Kabinet: 25.000 opvangplekken gaan we halen of nagenoeg halen
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris van Asiel Eric van der Burg denkt dat de eerste doelstelling voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen waarschijnlijk bereikt zal worden. Gemeenten moeten maandag 25.000 opvangplaatsen ingericht hebben. "Gisteravond zaten we boven de 23.000, dus dat gaan we halen of nagenoeg halen", zei de bewindsman vrijdag voorafgaand aan de ministerraad.
Het ministerie van Justitie deelt dagelijks nieuwe cijfers over het aantal vluchtelingen dat wordt opgevangen en het aantal plekken dat daarvoor beschikbaar is. Deze vrijdag komen er volgens een woordvoerder geen nieuwe cijfers beschikbaar vanwege "een herinrichting van het systeem". Donderdag was de beschikbare opvangcapaciteit ruim voldoende. Er werden 8500 mensen opgevangen.
De 25 Nederlandse Veiligheidsregio's moeten deze week ieder duizend opvangplekken realiseren, en de periode daarna nog eens hetzelfde aantal. Donderdag waarschuwde staatssecretaris van Asiel Eric van der Burg opnieuw dat die 50.000 plekken waarschijnlijk niet voldoende zullen blijken. Bovendien moet er nog van alles geregeld worden om deze mensen ook voor de langere termijn goed te huisvesten en zaken als sociale ondersteuning, leefgeld, zorg en onderwijs te bieden.
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
19 uur geleden