Kabinet akkoord met sturen extra militairen naar Afghanistan
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met het sturen van 80 extra militairen naar Afghanistan omdat de veiligheid daar vermoedelijk zal gaan verslechteren. Ze moeten deze maand nog vertrekken. Eerder deze week kondigden de VS en de NAVO aan alle troepen terug te trekken voor 11 september.
De Amerikanen hadden eerder met de Taliban afgesproken dat buitenlandse troepen het land voor 1 mei zouden verlaten. Nu die datum niet gehaald wordt, houdt de Taliban zich volgens het kabinet mogelijk niet meer aan de afspraak om geen NAVO-troepen aan te vallen.
De extra Nederlandse manschappen gaan naar Mazar-e-Sharif. Daar worden ze ingezet voor de beveiliging. Verder gaan ze helpen bij de afbouw van de missie. Ongeveer 160 Nederlandse militairen zijn daar al aanwezig om Afghaanse veiligheidsdiensten te adviseren. Nederland is al bijna twintig jaar met militairen aanwezig in Afghanistan.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
6 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
9 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
17 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
19 uur geleden