Kaag wil voor besluit over Volksbank opties met Kamer bespreken
DEN HAAG (ANP) - Minister Sigrid Kaag (Financiën) wil de Tweede Kamer laten meepraten over de toekomst van de Volksbank, voordat zij met een besluit komt. Gezien het grote belang van het onderwerp voor de maatschappij en het bankenlandschap mikt zij op een "breed draagvlak" voor de richting die zij kiest.
Kaag kondigde onlangs aan dat zij eind dit jaar met een "richtinggevend besluit" wil komen over de Volksbank, staatseigendom sinds de nationalisatie van het zieltogende SNS Reaal in 2013. Dat is eerder dan verwacht. Tot voor kort ging het kabinet ervan uit dat de Volksbank niet eerder dan 2025 klaar zou zijn voor zo'n besluit.
In de Kamer lopen de meningen uiteen. Weliswaar lijkt zich een meerderheid af te tekenen voor een scenario waarin de Volksbank niet terugkeert naar de beurs, maar een min of meer publieke functie krijgt. Maar waar bijvoorbeeld de SP de bank in staatshanden wil houden, mikt bijvoorbeeld het CDA op een coöperatief model, vergelijkbaar met dat van Rabobank.
Kaag benadrukt dat zij veel gewicht toekent aan het oordeel van NLFI, de stichting die de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert. Maar zij wil ook de Kamer erover spreken, niet alleen om "ideeën op te halen" maar ook om de voor- en nadelen van de verschillende opties te bespreken. "Dat komt de kwaliteit van het eindoordeel ten goede", verwacht Kaag.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
12 uur geleden