Kabinet akkoord met onderzoek naar hulp aan Syrische rebellen
DEN HAAG (ANP) - Een onafhankelijke commissie gaat onderzoek doen naar de Nederlandse hulp aan rebellengroepen in Syrië. Het demissionaire kabinet gaat deze wens van de Tweede Kamer uitvoeren, heeft minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) laten weten.
"Het is aan de commissie om de duur en reikwijdte van het onderzoek te bepalen", aldus de minister. De commissie krijgt toegang tot staatsgeheime informatie. Het kabinet verklaarde eerder niets te zien in een onafhankelijk onderzoek naar de steun.
Nederland leverde tussen 2015 en 2018 materiële steun aan 22 'gematigde' rebellengroepen. Het ging niet om wapens, maar om zaken als pick-uptrucks, computers en uniformen. Uit onderzoek van Trouw en Nieuwsuur bleek later dat de steun ook terecht was gekomen bij jihadistische groepen die worden beschuldigd van mensenrechtenschendingen.
Meer uit Binnenland
WINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
14 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.
20 uur geleden