
Kaarten Oktoberfest München kosten een fortuin
MÜNCHEN (ANP) - Reserveringen voor plekken in biertenten tijdens het Oktoberfest in München worden op internet voor duizenden euro's te koop aangeboden. Terwijl het maar de vraag is of het wereldberoemde bierfestival vanwege de coronapandemie wel doorgaat. De premier van de deelstaat Beieren en de burgemeester van München overleggen daar binnenkort over.
De reserveringen worden aangeboden door tussenpersonen. Sommige uitbaters accepteren sinds het begin van dit jaar aanvragen voor reserveringen of leggen voor vaste klanten tafels vast. Maar ze hebben nog geen concrete toezeggingen gedaan, omdat de autoriteiten nog geen besluit hebben genomen over het al dan niet doorgaan van het evenement.
Het maken van een reservering bij een uitbater kost weinig tot niets. Vaak worden alleen geringe administratiekosten berekend. Maar de plaatstoezeggingen werden de afgelopen jaren vaak tegen exorbitante prijzen te koop aangeboden. Eenmaal in de tent hoeven gasten alleen bonnen te kopen, afhankelijk per tent minimaal 40 euro per plaats. Ze krijgen daar ongeveer twee pullen bier en een kip voor terug.
Meer uit Buitenland
ANNAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft vrijdag gezegd dat de regering-Trump nog steeds onvoldoende details heeft verstrekt over de pogingen om een man terug te halen die ten onrechte uit de Verenigde Staten is gedeporteerd. De Salvadoraan Kilmar Abrego Garcia werd naar zijn thuisland gedeporteerd en wordt daar nu gevangengehouden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse Bond van Muzikanten keurt de uitspraken van president Donald Trump over Bruce Springsteen en Taylor Swift af. Trump noemde Springsteen op zijn eigen sociale medium Truth Social onder meer "een uitgedroogde pruim" en zei dat hij zijn mond moest houden. Ook stelde hij dat Taylor Swift niet meer "hot" zou zijn nadat hij had gezegd dat hij haar haatte.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft vrijdag gezegd een nieuw groot offensief in Gaza te zijn gestart. "De IDF is de afgelopen dag begonnen met het uitvoeren van uitgebreide aanvallen en het mobiliseren van troepen om de operationele controle over de gebieden van Gaza te verkrijgen", aldus de IDF in een bericht op het socialemediaplatform X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om tot 1 miljoen Palestijnen in Gaza naar Libië te verplaatsen. Vijf ingewijden hebben dat aan NBC News verteld.
7 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Uit een gevangenis in de Amerikaanse stad New Orleans zijn elf gevangenen ontsnapt door vermoedelijk een gat in een muur te maken achter een toilet. Amerikaanse media zijn in het bezit van foto's van een gat waarboven onder meer staat geschreven "Te makkelijk LOL", "ik ben onschuldig" en "pak ons dan als je kan".
8 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - Europese landen werken samen met de Verenigde Staten aan nieuwe sancties tegen Rusland als het een staakt-het-vuren met Oekraïne blijft weigeren. De Franse president Emmanuel Macron zei dat vrijdag tijdens een top van Europese leiders in Albanië.
9 uur geledenTIRANA (ANP) - De Deense minister-president Mette Frederiksen vindt dat Europa meer druk op Rusland moet zetten en meer sancties moet opleggen "zodat we deze oorlog kunnen beëindigen". Dat zei ze op de afsluitende persconferentie van de top met Europese regeringsleiders in Tirana. Ze hoopt dat ook de Verenigde Staten de druk op Rusland gaat opvoeren.
10 uur geleden