Kaag zet als nieuwe leider D66 lijnen uit in speech in Papendal
DEN HAAG (ANP) - Sigrid Kaag houdt zaterdag haar eerste grote speech als nieuwe leider van D66. De 58-jarige oud-diplomate werd vrijdag zoals verwacht met overweldigende cijfers gekozen tot nieuwe leider van de partij. Ze kreeg ruim 95 procent van de stemmen. Ze is de opvolger van Alexander Pechtold.
De minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking doet haar ideeƫn aan het eind van de middag voor zo'n tweehonderd partijleden uit de doeken in sportcentrum Papendal. Ze zal dan onder meer zeggen hoe Nederland verder moet na de coronacrisis en hoe ze de toenemende tegenstellingen in het land wil aanpakken.
Het is volgens Kaag tijd voor "nieuw leiderschap", liet ze vrijdag in een boodschap aan de partijleden weten. Ze vindt dat de politiek zich niet moet laten verlammen door de angst kiezers kwijt te raken aan de flanken van het politieke spectrum met hun "gemakzuchtig geroep". Ze wil juist verbinden.
Eerder deze week bracht ze een pamflet naar buiten waarin ze schrijft dat de komende jaren forse investeringen nodig zijn, vooral in de woningbouw, onderwijs maar ook in de publieke sector. "We moeten investeren in publiek werk, het werk dat ons samenleven mogelijk maakt."
D66 zit op dit moment met 19 zetels in de Tweede Kamer. In de peilingen staat de partij al lang op verlies, maar sinds duidelijk is dat Kaag de nieuwe leider wordt, wint de partij weer wat zetels terug.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
1 dag geleden