Kabinet: 80 miljoen euro extra voor jeugdbescherming
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt de komende vier jaar in totaal 40 miljoen euro extra uit voor de instellingen die jeugdbescherming en jeugdreclassering bieden. Gemeenten moeten eenzelfde bedrag vrijmaken voor deze zogeheten gecertificeerde instellingen (GI's). Hiermee kunnen meer jeugdbeschermers worden aangetrokken en de werkdruk van jeugdbeschermers worden verlaagd. Dat schrijven minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) en staatssecretaris Maarten van Ooijen (Jeugdzorg) in een brief aan de Tweede Kamer.
Het is een van de maatregelen die de bewindslieden nemen om op korte termijn de nijpende problemen in de jeugdbescherming aan te pakken. Gemeenten hebben gezegd pas volgende maand een besluit te nemen over de 40 miljoen euro die zij tot en met 2025 moeten vrijmaken van het kabinet.
Voor de middellange en lange termijn is een pakket aan maatregelen afgesproken tussen kabinet, gemeenten en GI's om ervoor te zorgen dat kwetsbare kinderen snel en de goede hulp krijgen, schrijven de bewindslieden. Dat is nu vaak niet het geval.
De Inspecties Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJenV) riepen Weerwind en Van Ooijen recent op direct te starten met een crisisaanpak, omdat de overheid faalt in haar taak om kwetsbare kinderen te beschermen. Deze conclusie trok de Universiteit van Leiden eerder ook na onderzoek. Maar al sinds 2019 zijn er regelmatig alarmerende berichten afgegeven door beide inspecties, de rechtspraak, Raad voor de Kinderbescherming, de GI's en FNV Jeugdzorg.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) heeft telefonisch kennisgemaakt met president Jennifer Geerlings-Simons van Suriname. Op X schrijft de minister-president dat ze hebben gesproken over samenwerking en het bezoek van de koning in december.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor een motie van de PVV gestemd waarin wordt verzocht om de Moslimbroederschap en "gelieerde organisaties" te verbieden. De PVV heeft meerdere keren geprobeerd om steun te vinden voor een dergelijke motie, maar wist telkens net geen meerderheid te overtuigen. Onder meer de VVD steunde de motie nu.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voor het bedreigen van Douwe Bob heeft het Openbaar Ministerie tegen Bob ter H. (39) vijftien maanden cel geëist, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De bedreigingen volgden nadat de zanger eind juni kort voor een optreden op een Joods voetbalevenement besloot daarvan af te zien. Hij vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.
3 uur geledenMAARN (ANP) - Onder basisschoolleerlingen die in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag meededen aan de Kinderverkiezingen, zijn lokale partijen het populairst. Bij elkaar opgeteld ging 25 procent van de 4489 stemmen naar een partij die alleen meedoet in de gemeente waar het kind woont. Van de partijen die landelijk meedoen, kreeg D66 met bijna 19 procent de meeste stemmen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alles wijst er nu op dat de verdachten van de aanslag op de synagoge in Rotterdam zijn geronseld, zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdagmiddag bij het vragenuur in de Tweede Kamer. "En de mogelijkheid dat Iran betrokken is bij deze aanslag wordt nadrukkelijk ook onderzocht."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver was dinsdagochtend kort in Rotterdam, waar zijn partij in peilingen dicht achter Leefbaar Rotterdam lijkt te staan. "Het is nek aan nek", zei Klaver tegen het ANP. "Voor het eerst in een hele lange tijd kan een progressieve partij hier weer de grootste worden."
6 uur geleden