Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet: 20.000 extra opvangplekken nodig voor Oekraïners

Kabinet: 20.000 extra opvangplekken nodig voor Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat ervan uit dat het aantal Oekraïense vluchtelingen in Nederland de komende periode verder zal toenemen. Mogelijk zijn in juli 90.000 opvangplekken nodig, ruim 20.000 meer dan er nu beschikbaar zijn. Het kabinet overweegt Oekraïners die inkomen hebben, zelf mee te laten betalen aan hun opvang, meldt staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel).

Nu het ernaar uitziet dat Oekraïense vluchtelingen naar Nederland blijven komen, vindt het kabinet het nodig om "participatie en zelfredzaamheid" van de vluchtelingen te bevorderen. Er wordt gewerkt aan allerlei plannen rond werk, onderwijs en het leren van de Nederlandse taal. Dat laatste is volgens Van der Burg belangrijk om mee te kunnen draaien in de samenleving, maar met nadruk ook voor kinderen die hier vriendjes moeten kunnen maken. De plannen moeten in de loop van volgend jaar duidelijk worden.

Niet alleen moet het aantal opvangplekken uitgebreid worden, de beschikbare plekken moeten ook beter om ze geschikt te maken voor een langduriger verblijf. Ook zegt het kabinet plannen te maken voor de terugkeer van Oekraïners "op het moment dat de veiligheidssituatie dat toelaat". Omdat daar voorlopig geen sprake van is en er ook in Europa afspraken over gemaakt moeten worden, neemt het kabinet daar langer de tijd voor.

De plannen waar Van der Burg over schrijft, komen niet alleen uit zijn eigen departement. Ook de ministeries van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW), Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW), Volksgezondheid, Welzijn en Sport en Binnenlandse Zaken spelen volgens hem een rol. Zo kijkt het ministerie van SZW naar de positie van Oekraïners op de Nederlandse arbeidsmarkt en het ministerie van OCW naar hulp voor leerplichtige kinderen.

Meer uit Binnenland

Acht aanhoudingen na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Jetten noemt het 'schandalig' dat Orbán steeds dwarsligt

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."

2 uur geleden
Neergeschoten Iraniër werkt bij politie en is ernstig gewond

SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.

4 uur geleden
PFAS-vervuiling in deel sloten Dordrecht en omgeving verergerd

DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.

6 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen na neerschieten Iraniër in Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.

7 uur geleden
Vijfde verdachte aangehouden voor explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.

8 uur geleden
Uitslag in Doesburg iets veranderd na controle van stemmen

DOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.

8 uur geleden