Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag wil dat mensen met contant geld kunnen blijven betalen

Kaag wil dat mensen met contant geld kunnen blijven betalen

DEN HAAG (ANP) - Banken moeten ervoor zorgen dat mensen in de toekomst ook nog met munten en biljetten kunnen betalen en dat niet alles via een digitale overboeking of met een betaalkaart gebeurt. Ook als buitenlandse banken de Nederlandse markt betreden moet de infrastructuur hiervoor behouden blijven, zelfs al zal een steeds groter deel van de betalingen met giraal geld worden verricht. Dat schrijft minister Sigrid Kaag van Financiën in een brief aan de Tweede Kamer waarin ze haar visie op het bankenlandschap uiteenzet.

Volgens Kaag is de bankensector continu in beweging en zou de sector er over een aantal jaar anders uit kunnen zien dan nu. Zo werkt Europa aan een kapitaalmarktunie waardoor banken makkelijker in andere landen actief kunnen worden. Centraal moet echter blijven dat de financiële diensten zoals betaling en financiering voor iedereen toegankelijk zijn en blijven, zeker met het oog op financieel kwetsbare burgers en bedrijven. Als het nodig is, zal zij de banken hierop actief aansturen.

Kaag verwacht ook dat banken "het belang van de klant centraal stellen in hun dienstverlening en zich niet alleen laten leiden door het streven naar winst". De bescherming van de consument betekent in haar ogen ook dat banken open moeten zijn over de voorwaarden van hun dienstverlening.

Maatschappelijk verantwoord opereren

Daarnaast wil Kaag dat banken maatschappelijk verantwoord opereren, en hun bijdrage leveren op het gebied van bredere maatschappelijke vraagstukken. Zo verwacht de minister dat de bankensector zijn rol neemt in de overgang naar een duurzame economie, door bijvoorbeeld investeringen in duurzaamheid te stimuleren en die in fossiele en vervuilende sectoren te verminderen.

Een gezonde marktwerking voor banken is ook belangrijk voor de toekomst, stelt Kaag. Banken moeten met elkaar kunnen concurreren op dienstverlening en prijs. Dat zal volgens Kaag onder meer leiden tot innovatie en diversiteit in de sector, waardoor de dienstverlening betaalbaar en toegankelijk blijft. Als de marktwerking niet voldoende op dit vlak oplevert, kan de overheid ingrijpen "om het publieke belang te borgen".

Om Nederland voor banken ook voldoende aantrekkelijk te laten zijn als vestigingsplaats, moeten ze ook winstgevend kunnen blijven opereren, aldus Kaag.

Meer uit Politiek

Politie bekijkt deel onbehandelde aangiften uit 2024 opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De politie gaat een deel van de ruim 10.000 onbehandelde aangiften en meldingen uit 2024 opnieuw beoordelen. Justitieminister David van Weel (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het in eerste instantie gaat om de aangiften voor moord en doodslag, pogingen daartoe en ernstige zedenzaken.

1 dag geleden
Oppositie snapt snijden in infrastructuur, maar mist investeringen

DEN HAAG (ANP) - Onder oppositiepartijen klinkt begrip voor de keuzes die het kabinet heeft gemaakt om geld vrij te maken voor onderhoud van infrastructuur. Een reeks projecten om wegen, spoor en vaarwegen uit te breiden, is daardoor voorlopig stopgezet. Veel partijen willen dat er meer geld voor infrastructuur komt, zodat nieuwe projecten weer een toekomst krijgen.

1 dag geleden
Eerste statushouders kunnen van azc naar kerk

APELDOORN (ANP) - De eerste kerkgebouwen zijn ingericht voor de tijdelijke opvang van statushouders. Met Actie Onderdak kunnen de erkende vluchtelingen daar wachten tot er een huis voor hen is in diezelfde gemeente. Hun plek in het asielzoekerscentrum kan dan vrijkomen voor asielzoekers.

1 dag geleden
VVD komt terug op opmerking rekeningrijden: 'slaat ook op tol'

DEN HAAG (ANP) - VVD-Kamerlid Bart Bikkers is teruggekomen op zijn opmerkingen waarin hij steun voor rekeningrijden niet uitsloot. "Betalen naar gebruik", de ambtelijke term voor rekeningrijden, kan volgens hem ook slaan op "het betalen naar gebruik dat we al doen aan de pomp" of op tolheffing.

1 dag geleden
Nieuw steunpakket van half miljard voor Oekraïne, met luchtafweer

DEN HAAG (ANP) - Nederland geeft Oekraïne nog eens een half miljard euro aan militaire steun om het de komende winter door te helpen. In het nieuwe 'winterpakket' zitten onder meer luchtverdedigingswapens en drones, zei premier Rob Jetten. Jetten kondigde het nieuwe steunpakket aan tijdens een persconferentie naast de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die op bezoek is in Den Haag.

1 dag geleden
VVD sluit steun rekeningrijden niet uit: 'geen heilige huisjes'

DEN HAAG (ANP) - De VVD sluit steun voor een kilometerheffing niet uit. "Ik denk dat we geen heilige huisjes moeten hebben", zei Tweede Kamerlid Bart Bikkers met het oog op extra geld voor investeringen in infrastructuur. "Maar ik wil wel een brede afweging kunnen maken van alle opties die er zijn." Daarvoor wacht hij plannen van het kabinet af.

1 dag geleden
Jetten betuigt medeleven aan Spaanse premier na treinongeluk

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten is "geschokt" door het dodelijke treinongeluk in Spanje van woensdagochtend. De premier heeft zijn Spaanse ambtgenoot Pedro Sánchez laten weten "dat Nederland meeleeft met Spanje op deze trieste dag", schrijft hij op X.

1 dag geleden