Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet: 20.000 extra opvangplekken nodig voor Oekraïners

Kabinet: 20.000 extra opvangplekken nodig voor Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat ervan uit dat het aantal Oekraïense vluchtelingen in Nederland de komende periode verder zal toenemen. Mogelijk zijn in juli 90.000 opvangplekken nodig, ruim 20.000 meer dan er nu beschikbaar zijn. Het kabinet overweegt Oekraïners die inkomen hebben, zelf mee te laten betalen aan hun opvang, meldt staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel).

Nu het ernaar uitziet dat Oekraïense vluchtelingen naar Nederland blijven komen, vindt het kabinet het nodig om "participatie en zelfredzaamheid" van de vluchtelingen te bevorderen. Er wordt gewerkt aan allerlei plannen rond werk, onderwijs en het leren van de Nederlandse taal. Dat laatste is volgens Van der Burg belangrijk om mee te kunnen draaien in de samenleving, maar met nadruk ook voor kinderen die hier vriendjes moeten kunnen maken. De plannen moeten in de loop van volgend jaar duidelijk worden.

Niet alleen moet het aantal opvangplekken uitgebreid worden, de beschikbare plekken moeten ook beter om ze geschikt te maken voor een langduriger verblijf. Ook zegt het kabinet plannen te maken voor de terugkeer van Oekraïners "op het moment dat de veiligheidssituatie dat toelaat". Omdat daar voorlopig geen sprake van is en er ook in Europa afspraken over gemaakt moeten worden, neemt het kabinet daar langer de tijd voor.

De plannen waar Van der Burg over schrijft, komen niet alleen uit zijn eigen departement. Ook de ministeries van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW), Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW), Volksgezondheid, Welzijn en Sport en Binnenlandse Zaken spelen volgens hem een rol. Zo kijkt het ministerie van SZW naar de positie van Oekraïners op de Nederlandse arbeidsmarkt en het ministerie van OCW naar hulp voor leerplichtige kinderen.

Meer uit Binnenland

Ontploffing op Zuidas Amsterdam, politie onderzoekt video

AMSTERDAM (ANP) - Bij een kantorencomplex op de Zuidas in Amsterdam is in de nacht van zondag op maandag een explosie geweest. Dat bevestigt de politie. Op sociale media gaat een niet-geverifieerde video rond van een ontploffing bij een gebouw dat lijkt op het kantorencomplex. Bij de eerdere aanslagen op de Joodse school in Amsterdam en bij de synagoge in Rotterdam ging een soortgelijke video rond.

1 uur geleden
OVV onderzoekt gasexplosies na incident Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) start naar aanleiding van de explosie in de binnenstad van Utrecht in januari een onderzoek naar de risico's van aardgasexplosies. De raad zegt niet te weten of de explosie in Utrecht ook een gasexplosie was. "Het onderzoek van het Openbaar Ministerie loopt nog", laat een woordvoerder van de OVV weten.

1 uur geleden
Onderzoek RTL: weer meeste ondermijnende criminaliteit in Heerlen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten in de grensregio's hebben bovengemiddeld vaak last van problemen rond drugs- en wapenhandel en uitbuiting. Dat meldt RTL Nieuws op basis van eigen onderzoek naar ondermijnende criminaliteit in 336 Nederlandse gemeenten. De problemen zijn het grootst in het Limburgse Heerlen.

4 uur geleden
Onderzoek: meer PFAS in hobbyeieren bij groter scharrelgebied

DEN HAAG (ANP) - Hoe groter het scharrelgebied van hobbykippen, hoe meer PFAS er waarschijnlijk in de eieren van de dieren zit. Dat is een van de conclusies uit een onderzoek van burgerinitiatief PFASinKaart en een onderzoeker van de universiteit van Wageningen naar PFAS in de eieren van hobbykippen.

5 uur geleden
Hulpverlener Wittenberg, die bootvluchtelingen hielp, overleden

PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.

15 uur geleden
Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

17 uur geleden
Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

19 uur geleden