Kaag: straf 'fakkelman' belangrijk signaal, gaat een keer mis
DEN HAAG (ANP) - Dat de man die met een fakkel voor haar huis minister en D66-leider Sigrid Kaag intimideerde een celstraf heeft gekregen van zes maanden, noemt Kaag zelf een "belangrijk signaal". "Ik ben de rechter en het openbaar ministerie dankbaar, maar ben ook opgelucht", zegt de politica. Kaag is "bang dat het een keertje mis zal gaan. Dan moeten we niet verbaasd zijn, wie het ook zal treffen."
De rechter zelf sprak ook van een "signaal" dat hij met de stevige straf wil afgeven. Dat het zover had moeten komen, noemt Kaag "heel treurig". Ze hoopt dat mensen "die intimideren, die bedreigen en die zo het werk en de persoonlijke omgeving van politici onveilig maken" de waarschuwing ter harte nemen.
Verschillende politici legden ook het verband tussen partijen die in de politieke arena bedreigende taal uiten. Dat soort uitspraken zouden bedreigingen en intimidaties aanwakkeren waardoor politici zich onveilig voelen. Politici "die in feite een soort mondelinge karaktermoord plegen" moeten niet verbaasd opkijken "dat er dan mensen zijn die denken dat daar de legitimatie in zit om te handelen". Het is volgens Kaag hoog tijd "om met zijn allen op te treden op een manier die legitiem is en die bij de rechtsstaat past".
De gevangenisstraf voor Max van der B., die Kaag zelf "Fakkelmans" noemt, laat volgens de D66-leider zien dat aangifte doen kan werken en "helaas nodig" is. "Je moet het wel doen." De 44-jarige Eline van 't N., die het voorval filmde, krijgt een celstraf van vier maanden. Voor Kaag was het ook duidelijk dat zij betrokken was, maar "ik ga niet op de stoel van de rechter zitten", voegt ze daaraan toe.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
11 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
12 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
12 uur geleden