Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet akkoord met sturen extra militairen naar Afghanistan

Kabinet akkoord met sturen extra militairen naar Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met het sturen van 80 extra militairen naar Afghanistan omdat de veiligheid daar vermoedelijk zal gaan verslechteren. Ze moeten deze maand nog vertrekken. Eerder deze week kondigden de VS en de NAVO aan alle troepen terug te trekken voor 11 september.

De Amerikanen hadden eerder met de Taliban afgesproken dat buitenlandse troepen het land voor 1 mei zouden verlaten. Nu die datum niet gehaald wordt, houdt de Taliban zich volgens het kabinet mogelijk niet meer aan de afspraak om geen NAVO-troepen aan te vallen.

De extra Nederlandse manschappen gaan naar Mazar-e-Sharif. Daar worden ze ingezet voor de beveiliging. Verder gaan ze helpen bij de afbouw van de missie. Ongeveer 160 Nederlandse militairen zijn daar al aanwezig om Afghaanse veiligheidsdiensten te adviseren. Nederland is al bijna twintig jaar met militairen aanwezig in Afghanistan.

Meer uit Binnenland

Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op om situatie Ter Apel

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op wegens het tekort aan opvangplekken bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. De 230 vluchtelingen worden opgenomen in bestaande opvanglocaties in de stad voor de duur van zes maanden, meldt de gemeente donderdag.

25 minuten geleden
Rutte, De Jonge en Van Dissel moeten voor coronacommissie komen

DEN HAAG (ANP) - Onder anderen oud-premier Mark Rutte, voormalig gezondheidsminister Hugo de Jonge en oud-directeur van het RIVM Jaap van Dissel worden verhoord door de parlementaire enquêtecommissie over het coronabeleid. Dat werd donderdagmiddag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Ook voormalig justitieminister Ferd Grapperhaus, hoogleraar virologie Marion Koopmans en oud-minister van Volksgezondheid Bruno Bruins moeten voor de commissie verschijnen. Die laatste twee zijn als eerste aan de beurt, op 29 mei.

32 minuten geleden
Twee verdachte vrouwen kindermishandeling Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die verdacht worden van mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven veertien dagen langer vastzitten.

1 uur geleden
COA: ook donderdag is er niet voor iedereen plek in Ter Apel

TER APEL (ANP) - De opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zit nog vol, wat betekent dat er ook donderdag niet voor alle asielzoekers plek is. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Om hoeveel mensen het gaat, is nog niet bekend.

1 uur geleden
Advocaten Weski: hoger beroep ligt voor de hand

ROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest van 42 dagen. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.

1 uur geleden
OM: nog niets duidelijk over hoger beroep tegen Weski

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kon donderdag na de uitspraak tegen oud-advocaat Inez Weski (71) nog niet zeggen of het in hoger beroep gaat. Justitie gaat eerst "goed kijken" naar het vonnis, maar vindt het gat tussen de eis en de opgelegde straf wel groot.

1 uur geleden
Rechtbank acht Weski schuldig, maar ze hoeft niet terug naar cel

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft oud-advocaat Inez Weski (71) donderdag schuldig bevonden aan het spelen van een actieve rol in de misdaadbende van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi. Tegelijkertijd bepaalde de rechtbank dat Weski, die 42 dagen in voorarrest heeft gezeten, niet terug naar de cel hoeft. De straf die de rechtbank heeft opgelegd, is gelijk aan de duur van dat voorarrest.

2 uur geleden