Kaag wil snellere woningbouw dan in programma D66 staat
DEN HAAG (ANP) - Sigrid Kaag, de nieuwe partijleider van D66, wil dat er al eerder dan in 2035 een miljoen nieuwe woningen zijn gebouwd. Dat zegt ze in een interview met NRC. Het verkiezingsprogramma van haar partij stelt wél een miljoen huizen in 2035 als doelstelling.
Het plan van D66 gaat minder ver dan de huidige doelstellingen van het ministerie van Binnenlandse Zaken, schrijft NRC. Dat wil 845.000 nieuwe woningen gebouwd hebben voor 2030. Eerder sprak Kaag over een "ambitieus" verkiezingsprogramma van D66, maar vindt nu een miljoen woningen in 2035 "idealiter" niet ambitieus genoeg.
Ze wil die één miljoen huizen "zo snel mogelijk" gebouwd hebben, zegt ze nu. Kaag verwacht dat D66-leden met een amendement komen om die aangescherpte ambitie in het verkiezingsprogramma te krijgen. Ondanks dat het in haar eigen woorden "not done is voor een lijsttrekker", sluit ze niet uit dat ze dat zelf gaat doen.
Er is al jaren grote krapte op de woningmarkt. Daardoor stijgen de prijzen in zowel de koop- als huursector.
Kasja Ollongren, minister van Binnenlandse Zaken en partijgenoot van Kaag, kreeg eerder zware kritiek omdat zij te weinig zou doen aan het probleem. Zo wilde ze onder meer niet de huren tijdelijk bevriezen. Het leidde in de Eerste Kamer tot een motie van afkeuring tegen haar, iets wat meer dan honderd jaar niet was gebeurd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA bieden oppositiepartijen nog geen concrete voorstellen om het belastingplan aan te passen en zo aan een meerderheid te helpen. In het debat over het pakket aan belastingen voor volgend jaar zeiden de partijen af en toe wel dat ze ook niet blij zijn met bepaalde maatregelen, maar ze gingen niet in op alternatieve opties.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om salmonellabesmetting bij leghennen te bestrijden, wil staatssecretaris Silvio Erkens (Voedselzekerheid, VVD) volgend jaar een vaccinatieverplichting invoeren. De afgelopen jaren is het aantal besmettingen bij kippen met salmonella enteritidis gestegen tot boven de Europese norm van 2 procent.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Nederland staat open voor visarestricties van de EU tegen Russen, zei minister Tom Berendsen (Buitenland) bij aankomst in Luxemburg. Hij laat in het midden voor welke Russen beperkingen moeten gaan gelden. Er wordt gesproken over restricties voor Russische diplomaten, voormalige soldaten en burgers.
9 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Singapore op zijn naam geschreven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 leidde van start tot finish en bleef Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes voor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is kritisch op de deal die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesloten met Rusland over de levering van diesel. De Europese NAVO-bondgenoten proberen juist de economische druk op de Russen op te voeren. "Dan is het niet verstandig om dit soort deals te sluiten", zei de CDA-bewindsman in het televisieprogramma Buitenhof.
1 dag geledenBREDA (ANP) - De algemene ledenvergadering van NSC is zaterdag in chaos geëindigd na het aftreden van het voltallige bestuur. Het partijbestuur en de aanwezige leden werden het al niet eens over de agenda, omdat een aantal kritische moties niet in stemming mocht worden gebracht. Na een korte schorsing liet waarnemend voorzitter Ronald de Bruin weten de situatie "niet meer werkbaar" te vinden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat niet instemmen met het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting dat door het Ierse voorzitterschap zaterdag is gepresenteerd. Dat zegt minister Eelco Heinen (Financiën) in een reactie.
2 dagen geleden