Kaapverdië naar kwartfinale Afrika Cup na late zege op Mauritanië
ABIDJAN (ANP) - Kaapverdië is met de geboren Rotterdammers Jamiro Monteiro, Deroy Duarte en Garry Rodrigues doorgedrongen tot de kwartfinales van de Afrika Cup. De ploeg versloeg Mauritanië na een benutte strafschop van Ryan Mendes in de 88e minuut: 1-0.
Kaapverdië ontpopte zich de laatste weken als een van de grote verrassingen van de Afrika Cup. De nummer 73 van de wereldranglijst versloeg Ghana (2-1) en Mozambique (3-0) en speelde gelijk tegen recordkampioen Egypte (2-2). Met 7 punten hield de groepswinnaar naaste belager Egypte op 4 punten achterstand.
Kaapverdië vond in Mauritanië, dat als een van de beste nummers 3 was doorgegaan, echter een lastiger tegenstander dan gedacht. Ondanks veel balbezit creëerde de ploeg weinig grote kansen en had het geluk dat Mauritanië-verdediger Souleymane Anne een grote kans verprutste.
In de slotfase waren Jovane Cabral en Mendes dicht bij een doelpunt voor Kaapverdië, maar de ploeg had een blunder van Mauritanië nodig om te scoren. Gilson Tavares profiteerde toen een verdediger van Mauritanië probeerde terug te koppen op zijn keeper, waarna de doelman Tavares onderuithaalde. Mendes schoot vervolgens de toegekende penalty hard door het midden in het doel, 1-0.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
50 minuten geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
51 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
15 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
17 uur geleden