Kaag: Volksbank nog niet klaar voor besluit over privatisering
DEN HAAG (ANP) - De Volksbank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Het moederconcern van onder meer SNS, RegioBank en ASN heeft een "goede start" gemaakt met de toekomstplannen die het vorig jaar ontvouwde, maar heeft meer tijd nodig om die verder uit te voeren en de financiële resultaten te verbeteren.
Dat schrijft minister Sigrid Kaag (Financiën) in een voortgangsrapportage over het voormalige SNS Reaal, dat in 2013 door middel van nationalisatie van de ondergang moest worden gered. De volgende tussenstand verwacht zij voor de zomer van 2023 met de Tweede Kamer te kunnen delen.
De gekozen strategie met als uitgangspunt 'bankieren met de menselijke maat' draagt volgens NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert, bij aan een sterkere financiële positie van de bank. Daarmee verbetert ook de uitgangspositie voor privatisering, mocht het kabinet daar op termijn voor kiezen.
De Volksbank heeft evenwel aan NLFI laten weten dat het "meerdere jaren" duurt voordat de veranderingen zich vertalen in een structurele verbetering van de financiële resultaten. "De kost gaat voor de baat uit". Kaag onderschrijft de conclusie van NLFI dat de bank die tijd gegund moet worden.
Ook onzekere marktomstandigheden blijven een rol spelen. "De komende periode moet duidelijk worden hoe factoren zoals de inflatie, de rente en geopolitieke spanningen zich ontwikkelen en hun weerslag krijgen op de economie in Nederland, de financiële sector en op de Volksbank", aldus NLFI.
Meer uit Financieel
ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
17 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
19 uur geleden