komen voor het hogere btw-tarief op sport en cultuur, moet zowel Kamer als kabinet een "open houding" laten zien. Dat schrijft staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Fiscaliteit) aan de Tweede Kamer. Hij gaat de komende tijd kijken hoe het in stand laten van het lage tarief op sportscholen, museumkaartjes en theaterbezoeken dan wel gefinancierd moet worden. Dat moet hoe dan ook uit de btw komen.

Kamer en kabinet moeten bereid zijn lastige keuzes te maken, want "er is in de btw geen laaghangend fruit, zeker gezien de forse budgettaire opgave". De politiek zal een kleine 1,2 miljard euro moeten vinden. Het idee is dat ingewikkelde uitzonderingen op het standaard btw-tarief moeten worden afgeschaft. Daarmee komt dan alsnog genoeg belasting binnen om het lagere tarief op sport en cultuur in stand te houden.

Een akkoord met christelijke oppositiepartijen CDA, ChristenUnie en SGP leidde ertoe dat het belastingplan genoeg steun kreeg in het parlement, ondanks het verzet tegen de btw-maatregel. Die gaat namelijk in principe van tafel. CDA-Kamerlid Inge van Dijk opperde om het enorme btw-handboek met talloze uitzonderingen, bijvoorbeeld in de zorg, te gebruiken om het schrappen van de maatregel te betalen. Maar kabinet en Kamer moeten het nog eens worden over de precieze invulling.

Van Oostenbruggen is eind januari klaar met zijn onderzoek, en zal dan weer aankloppen bij de Kamer.

Meer uit Politiek

BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

9 uur geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

9 uur geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

10 uur geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

12 uur geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

12 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

12 uur geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

12 uur geleden