Kaartverkoop proeffestivals van start
AMSTERDAM (ANP) - Festivalfans en concertgangers hebben er lang op moeten wachten, maar donderdag start eindelijk de kaartverkoop van de zogeheten Back To Live-evenementen van ID&T en MOJO. De kleinschalige muziekfestivals en een concert vinden plaats in maart als onderdeel van het onderzoek van Fieldlab Evenementen. Bij deze proeven wordt onderzocht hoe grote evenementen veilig kunnen plaatsvinden in coronatijd.
Het eerste evenement staat zaterdag 6 maart op het programma. Dan treden tijdens een dancefeest in de Ziggo Dome Sunnery James & Ryan Marciano, Sam Feldt, Lucas & Steve en Lady Bee op. Een dag later verzorgt André Hazes samen met een support act en special guest in dezelfde zaal een concert.
De week erop, op zaterdag 13 maart, vindt het Back To Live-dancefestival plaats op het evenemententerrein van Walibi Holland in Biddinghuizen. Daar zijn onder anderen Joris Voorn, Colin Benders en Nicky Elisabeth te horen. Ook daar staat een dag later weer een ander evenement gepland, namelijk het Back To Live-popfestival. Op de line-up staan Chef’Special, Maan, Jett Rebel en Bilal Wahib.
Bij de Back To Live-evenementen moeten bezoekers zich aan een aantal voorwaarden houden. Zo moeten zij actief meewerken aan diverse onderzoeken en handelingen rondom het event en moet iedereen negatief getest zijn op corona. De verkoop van alle evenementen begint donderdag om 12.00 uur op www.backtolive.nl. Bij de evenementen in de Ziggo Dome worden 1300 bezoekers verwacht, die worden onderverdeeld in vijf 'bubbels' van 250 personen en een groep van 50 personen. Op het festivalterrein bij Walibi Holland worden per festival 1500 bezoekers ontvangen die in drie groepen van 500 personen worden verdeeld.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - In Dokkum en de Friese dorpen in de buurt zijn al veel festiviteiten in het weekend vóór Koningsdag, wanneer de koninklijke familie op bezoek komt. Dinsdag is een groot deel van het programma bekendgemaakt. Er zijn optredens van onder meer de Bankzitters, Kris Kross, Kraantje Pappie en Miss Montreal, en er is een speciaal geschreven koningslied.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nu bijna een miljoen mensen op de vlucht zijn geslagen, stijgen de noden in Libanon "razendsnel". Dat zegt Benoit de Gryse, directeur van Stichting Vluchteling, vanuit Beiroet. De Gryse vertrok afgelopen zondag naar de hoofdstad van Libanon om te onderzoeken hoe zijn stichting het beste hulp kan bieden en om aandacht te vragen voor het menselijk lijden.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen neemt maatregelen om het aantal vogels en vleermuizen dat in aanraking komt met kleine windturbines te verminderen. Groningen kijkt onder meer of het mogelijk is de turbines in de maand augustus 's nachts stil te zetten.
2 uur geledenHARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van zeven maanden geëist tegen rapper Kempi, op verdenking van onder meer bedreiging en poging tot dwang. Ook wil het OM dat er een contactverbod van drie jaar wordt opgelegd aan de artiest, die eigenlijk Jerrely Slijger heet.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft ruim honderd tips binnengekregen over twee explosies in Amsterdam. Veel daarvan gaan over de scooter waarmee de verdachten bij de joodse school aan de Zeelandstraat aankwamen voordat daar een explosie plaatsvond, laat een woordvoerder weten.
6 uur geleden