Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaartverkoop voor Vitesse-NEC gesloten, aanhang NEC niet welkom

Kaartverkoop voor Vitesse-NEC gesloten, aanhang NEC niet welkom

NIJMEGEN (ANP) - De losse kaartverkoop van de voetbalwedstrijd Vitesse-NEC zondag is donderdagmiddag met onmiddellijke ingang stopgezet. Bij de wedstrijd worden geen supporters van NEC toegelaten. Dat heeft de lokale driehoek (gemeente Arnhem, politie, justitie) in overleg met Vitesse besloten.

Dat er geen supporters uit Nijmegen mochten komen was eerder al bekend, maar de aanhang van de Nijmeegse voetbalclub liet donderdag weten dat ze er na overleg met juristen vanuit gingen dat ze wel naar Arnhem mochten afreizen, omdat daarover geen formeel besluit was genomen.

Vitesse maakte vorige week bekend dat er geen NEC-supporters bij de derby welkom waren omdat de club, die in zwaar weer verkeert, de veiligheid van supporters en spelers niet kan waarborgen. Dat besluit was echter formeel niet door de Arnhemse driehoek aan NEC of aan de supportersvereniging meegedeeld en dat is wettelijk wel verplicht.

De driehoek is genoodzaakt de maatregelen te treffen "in het belang van de veiligheid van de supporters en ter bescherming van de openbare orde en veiligheid", laat Arnhem weten. Doel is confrontaties tussen de supportersgroepen te voorkomen, aldus de gemeente. Arnhem betreurt het besluit, want ruim een maand geleden maakte burgemeester Ahmed Marcouch juist bekend dat er achthonderd Nijmeegse supporters naar GelreDome mochten komen omdat het de laatste jaren goed is gegaan rond de wedstrijden van Vitesse en NEC.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

9 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

10 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

11 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

14 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

1 dag geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 dag geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden