Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag stelt digitale handelsmissie naar Qatar uit

Kaag stelt digitale handelsmissie naar Qatar uit

DEN HAAG (ANP) - Minister Sigrid Kaag (Buitenlandse handel) heeft een digitale handelsmissie naar Qatar uitgesteld. Het land ligt onder vuur omdat arbeidsmigranten, die de stadions voor het WK voetbal van volgend jaar bouwen, slecht worden behandeld. "Op een gegeven moment moet je ook een politiek signaal willen en durven af te geven en dat heb ik gedaan", aldus Kaag.

De Tweede Kamer vindt daarom dat er geen afvaardiging van de regering naar het voetbaltoernooi moet gaan. De discussie in de Kamer laat het kabinet niet onberoerd, zegt een woordvoerder van de bewindsvrouw. Kaag vindt dat ook op Europees niveau nog eens naar het WK gekeken moet worden. Qatar heeft nog niet gereageerd op het uitstel.

De Kamer reageerde vorige week op berichtgeving in de Britse krant The Guardian dat zeker 6500 arbeidsmigranten zijn omgekomen bij de bouwwerkzaamheden voor het WK. Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) had de motie op initiatief van de SP om geen afvaardiging te sturen trouwens ontraden, omdat sport en politiek volgens hem niet moeten worden vermengd.

Overleg met Qatar

Kaag gaat nu eerst overleggen met Qatar over de arbeidsomstandigheden in de Golfstaat. Volgens haar wordt al lang aangedrongen op verbetering van de mensenrechtensituatie. Er is nog geen nieuwe datum gekozen voor de handelsmissie. In het onlineprogramma Gamen met Politici van het AD werd als eerste gemeld dat de missie niet doorgaat.

De economische missie is gericht op de water-, energie- en voedselsector en zou van 22 maart tot 1 april duren. Ook Oman en de Verenigde Arabische Emiraten worden in deze dagen 'aangedaan'. De digitale handelsmissie naar deze landen gaat wel gewoon door.

Vorige week zei Kaag in een tv-programma waar ze sprak als D66-lijsttrekker, dat het Nederlands elftal niet moet deelnemen aan het WK in Qatar.

Handelsmissies zijn recent wel vaker geschrapt, maar dat gebeurt dan omdat er minder belangstelling van het bedrijfsleven is door corona. In 2018 werd een handelsmissie naar Saudi-Arabië geschrapt na de moord op de Saudische journalist Jamal Khashoggi. Hij werd omgebracht op het Saudische consulaat in de Turkse stad Istanbul.

Meer uit Binnenland

Tata Steel moet 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.

34 minuten geleden
Politie onderzoekt 'bepaalde berichten' over Utrechtse agent

UTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.

44 minuten geleden
Klanten Rotterdamse voedselbank krijgen gratis noodpakket

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.

1 uur geleden
Koningin Máxima heeft griep en zegt bezoek in Rotterdam af

ROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".

1 uur geleden
Woningcorporaties komen veel geld tekort, waarschuwt autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.

1 uur geleden
Politiemedewerker (61) aangehouden en in cel gezet

BREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.

1 uur geleden
Gemeenteraad Utrecht wil Dijksma zes jaar langer als burgemeester

UTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.

3 uur geleden