Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabelaars verbijsterd over mogelijke Eredivisie-deal met ESPN

Kabelaars verbijsterd over mogelijke Eredivisie-deal met ESPN

AMSTERDAM (ANP) - Kabelaanbieders snappen niets van de mogelijke toekenning van de televisierechten van de Eredivisie aan ESPN. "We zijn verbouwereerd dit te horen", zegt een woordvoerder van het kabelconsortium.

Volgens De Telegraaf is er een akkoord bereikt tussen de Eredivisie CV en ESPN om het medio 2025 aflopende televisiecontract voor 750 miljoen euro te verlengen tot de zomer van 2030. Dat zou betekenen dat alle wedstrijden in de Eredivisie zeker tot die tijd bij de zender te zien zijn. Eredivisie CV zelf ontkent dat er nu al een deal is: "We zijn nog volop in gesprek en er is nog geen beslissing genomen", aldus hoofd marketing bij ECV, Marc Rondagh. ESPN zou straks ieder seizoen 135 miljoen euro overmaken naar de clubs. Daarnaast wordt volgens de krant gesproken over een tekenbonus van 70 miljoen euro.

De contractverlenging is nog niet officieel, maar kabelaanbieders gaan ervan uit dat er wel degelijk een deal ophanden is. "Wij hebben ook begrepen dat het is aangeboden. En dat vinden wij bizar. We hebben hier te maken met afspraken die worden gemaakt in achterkamertjes." En dat mag volgens het consortium niet, omdat het proces niet transparant zou verlopen. Volgens de kabelaars moet de Autoriteit Consument en Markt (ACM) daarom ingrijpen. "De ACM was heel duidelijk: de toekenning van de televisierechten betaald voetbal vanaf 2025 zal via een openbare aanbesteding moeten plaatsvinden. Daarin past dus geen achterkamertjesdeal van de ECV met één partij", aldus de woordvoerder.

De kabelaars vinden de genoemde bedragen van ESPN opvallend. "Ons initiële aanbod is helder: 180 miljoen netto per jaar gegarandeerd. Dat is een veel betere optie voor clubs en voetbalfans. Deze wedstrijd is nog echt niet gespeeld, wij zullen hier adequaat op reageren." Het consortium heeft niet bekendgemaakt aan welke vervolgstappen het denkt, mocht er daadwerkelijk een rechtendeal met ESPN komen.

Meer uit Voetbal

Belgische voetbalcompetitie komend weekend toch op tv te zien

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.

4 minuten geleden
Van Persie zet Timber en Nieuwkoop tegen Celtic op de bank

ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Quinten Timber en rechtsback Bart Nieuwkoop zitten donderdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Celtic in de Europa League op de reservebank. Trainer Robin van Persie geeft de voorkeur aan Oussama Targhalline en Jordan Lotomba.

13 minuten geleden
Everton-spelers Keane en Gueye leggen ruzie bij na rode kaart

LIVERPOOL (ANP) - Everton-voetballers Idrissa Gueye en Michael Keane hebben hun ruzie bijgelegd. Dat is te zien op een door ploeggenoot Thierno Barry gedeeld filmpje op Instagram, waarbij beide spelers in de trainingshal van Everton een geïmproviseerde boksring betreden en elkaar met een bokshandschoen aan al snel omhelzen.

25 minuten geleden
Slot voelt dag na verlies tegen PSV vertrouwen leiding Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot voelt bij Liverpool nog altijd het vertrouwen van de clubleiding. Dat zei de Nederlandse trainer op een persconferentie, een dag na de met 4-1 verloren thuiswedstrijd tegen PSV in de Champions League.

1 uur geleden
Verdedigster Janssen nieuwe aanvoerster Oranjevrouwen

BRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.

2 uur geleden
Oosting nieuwe trainer Royal Antwerp FC, Hofs mee als assistent

ANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.

2 uur geleden
Ook tweede bezwaar van NAC tegen schorsing Holtby afgewezen

BREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.

6 uur geleden