Kabelaars verbijsterd over mogelijke Eredivisie-deal met ESPN
AMSTERDAM (ANP) - Kabelaanbieders snappen niets van de mogelijke toekenning van de televisierechten van de Eredivisie aan ESPN. "We zijn verbouwereerd dit te horen", zegt een woordvoerder van het kabelconsortium.
Volgens De Telegraaf is er een akkoord bereikt tussen de Eredivisie CV en ESPN om het medio 2025 aflopende televisiecontract voor 750 miljoen euro te verlengen tot de zomer van 2030. Dat zou betekenen dat alle wedstrijden in de Eredivisie zeker tot die tijd bij de zender te zien zijn. Eredivisie CV zelf ontkent dat er nu al een deal is: "We zijn nog volop in gesprek en er is nog geen beslissing genomen", aldus hoofd marketing bij ECV, Marc Rondagh. ESPN zou straks ieder seizoen 135 miljoen euro overmaken naar de clubs. Daarnaast wordt volgens de krant gesproken over een tekenbonus van 70 miljoen euro.
De contractverlenging is nog niet officieel, maar kabelaanbieders gaan ervan uit dat er wel degelijk een deal ophanden is. "Wij hebben ook begrepen dat het is aangeboden. En dat vinden wij bizar. We hebben hier te maken met afspraken die worden gemaakt in achterkamertjes." En dat mag volgens het consortium niet, omdat het proces niet transparant zou verlopen. Volgens de kabelaars moet de Autoriteit Consument en Markt (ACM) daarom ingrijpen. "De ACM was heel duidelijk: de toekenning van de televisierechten betaald voetbal vanaf 2025 zal via een openbare aanbesteding moeten plaatsvinden. Daarin past dus geen achterkamertjesdeal van de ECV met één partij", aldus de woordvoerder.
De kabelaars vinden de genoemde bedragen van ESPN opvallend. "Ons initiële aanbod is helder: 180 miljoen netto per jaar gegarandeerd. Dat is een veel betere optie voor clubs en voetbalfans. Deze wedstrijd is nog echt niet gespeeld, wij zullen hier adequaat op reageren." Het consortium heeft niet bekendgemaakt aan welke vervolgstappen het denkt, mocht er daadwerkelijk een rechtendeal met ESPN komen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
11 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
14 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden