Kaag: straf 'fakkelman' belangrijk signaal, gaat een keer mis
DEN HAAG (ANP) - Dat de man die met een fakkel voor haar huis minister en D66-leider Sigrid Kaag intimideerde een celstraf heeft gekregen van zes maanden, noemt Kaag zelf een "belangrijk signaal". "Ik ben de rechter en het openbaar ministerie dankbaar, maar ben ook opgelucht", zegt de politica. Kaag is "bang dat het een keertje mis zal gaan. Dan moeten we niet verbaasd zijn, wie het ook zal treffen."
De rechter zelf sprak ook van een "signaal" dat hij met de stevige straf wil afgeven. Dat het zover had moeten komen, noemt Kaag "heel treurig". Ze hoopt dat mensen "die intimideren, die bedreigen en die zo het werk en de persoonlijke omgeving van politici onveilig maken" de waarschuwing ter harte nemen.
Verschillende politici legden ook het verband tussen partijen die in de politieke arena bedreigende taal uiten. Dat soort uitspraken zouden bedreigingen en intimidaties aanwakkeren waardoor politici zich onveilig voelen. Politici "die in feite een soort mondelinge karaktermoord plegen" moeten niet verbaasd opkijken "dat er dan mensen zijn die denken dat daar de legitimatie in zit om te handelen". Het is volgens Kaag hoog tijd "om met zijn allen op te treden op een manier die legitiem is en die bij de rechtsstaat past".
De gevangenisstraf voor Max van der B., die Kaag zelf "Fakkelmans" noemt, laat volgens de D66-leider zien dat aangifte doen kan werken en "helaas nodig" is. "Je moet het wel doen." De 44-jarige Eline van 't N., die het voorval filmde, krijgt een celstraf van vier maanden. Voor Kaag was het ook duidelijk dat zij betrokken was, maar "ik ga niet op de stoel van de rechter zitten", voegt ze daaraan toe.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
7 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
9 uur geleden