Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaagbaan op Schiphol dicht om onderhoud, meer hinder verwacht

Kaagbaan op Schiphol dicht om onderhoud, meer hinder verwacht

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol stelt de Kaagbaan voor een periode van ruim negen weken buiten gebruik voor groot onderhoud. Inwoners van plaatsen onder de aanvliegroutes van de andere start- en landingsbanen hebben pech. Op deze banen landen en vertrekken meer vliegtuigen, waardoor die gebieden ook vaker last hebben van herrie.

Het onderhoud van de Kaagbaan duurt van 19 februari tot en met 25 april. Er komt onder andere een nieuwe laag asfalt op de baan, de rijbanen en het deel waar vliegtuigen bij een landing het eerste contact met de grond maken. Ook vervangt Schiphol honderden LED-armaturen voor de verlichting van de start-en-landingsbaan. Daarnaast pleegt de luchthaven, in samenwerking met bouwbedrijf Heijmans, onderhoud aan de leidingen die regenwater moeten afvoeren.

"We realiseren ons dat groot onderhoud aan een van onze meest gebruikte banen voor extra hinder in de omgeving kan zorgen. Daarom doen we ons uiterste best om het werk zo goed mogelijk te plannen en zo snel mogelijk uit te voeren. We werken met man en macht en zoveel als het kan ook in de nacht", zegt Sybren Hahn, de voor infrastructuur verantwoordelijke bestuurder bij Schiphol.

Meer uit Binnenland

BuZa: blijf weg bij mogelijke doelwitten Iran

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.

21 minuten geleden
Reisadvies Israël aangescherpt om spanningen VS-Iran

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.

14 uur geleden
Ook gegevens van DJI-medewerkers gelekt door zwakte in software

DEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen zijn ingezien door hackers. Het gaat onder meer om namen, telefoonnummers en locatiegegevens, schrijven de staatssecretarissen van Justitie en van Binnenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Om hoeveel mensen het gaat, zeggen ze niet.

14 uur geleden
Meer meldingen bij meldpunt voor dierenleed in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.

15 uur geleden
COA: inschatting opvangplekken geeft duidelijkheid

DEN HAAG (ANP) - De vrijdag gepubliceerde inschatting over hoeveel opvangplekken provincies en gemeenten moeten regelen voor asielzoekers geeft "duidelijkheid en richting". Dat zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

15 uur geleden
Cel- en taakstraffen voor geradicaliseerde TikTok-jongeren

ROTTERDAM (ANP) - De kinderrechter in Rotterdam heeft vrijdag vijf van zeven verdachten met leeftijden vanaf 15 jaar veroordeeld voor onder meer lidmaatschap van Islamitische Staat (IS) en het op TikTok opruien van anderen om terroristische misdrijven te plegen. De rechtbank veroordeelde twee jonge verdachten tot jeugddetentie. Drie kregen taakstraffen opgelegd tot 130 uur, deels voorwaardelijk. De rechtbank sprak de jongeren vrij van het treffen van voorbereidingen om een terroristische aanslag te plegen.

16 uur geleden
Man opnieuw vast voor verdenking drie delicten Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Een 26-jarige man uit Amerongen is opnieuw opgepakt, omdat hij verdacht wordt van drie gewelddadige incidenten tijdens de rellen op en rond het Malieveld in Den Haag in september. Gedacht wordt dat hij met een fakkel een politieauto in brand heeft gestoken op de Koekamp, zo'n 'flare' heeft gegooid naar politie op de A12 en openlijk geweld heeft gepleegd op het Plein.

17 uur geleden