Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag wil snellere woningbouw dan in programma D66 staat

Kaag wil snellere woningbouw dan in programma D66 staat

DEN HAAG (ANP) - Sigrid Kaag, de nieuwe partijleider van D66, wil dat er al eerder dan in 2035 een miljoen nieuwe woningen zijn gebouwd. Dat zegt ze in een interview met NRC. Het verkiezingsprogramma van haar partij stelt wél een miljoen huizen in 2035 als doelstelling.

Het plan van D66 gaat minder ver dan de huidige doelstellingen van het ministerie van Binnenlandse Zaken, schrijft NRC. Dat wil 845.000 nieuwe woningen gebouwd hebben voor 2030. Eerder sprak Kaag over een "ambitieus" verkiezingsprogramma van D66, maar vindt nu een miljoen woningen in 2035 "idealiter" niet ambitieus genoeg.

Ze wil die één miljoen huizen "zo snel mogelijk" gebouwd hebben, zegt ze nu. Kaag verwacht dat D66-leden met een amendement komen om die aangescherpte ambitie in het verkiezingsprogramma te krijgen. Ondanks dat het in haar eigen woorden "not done is voor een lijsttrekker", sluit ze niet uit dat ze dat zelf gaat doen.

Er is al jaren grote krapte op de woningmarkt. Daardoor stijgen de prijzen in zowel de koop- als huursector.

Kasja Ollongren, minister van Binnenlandse Zaken en partijgenoot van Kaag, kreeg eerder zware kritiek omdat zij te weinig zou doen aan het probleem. Zo wilde ze onder meer niet de huren tijdelijk bevriezen. Het leidde in de Eerste Kamer tot een motie van afkeuring tegen haar, iets wat meer dan honderd jaar niet was gebeurd.

Meer uit Politiek

Ook Berendsen noemt Rusland na aandringen een vijand

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) noemt Rusland ook een vijand, maar deed dat pas na aandringen van de oppositie. Hij was vooraf niet op de hoogte gesteld dat defensieminister Dilan Yesilgöz deze term voor Rusland zou gebruiken bij de behandeling van haar begroting in de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Kabinet verwacht eind 2027 adviezen over onlinediscriminatie

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verwacht in november 2027 een rapport met adviezen om onlinediscriminatie tegen te gaan. Dat rapport wordt opgesteld op basis van onlinemeetings en fysieke gesprekken over het onderwerp. Iedereen kan zich daarvoor aanmelden.

5 uur geleden
Yeşilgöz wil landen aansporen meer te leveren aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz wil andere EU-landen aansporen meer te leveren aan Oekraïne. Dat land verwacht een zware winter in de oorlog tegen Rusland en heeft dringend geld en middelen nodig. Onder meer Volt vroeg Yeşilgöz nu al meer geld vrij te maken.

7 uur geleden
Ministeries moeten samen 750 regels schrappen of versimpelen

DEN HAAG (ANP) - Alle ministeries moeten samen voor het eind van 2027 in totaal 750 regels hebben geschrapt of versimpeld. Ieder ministerie heeft een eigen doel gekregen, meldt staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) in een brief aan de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Minister: Oekraïense asielaanvragen niet met prioriteit behandeld

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink weet nog niet wanneer de asielaanvragen van meer dan 140.000 Oekraïners behandeld worden. Het Europese Hof van Justitie oordeelde op 1 oktober dat die aanvragen gewoon behandeld moeten worden, maar de CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat andere aanvragen voorrang krijgen.

1 dag geleden
Aanbod planbare zorg in regionale ziekenhuizen niet toegenomen

DEN HAAG (ANP) - Regionale ziekenhuizen hebben de afgelopen jaren niet meer planbare zorg kunnen aanbieden, terwijl hier wel afspraken over waren, zei minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een debat in de Tweede Kamer. Hoogcomplexe zorg wordt wel steeds vaker samengebracht in ziekenhuizen met meer specialisten.

1 dag geleden
Kabinet pakt versnippering hulp slachtoffers seksueel geweld aan

DEN HAAG (ANP) - De hulpverlening aan slachtoffers van seksueel misbruik en geweld moet laagdrempeliger en minder versnipperd. Daarom komt het kabinet met een nieuwe landelijke werkwijze die de ondersteuning aan slachtoffers moet verbeteren.

1 dag geleden