Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaapverdië naar kwartfinale Afrika Cup na late zege op Mauritanië

Kaapverdië naar kwartfinale Afrika Cup na late zege op Mauritanië

ABIDJAN (ANP) - Kaapverdië is met de geboren Rotterdammers Jamiro Monteiro, Deroy Duarte en Garry Rodrigues doorgedrongen tot de kwartfinales van de Afrika Cup. De ploeg versloeg Mauritanië na een benutte strafschop van Ryan Mendes in de 88e minuut: 1-0.

Kaapverdië ontpopte zich de laatste weken als een van de grote verrassingen van de Afrika Cup. De nummer 73 van de wereldranglijst versloeg Ghana (2-1) en Mozambique (3-0) en speelde gelijk tegen recordkampioen Egypte (2-2). Met 7 punten hield de groepswinnaar naaste belager Egypte op 4 punten achterstand.

Kaapverdië vond in Mauritanië, dat als een van de beste nummers 3 was doorgegaan, echter een lastiger tegenstander dan gedacht. Ondanks veel balbezit creëerde de ploeg weinig grote kansen en had het geluk dat Mauritanië-verdediger Souleymane Anne een grote kans verprutste.

In de slotfase waren Jovane Cabral en Mendes dicht bij een doelpunt voor Kaapverdië, maar de ploeg had een blunder van Mauritanië nodig om te scoren. Gilson Tavares profiteerde toen een verdediger van Mauritanië probeerde terug te koppen op zijn keeper, waarna de doelman Tavares onderuithaalde. Mendes schoot vervolgens de toegekende penalty hard door het midden in het doel, 1-0.

Meer uit Voetbal

SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

2 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

3 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

3 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

6 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

9 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

9 uur geleden
NAC wil onderzoek KNVB naar niet-speelgerechtigde speler Go Ahead

BREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.

10 uur geleden