Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag wil snellere woningbouw dan in programma D66 staat

Kaag wil snellere woningbouw dan in programma D66 staat

DEN HAAG (ANP) - Sigrid Kaag, de nieuwe partijleider van D66, wil dat er al eerder dan in 2035 een miljoen nieuwe woningen zijn gebouwd. Dat zegt ze in een interview met NRC. Het verkiezingsprogramma van haar partij stelt wél een miljoen huizen in 2035 als doelstelling.

Het plan van D66 gaat minder ver dan de huidige doelstellingen van het ministerie van Binnenlandse Zaken, schrijft NRC. Dat wil 845.000 nieuwe woningen gebouwd hebben voor 2030. Eerder sprak Kaag over een "ambitieus" verkiezingsprogramma van D66, maar vindt nu een miljoen woningen in 2035 "idealiter" niet ambitieus genoeg.

Ze wil die één miljoen huizen "zo snel mogelijk" gebouwd hebben, zegt ze nu. Kaag verwacht dat D66-leden met een amendement komen om die aangescherpte ambitie in het verkiezingsprogramma te krijgen. Ondanks dat het in haar eigen woorden "not done is voor een lijsttrekker", sluit ze niet uit dat ze dat zelf gaat doen.

Er is al jaren grote krapte op de woningmarkt. Daardoor stijgen de prijzen in zowel de koop- als huursector.

Kasja Ollongren, minister van Binnenlandse Zaken en partijgenoot van Kaag, kreeg eerder zware kritiek omdat zij te weinig zou doen aan het probleem. Zo wilde ze onder meer niet de huren tijdelijk bevriezen. Het leidde in de Eerste Kamer tot een motie van afkeuring tegen haar, iets wat meer dan honderd jaar niet was gebeurd.

Meer uit Politiek

Ministerraad komt dinsdag extra bijeen over belastingplan, box 3

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt dinsdagochtend om 09.00 uur bijeen voor een extra ingelaste ministerraad. Daarin wordt besloten hoe het verder moet met het belastingplan voor volgend jaar en met de plannen voor aanpassing van de belasting op inkomen uit vermogen op de langere termijn. Dat meldt een woordvoerder van minister-president Rob Jetten.

6 uur geleden
Top kabinet nog altijd in overleg over belastingplan en box 3

DEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet overlegt nog altijd over de situatie die is ontstaan rond het belastingplan voor volgend jaar en de plannen voor de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3) op de langere termijn. De spanning is verder opgelopen nu gesprekken met meerdere oppositiepartijen afgelopen weekeinde niet tot de gehoopte doorbraak hebben geleid.

10 uur geleden
Linkse oppositie roept kabinet op: stop met knutselen aan box 3

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen PRO en Volt roepen het kabinet op te stoppen met de voorgestelde aanpassingen aan de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Zij wijzen op het zeer kritische advies van de Raad van State, die de wijzigingen die het kabinet onder hoge tijdsdruk wil doorvoeren onverantwoord en onuitvoerbaar noemt.

12 uur geleden
PRO wil veiligheidseisen tegen verslavende sociale media in wet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland komt met een voorstel om veiligheidseisen voor sociale media wettelijk vast te leggen. Daarmee moeten verslavende algoritmes verboden worden. PRO-Kamerlid Barbara Kathmann dient haar wetsvoorstel deze maandag in.

17 uur geleden
Klaver: kabinet beweegt van ons weg, discussie gaat naar Kamer

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zegt dat het kabinet van hem en Volt-leider Laurens Dassen afbeweegt. "De politieke wil om met ons samen te werken, is er niet", zei hij na een overleg op zaterdag in het Catshuis. Klaver vreest dat het belastingplan nu zonder meerderheid woensdag in de Tweede Kamer wordt behandeld.

2 dagen geleden
Rechtse partijen zien nog opening voor akkoord met kabinet

DEN HAAG (ANP) - JA21, BBB en de SGP zien nog mogelijkheden om met het kabinet tot een akkoord over het belastingplan te komen. Na een digitaal overleg zaterdag zeiden de drie partijen in een verklaring dat ze aanknopingspunten zien.

2 dagen geleden
Bikker en Struijs: kabinet heeft plannen nog niet klaar

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de plannen rond het belastingplan nog steeds niet klaar, zeiden Mirjam Bikker (ChristenUnie) en Jan Struijs (50PLUS) na afloop van hun gesprek met het kabinet. Bikker zei dat ze ziet dat het nog echt een strijd is binnen het kabinet.

2 dagen geleden