Kaag wil voor besluit over Volksbank opties met Kamer bespreken
DEN HAAG (ANP) - Minister Sigrid Kaag (Financiën) wil de Tweede Kamer laten meepraten over de toekomst van de Volksbank, voordat zij met een besluit komt. Gezien het grote belang van het onderwerp voor de maatschappij en het bankenlandschap mikt zij op een "breed draagvlak" voor de richting die zij kiest.
Kaag kondigde onlangs aan dat zij eind dit jaar met een "richtinggevend besluit" wil komen over de Volksbank, staatseigendom sinds de nationalisatie van het zieltogende SNS Reaal in 2013. Dat is eerder dan verwacht. Tot voor kort ging het kabinet ervan uit dat de Volksbank niet eerder dan 2025 klaar zou zijn voor zo'n besluit.
In de Kamer lopen de meningen uiteen. Weliswaar lijkt zich een meerderheid af te tekenen voor een scenario waarin de Volksbank niet terugkeert naar de beurs, maar een min of meer publieke functie krijgt. Maar waar bijvoorbeeld de SP de bank in staatshanden wil houden, mikt bijvoorbeeld het CDA op een coöperatief model, vergelijkbaar met dat van Rabobank.
Kaag benadrukt dat zij veel gewicht toekent aan het oordeel van NLFI, de stichting die de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert. Maar zij wil ook de Kamer erover spreken, niet alleen om "ideeën op te halen" maar ook om de voor- en nadelen van de verschillende opties te bespreken. "Dat komt de kwaliteit van het eindoordeel ten goede", verwacht Kaag.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
7 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
10 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
14 uur geleden