Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag wil in meireces al praten met oppositie over Voorjaarsnota

Kaag wil in meireces al praten met oppositie over Voorjaarsnota

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën en D66-leider Sigrid Kaag hoopt, mits het kan, tijdens het meireces al de eerste gesprekken te voeren met oppositiepartijen over de Voorjaarsnota. Lukt dat niet, dan starten de gesprekken "zeker" na het reces. Het meireces van de Tweede Kamer loopt van vrijdag 22 april tot en met maandag 9 mei.

Volgens Kaag ligt er nu een "concept-Voorjaarsnota" waarmee de coalitie langs de oppositiepartijen kan. Dit is volgens haar het moment om accenten te leggen, te kijken waar steun voor is en om zaken in het concept te veranderen. Ze kan er nog niet op vooruitlopen hoe de gesprekken gaan lopen en met welke partijen de coalitie aan tafel gaat. Wel benadrukt ze "brede steun" te zoeken en hoopt "een rondje te doen met veel partijen".

In de nacht van donderdag op vrijdag maakte premier Mark Rutte bekend dat de onderhandelingen over de Voorjaarsnota inmiddels zo ver zijn dat de oppositie kan meepraten. Wel benadrukte hij dat er nog geen akkoord op hoofdlijnen is tussen de coalitiepartijen. Dat de coalitie met de oppositie gaat praten over de Voorjaarsnota is volgens de premier "uniek".

Meer uit Politiek

Karremans gaat in december naar China voor overleg over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans gaat in december naar China om de ontwikkelingen rond chipfabrikant Nexperia te bespreken. Dat heeft hij gezegd in Goedemorgen Nederland. Dat een team van ambtenaren eerst is gegaan, noemde hij "heel gebruikelijk".

23 minuten geleden
Kabinet wil NPO meer reclame laten uitzenden om bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.

12 uur geleden
D66 en CDA spreken vrijdag over economie en klimaat

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.

13 uur geleden
VVD wil meerouderschap met maximaal vier ouders in de wet

DEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.

13 uur geleden
COC: na decennia cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen

DEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".

13 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten met Yeşilgöz over uitspraken Wijers

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.

14 uur geleden
Kabinet wil bijhouden CO2-uitstoot voor mkb per 2027 schrappen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven met minder dan 250 werknemers hoeven vanaf 2027 niet meer de CO2-uitstoot bij te houden die wordt veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD) donderdag aan de Kamer.

14 uur geleden