Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag wil geen vertrouwen uitspreken in Rutte

Kaag wil geen vertrouwen uitspreken in Rutte

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Sigrid Kaag wil niet zeggen of ze nog voldoende vertrouwen in VVD-voorman Mark Rutte heeft om samen verder gaan. Wel verklaarde ze een "prettige en goede samenwerking" met Rutte te hebben gehad "langs lijnen van de inhoud".

"Ik vertrouw eigenlijk heel weinig mensen in mijn leven", zei Kaag op een vraag van Geert Wilders van de PVV. "Ik ga voor een zakelijke benadering", verklaarde ze dinsdag tijdens een debat in de Tweede Kamer over het eindverslag van informateur Mariëtte Hamer.

Kaag haalde een dag eerder tussen de regels door uit naar de VVD-leider in een toespraak in Amsterdam. "Als me iets is opgevallen in de jaren nadat ik terugkwam naar Nederland is het wel dat politiek hier wordt bedreven door koffie te drinken, relaties te managen, en binnenskamers spelletjes te spelen met partijpolitieke emotie", zei ze toen.

Volgens de D66-leider heeft ze niets nieuws gezegd. "Ik zeg dit al anderhalf jaar. En ja, ik vind visie belangrijk en ik ben niet zo van het kopjes koffie drinken, ik ben van een zakelijke benadering." Maar ze zegt dat de kritiek ook betrekking heeft op haar eigen doen en laten.

Meer uit Politiek

Van Essen stelt nieuw plan voor mestbeleid halfjaar uit

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.

7 uur geleden
Kabinet akkoord met handelsverbod goederen uit nederzettingen

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.

7 uur geleden
Vijlbrief 'heel blij' met bijdrage VNO-NCW aan AOW-discussie

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.

7 uur geleden
Yeşilgöz vindt onderbouwing uitgaven Defensie wel voldoende

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.

7 uur geleden
Minister spreekt niet alle gemeenten die te weinig opvang hebben

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.

9 uur geleden
Goedkoper treinreizen in zomermaanden moet op 21 juni ingaan

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.

10 uur geleden
Berendsen wil kalm en kordaat zijn bij 'onvoorspelbaarheid' VS

HELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.

11 uur geleden