Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: vertrek Hongarije uit EU zou ultieme uitkomst kunnen zijn

Kaag: vertrek Hongarije uit EU zou ultieme uitkomst kunnen zijn

DEN HAAG (ANP) - Een vertrek van Hongarije uit de Europese Unie zou "een ultieme uitkomst kunnen zijn" van de ophef over een omstreden antihomowet in dat land, zegt minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Zaken). Maar zij benadrukt ook dat verandering in Hongarije het doel moet zijn.

Kaag wijst erop dat er al van vele kanten druk wordt gezet op de Hongaarse regering. "Maar dat zijn trage processen". Zij denkt niet dat de heftige reactie vanuit andere Europese landen onmiddellijk "een ander resultaat" zal opleveren bij premier Viktor Orbán. "Wij zijn niet naïef daarin."

De bewindsvrouw hoopt niet dat Oranjefans die zich zondag mogelijk met regenboogvlaggen in Boedapest uitspreken tegen de antihomowet te maken krijgen met "schermutselingen" of intimidatie. Het Nederlands elftal speelt in de Hongaarse hoofdstad in de achtste finale van het EK voetbal tegen Tsjechië.

Waardengemeenschap

"Het is wel heel mooi om te zien dat mensen uit vrije keuze ook laten zien waar zij voor staan", vindt Kaag. "Ik denk dat dat heel veel mensen in Hongarije, maar bijvoorbeeld ook in landen als Polen, vanuit de LHBTI-gemeenschap een gevoel van bescherming geeft en dat wij niet opgeven."

Minister Wopke Hoekstra (Financiën) vindt het "volslagen terecht" dat de EU-landen donderdag in Brussel hard stelling hebben genomen tegen Hongarije. "Ik vind al veel langer dat we in Europa onze mond vol hebben over een waardengemeenschap, maar in het verleden ook heel vaak zachte heelmeesters zijn geweest."

Ook andere lidstaten hebben volgens Hoekstra weleens een loopje genomen met bijvoorbeeld de rechtsstaat of de persvrijheid. Het debat daarover is vaak "maar heel timide gevoerd", vindt hij. Dat moet "fundamenteel anders", aldus de CDA-leider.

Meer uit Binnenland

OM: verdenkingen in soevereinenzaak toegenomen

LEEUWARDEN (ANP) - In het onderzoek naar de Friese soevereinenzaak stelt het Openbaar Ministerie dat de verdenkingen tegen oud-advocaat Arno van K. (62) zijn toegenomen. Dat zei de officier van justitie vrijdag tijdens een inleidende zitting in de rechtbank in Leeuwarden.

27 minuten geleden
Drie aanhoudingen in onderzoek naar fraude met stichtingen

DEN HAAG (ANP) - De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag in Emmen twee mannen (43 en 41) en een vrouw (24) aangehouden in een onderzoek naar fraude door twee stichtingen, zo is vrijdag bekendgemaakt. De verdachten zouden de Staat hebben benadeeld voor minimaal 200.000 euro, volgens de FIOD.

1 uur geleden
Ook HEMA roept speelzand terug om asbest

AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.

16 uur geleden
Kabinet bevestigt detentie IS'ers 'met Nederlandse link' in Irak

DEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.

17 uur geleden
Journalistenbond 'onaangenaam verrast' door vervolging journalist

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.

17 uur geleden
Vijf landen zeggen troepen toe voor veiligheidsmacht Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.

18 uur geleden
Hof draagt OM op journalist Tubantia te vervolgen voor smaad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.

18 uur geleden