Kaag tuigt team op om zwakke boekhouding overheid te verbeteren
DEN HAAG (ANP) - Om de boekhouding van de overheid weer op orde te brengen, tuigt ministers Sigrid Kaag een 'taskforce' op. Die moet zorgen dat het kabinet weer teruggaat naar degelijk financieel beleid en een ordentelijk begrotingsproces. Het speciale team is nodig omdat de Rekenkamer voor het derde jaar op rij zorgen uitte over het beheer van en de verantwoording over de overheidsuitgaven.
Bijna 5 procent van de verplichtingen die de rijksoverheid in 2021 aanging, is onduidelijk of ze rechtmatig zijn, oordeelde de Rekenkamer vorige maand op Verantwoordingsdag. Kaag beloofde al verbetering, en sprak donderdag tegenover de Tweede Kamer van een "koersverandering" die zij inzet. De schatkistbewaarder gaf wel direct een waarschuwing: "Ik durf niet te garanderen dat alles is opgelost volgend jaar."
Een groot deel van de uitgaven die niet goed verantwoord zijn, zijn niet op tijd aan de Kamer voorgelegd, benadrukt Kaag. Ook speelde vorig jaar de coronacrisis nog een grote rol, maar dat is volgens de bewindsvrouw geen excuus. Ze wil weer terug naar financieel beheer waar "de uitzondering weer de uitzondering is".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil instemmen met het omstreden EU-Mercosurverdrag. Dat schrijven minister David van Weel en staatssecretaris Aukje de Vries (beiden Buitenlandse Zaken, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Het handelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) is al ruim 25 jaar in de maak en krijgt veel kritiek in de Kamer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De mensenrechtenschendingen in Soedan moeten "onmiddellijk" worden beëindigd en het wapenembargo van de Verenigde Naties (VN) moet worden nageleefd, vindt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). De VVD-bewindsman deed deze oproep "met klem" in een video die is getoond bij een bijeenkomst in Genève van de VN-Mensenrechtenraad, die mede op verzoek van Nederland is ingelast.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten moeten een tijdelijk huurcontract kunnen krijgen, dat wil woonminister Mona Keijzer (BBB) regelen met een wetswijziging. Nu is het zo dat bij een verblijf 'van korte duur' geen regels over bijvoorbeeld maximale huurprijs bestaan. Die termijn was eerst niet vastgelegd, dat wordt nu dertig dagen, is het voorstel van Keijzer.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sybrand Buma (CDA) was graag met twee informateurs verder gegaan, maar vanwege de planning gaat hij nu alleen verder. Dat zegt de informateur vrijdagmiddag na het opstappen van zijn mede-informateur Hans Wijers. Hij betreurt het vertrek van de oud-minister van D66.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens D66-leider Rob Jetten was het terugtreden van informateur Hans Wijers vanwege "privéappjes" de "enige logische keuze". Wijers lag al onder vuur om uitspraken die hij zou hebben gedaan over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. NRC komt waarschijnlijk later vrijdag met berichtgeving over wat er in de appberichten stond.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat definitief lobbyen in Brussel om de Europese douaneautoriteit in Nederland te vestigen. Dat maakt staatssecretaris Eugène Heijnen (Douane, BBB) bekend na afloop van de ministerraad. Een beoogde locatie kan hij nog niet noemen.
16 uur geleden