Kaag wil in meireces al praten met oppositie over Voorjaarsnota
DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën en D66-leider Sigrid Kaag hoopt, mits het kan, tijdens het meireces al de eerste gesprekken te voeren met oppositiepartijen over de Voorjaarsnota. Lukt dat niet, dan starten de gesprekken "zeker" na het reces. Het meireces van de Tweede Kamer loopt van vrijdag 22 april tot en met maandag 9 mei.
Volgens Kaag ligt er nu een "concept-Voorjaarsnota" waarmee de coalitie langs de oppositiepartijen kan. Dit is volgens haar het moment om accenten te leggen, te kijken waar steun voor is en om zaken in het concept te veranderen. Ze kan er nog niet op vooruitlopen hoe de gesprekken gaan lopen en met welke partijen de coalitie aan tafel gaat. Wel benadrukt ze "brede steun" te zoeken en hoopt "een rondje te doen met veel partijen".
In de nacht van donderdag op vrijdag maakte premier Mark Rutte bekend dat de onderhandelingen over de Voorjaarsnota inmiddels zo ver zijn dat de oppositie kan meepraten. Wel benadrukte hij dat er nog geen akkoord op hoofdlijnen is tussen de coalitiepartijen. Dat de coalitie met de oppositie gaat praten over de Voorjaarsnota is volgens de premier "uniek".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voelt zich "plat gezegd gewoon bedonderd" door defensieminister Dilan Yeşilgöz. Zij verzweeg tijdens een debat over de inzet van de Zr. Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied dat een kanon aan boord van het fregat niet werkt. De VVD-bewindsvrouw had die informatie gewoon moeten delen, vindt Klaver.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gevluchte Iraniërs hoeven voorlopig niet terug te keren naar hun land, meldde premier Rob Jetten (D66) donderdag tijdens het debat over de oorlog aldaar. Het kabinet heeft eerder de beslissingen over asielaanvragen gepauzeerd, maar had nog geen formeel besluit- en vertrekmoratorium ingesteld. Asielminister Bart van den Brink is dat laatste aan het voorbereiden.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nog enkele honderden gestrande reizigers willen uit het Midden-Oosten worden gerepatrieerd, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Het gaat onder meer om zo'n tweehonderd mensen uit de Verenigde Arabische Emiraten, waar steden zoals Dubai en Abu Dhabi liggen. Ook zitten nog tientallen Nederlanders vast in landen als Jordanië, Israël, Irak, Iran, Qatar of Saudi-Arabië.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten krijgt van zowel links als rechts kritiek op het standpunt van het minderheidskabinet over de oorlog in Iran. Wel zijn partijen in de Tweede Kamer verdeeld over de aanval van de Verenigde Staten en Israël.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer risico's nemen op het stroomnet om een aansluitstop in het midden van het land te voorkomen, door een deel van de reserveruimte in te zetten. Dat schrijft staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Energie, CDA) in een Kamerbrief.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil opheldering van het kabinet over berichtgeving dat het kanon op Zr. Ms. Evertsen niet werkt. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat meedoen aan een missie in het oosten van de Middellandse Zee om Cyprus en het NAVO-grondgebied te beschermen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als mensen aan een chatbot vragen op welke partij ze moeten stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen, krijgen ze vrijwel nooit het advies om op een lokale partij te stemmen. Dat concludeert de Autoriteit Persoonsgegevens. Die is niet alleen de toezichthouder voor privacy, maar ook voor kunstmatige intelligentie (AI).
3 uur geleden