
Kabinet: alternatief hoger btw sport en cultuur eist open houding
DEN HAAG (ANP) - Om tot een alternatief te komen voor het hogere btw-tarief op sport en cultuur, moet zowel Kamer als kabinet een "open houding" laten zien. Dat schrijft staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Fiscaliteit) aan de Tweede Kamer. Hij gaat de komende tijd kijken hoe het in stand laten van het lage tarief op sportscholen, museumkaartjes en theaterbezoeken dan wel gefinancierd moet worden. Dat moet hoe dan ook uit de btw komen.
Kamer en kabinet moeten bereid zijn lastige keuzes te maken, want "er is in de btw geen laaghangend fruit, zeker gezien de forse budgettaire opgave". De politiek zal een kleine 1,2 miljard euro moeten vinden. Het idee is dat ingewikkelde uitzonderingen op het standaard btw-tarief moeten worden afgeschaft. Daarmee komt dan alsnog genoeg belasting binnen om het lagere tarief op sport en cultuur in stand te houden.
Een akkoord met christelijke oppositiepartijen CDA, ChristenUnie en SGP leidde ertoe dat het belastingplan genoeg steun kreeg in het parlement, ondanks het verzet tegen de btw-maatregel. Die gaat namelijk in principe van tafel. CDA-Kamerlid Inge van Dijk opperde om het enorme btw-handboek met talloze uitzonderingen, bijvoorbeeld in de zorg, te gebruiken om het schrappen van de maatregel te betalen. Maar kabinet en Kamer moeten het nog eens worden over de precieze invulling.
Van Oostenbruggen is eind januari klaar met zijn onderzoek, en zal dan weer aankloppen bij de Kamer.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een tijdelijke wet die maatregelen mogelijk maakt tegen mensen die in verband worden gebracht met terrorisme, moet permanent worden. Justitieminister David van Weel (VVD) wil dat regelen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. Dat terwijl de wet volgens een evaluatie niet nodig is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zanger Douwe Bob ziet geen meerwaarde in het koffiedrinken met VVD-leider Dilan Yeşilgöz. Zijn management had eerder al via e-mail contact gezocht met de partijleider, met het verzoek haar uitlatingen op sociale media te nuanceren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat het beleid dat de handel met Israëlische nederzettingen op de bezette Westelijke Jordaanoever moet ontmoedigen "tegen het licht houden". Staatssecretaris Hanneke Boerma (Buitenlandse Handel, NSC) wil het "actiever formuleren" gezien de ernstige situatie in de bezette gebieden, zei ze maandag in een debat in de Tweede Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afspraken over verduurzaming van Shell en BP met het kabinet gaan niet door. Dat hebben minister Sophie Hermans (Klimaat) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu), beiden VVD, gemeld aan de Tweede Kamer. Beide brandstofbedrijven hadden al eerste stappen gezet richting afspraken om jaarlijks in totaal miljoenen tonnen CO2 te besparen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de Tweede Kamer nader onderzoek wil naar het lekken over de zaak rond oud-voorzitter Khadija Arib, dan is het aan Kamerleden zelf om daartoe het initiatief te nemen. Dat heeft Kamervoorzitter Martin Bosma gezegd in een debat. "Het presidium heeft daar geen enkele mening over", herhaalde hij meerdere keren. Hij bood aan de opties op een rijtje te zetten, voordat de Kamer direct na het zomerreces opnieuw over de kwestie debatteert.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof hoopt dat de Tweede Kamer deze week instemt met de wetten over een tweestatusstelsel en andere strenge asielmaatregelen. Deze wetten zijn "heel belangrijk" voor het asielbeleid en dat is een van de hoofdonderwerpen in de verkiezingen waaruit dit kabinet is voortgekomen, lichtte de demissionaire premier maandag toe.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL vindt het kabinetsvoorstel om de onderneming alsnog een dag extra te gunnen voor de bezorging van gewone post onvoldoende. Het beursgenoteerde bedrijf benadrukt dat de postbezorging komende jaren verlieslatend dreigt te blijven door hoge kosten. PostNL gaat daarom in bezwaar tegen de afwijzing door het kabinet van eerder aangevraagde subsidie. Daarbij sluit het bedrijf aanvullende juridische stappen niet uit.
8 uur geleden