Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: zeer onzeker hoeveel prijsplafond gaat kosten

Kaag: zeer onzeker hoeveel prijsplafond gaat kosten

DEN HAAG (ANP) - Bij het berekenen hoeveel het prijsplafond op de energierekening gaat kosten, moet het kabinet rekening houden met een "grote marge", zegt minister van Financiën Sigrid Kaag. Het is namelijk zeer onzeker hoe de gasprijs zich ontwikkelt, benadrukt zij.

Het kabinet moet nog erg veel details uitwerken van het prijsplafond, temeer omdat de Tweede Kamer er ook nog moties over heeft aangenomen. Het is ook nog niet duidelijk waar het geld vandaan zal komen. Dat hangt onder meer af van hoe de heffing eruit gaat zien op wat premier Mark Rutte "monstrueuze winsten" van de energieleveranciers noemt. De premier moest tijdens het debat over de begroting toegeven dat het kabinet ook slechts "grosso modo" weet hoe het koopkrachtpakket voor volgend jaar wordt betaald.

Daarnaast weet het kabinet nog niet zeker waar het het geld vandaan kan halen om het pakket voor het najaar te betalen. Hoeveel er verdiend wordt aan de gaswinning (de gasbaten) hangt namelijk ook af van de gasprijs, benadrukte vicepremier Kaag in de persconferentie na de ministerraad. Maar de intentie is wel "om zoveel mogelijk aan te geven wat de bandbreedte is en hoe het gedekt gaat worden", zegt zij. Met 'dekking' wordt in het Haagse jargon bedoeld hoe iets betaald wordt.

De beste schatting van het kabinet is dat het pakket voor het najaar, met als belangrijkste maatregel het prijsplafond, ongeveer 15 miljard euro zal kosten.

Meer uit Politiek

Van Weel wil 'vertrouwenskloof' met politieagenten dichten

DEN HAAG (ANP) - Tussen de politieagenten aan de ene kant en de korpsleiding en de politiek aan de andere kant is een "vertrouwenskloof", stelde justitieminister David van Weel woensdag bij een debat in de Tweede Kamer. De komende tijd wil de VVD'er zijn best doen om deze te dichten. JA21 en BBB eisten zelfs het vertrek van de korpsleiding. Maar daarin ging Van Weel niet mee.

34 minuten geleden
Ook RvS oordeelt: wachttijd asielaanvraag mocht niet verlengd

DEN HAAG (ANP) - Na het Europees Hof oordeelt de Raad van State (RvS) ook dat de beslistermijn voor het behandelen van asielaanvragen niet verlengd had mogen worden. In 2022 besloot staatssecretaris Eric van der Burg (VVD) de wachttijd van zes maanden te verlengen met nog eens negen maanden, omdat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) ver achterliep met de aanvragen.

1 uur geleden
RvS: OCW moet 222 schoolbesturen nog personeelskosten betalen

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (basisonderwijs, VVD) moet 222 basisscholen nog achterstallige personeelskosten betalen. De Raad van State (RvS) bevestigt woensdag een eerdere uitspraak van de rechtbank. Die oordeelde in juni 2024 dat de scholen in totaal circa 250 miljoen euro te weinig kregen over de periode augustus tot en met december 2022.

1 uur geleden
JA21 en BBB eisen dat minister korpsleiding politie wegstuurt

DEN HAAG (ANP) - De minister moet de korpsleiding van de politie wegsturen, vinden rechtse partijen als JA21 en BBB. De directe aanleiding is de manier waarop de leiding heeft gecommuniceerd met politiemensen die de systemen hebben geraadpleegd in de zaak van de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude.

2 uur geleden
Jetten verwacht snel einde blokkade 90 miljard voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht dat medio volgende maand het verzet van Hongarije tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne zal stoppen. De regering van Viktor Orbán blokkeert het geld om een ruzie met Oekraïne over de oliepijpleiding Droezjba waardoor goedkope Russische olie naar Hongarije stroomt.

15 uur geleden
Nederland vraagt Brussel opheldering over lekken Hongarije

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft aan de Europese Commissie opheldering gevraagd over berichten dat de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken informatie heeft doorgespeeld aan Rusland. "Als het klopt, is het volstrekt onacceptabel", zei premier Rob Jetten in de Tweede Kamer. Dat zal dan ook een-op-een duidelijk worden gemaakt, voegde hij eraan toe.

16 uur geleden
Tweede Kamer wil energienoodfonds snel heropend zien

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet snel met onder meer energiebedrijven gaat praten over heropening van het Tijdelijk Noodfonds Energie. Een oproep daartoe van onder anderen Kamerlid Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) kreeg bij de stemmingen vrijwel unanieme steun.

20 uur geleden