Kaag: toch wel zelf commentaar op documentaire geleverd
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Sigrid Kaag heeft toch wel zelf opmerkingen gemaakt over punten in de VPRO-documentaire over haarzelf. In een eerste reactie zei Kaag nog dat zij zelf geen commentaar heeft geleverd, maar "ik reageerde een beetje letterlijk" op vragen van journalisten hierover. Ze heeft twee specifieke wijzigingsvoorstellen genoemd: over het feit dat ze een aantal keer zichtbaar geen gordel draagt, en dat ze een opmerking over een van haar kinderen maakt. "Die heb ik zelf gemaakt, maar ik heb de uitwerking verder in goed vertrouwen aan of de woordvoerders van Buitenlandse Zaken of D66 meegegeven."
Ze heeft dus geen direct contact gehad hierover met de documentairemakers, maar "het is altijd namens mij. Ik ben uiteindelijk verantwoordelijk", zegt de D66-leider. Op haar eerdere opmerkingen kreeg Kaag het verwijt dat zij haar campagneteam voor de bus zou gooien. Dat lijkt Kaag nu recht te willen zetten. "Alles wat fout gaat is mijn verantwoordelijkheid, mijn schuld. Alles wat goed gaat: alle eer naar andere mensen."
Uit een van de mails die is vrijgegeven blijkt dat de partij erop heeft aangedrongen om in de documentaire meer duidelijkheid te krijgen over de "inhoudelijk gedreven keuze" van Kaag om zich kandidaat te stellen voor het partijleiderschap. "Er moet echt iets in de documentaire over haar idealen, over het waarom van de stap die ze zet", valt te lezen in de mail. "Nu zit dat er helemaal niet in." D66 noemt dit een "wezenlijk punt" waar ook Kaag zelf van overtuigd was. Dat over deze mail van de partij verontwaardiging is ontstaan, "kan ik me goed voorstellen", zegt Kaag desgevraagd.
Lessen trekken
Ze wil dan ook lessen trekken uit de ophef die is ontstaan over de communicatie tussen D66 en Buitenlandse Zaken enerzijds en VPRO anderzijds. "Ik denk dat we er goed over moeten praten". Het is volgens haar "gebruikelijk" dat je opmerkingen meegeeft, maar ze wil met haar partij wel bespreken welk commentaar als "dwingend kan overkomen".
De stukken zijn opgevraagd met een beroep op de Wet openbaarheid van bestuur (Wob). Maar zelf heeft Kaag de mails naar eigen zeggen niet gelezen. Kaag heeft sowieso "altijd al spijt gehad" van het feit dat ze akkoord is gegaan met de documentaire, zegt ze
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
3 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
4 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
6 uur geleden