Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabelaars verbijsterd over mogelijke Eredivisie-deal met ESPN

Kabelaars verbijsterd over mogelijke Eredivisie-deal met ESPN

AMSTERDAM (ANP) - Kabelaanbieders snappen niets van de mogelijke toekenning van de televisierechten van de Eredivisie aan ESPN. "We zijn verbouwereerd dit te horen", zegt een woordvoerder van het kabelconsortium.

Volgens De Telegraaf is er een akkoord bereikt tussen de Eredivisie CV en ESPN om het medio 2025 aflopende televisiecontract voor 750 miljoen euro te verlengen tot de zomer van 2030. Dat zou betekenen dat alle wedstrijden in de Eredivisie zeker tot die tijd bij de zender te zien zijn. Eredivisie CV zelf ontkent dat er nu al een deal is: "We zijn nog volop in gesprek en er is nog geen beslissing genomen", aldus hoofd marketing bij ECV, Marc Rondagh. ESPN zou straks ieder seizoen 135 miljoen euro overmaken naar de clubs. Daarnaast wordt volgens de krant gesproken over een tekenbonus van 70 miljoen euro.

De contractverlenging is nog niet officieel, maar kabelaanbieders gaan ervan uit dat er wel degelijk een deal ophanden is. "Wij hebben ook begrepen dat het is aangeboden. En dat vinden wij bizar. We hebben hier te maken met afspraken die worden gemaakt in achterkamertjes." En dat mag volgens het consortium niet, omdat het proces niet transparant zou verlopen. Volgens de kabelaars moet de Autoriteit Consument en Markt (ACM) daarom ingrijpen. "De ACM was heel duidelijk: de toekenning van de televisierechten betaald voetbal vanaf 2025 zal via een openbare aanbesteding moeten plaatsvinden. Daarin past dus geen achterkamertjesdeal van de ECV met één partij", aldus de woordvoerder.

De kabelaars vinden de genoemde bedragen van ESPN opvallend. "Ons initiële aanbod is helder: 180 miljoen netto per jaar gegarandeerd. Dat is een veel betere optie voor clubs en voetbalfans. Deze wedstrijd is nog echt niet gespeeld, wij zullen hier adequaat op reageren." Het consortium heeft niet bekendgemaakt aan welke vervolgstappen het denkt, mocht er daadwerkelijk een rechtendeal met ESPN komen.

Meer uit Voetbal

Bayern München officieus kampioen na nederlaag Dortmund

SINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.

52 minuten geleden
Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

19 uur geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

21 uur geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

1 dag geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

1 dag geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

1 dag geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

1 dag geleden