Kabinet akkoord met sturen extra militairen naar Afghanistan
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met het sturen van 80 extra militairen naar Afghanistan omdat de veiligheid daar vermoedelijk zal gaan verslechteren. Ze moeten deze maand nog vertrekken. Eerder deze week kondigden de VS en de NAVO aan alle troepen terug te trekken voor 11 september.
De Amerikanen hadden eerder met de Taliban afgesproken dat buitenlandse troepen het land voor 1 mei zouden verlaten. Nu die datum niet gehaald wordt, houdt de Taliban zich volgens het kabinet mogelijk niet meer aan de afspraak om geen NAVO-troepen aan te vallen.
De extra Nederlandse manschappen gaan naar Mazar-e-Sharif. Daar worden ze ingezet voor de beveiliging. Verder gaan ze helpen bij de afbouw van de missie. Ongeveer 160 Nederlandse militairen zijn daar al aanwezig om Afghaanse veiligheidsdiensten te adviseren. Nederland is al bijna twintig jaar met militairen aanwezig in Afghanistan.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
56 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.
5 uur geleden