Kaag: Russische troepenmacht aan grens Oekraïne neemt nog toe
DEN HAAG (ANP) - De Russische legermacht aan de grens met buurland Oekraïne neemt nog steeds toe, zei vicepremier Sigrid Kaag na de ministerraad. "En er zijn nog vooralsnog geen signalen dat Rusland die troepen op grote schaal terugtrekt."
De veiligheidssituatie aan de Russisch-Oekraïense grens blijft "uiterst gespannen", zei Kaag, die de premier voor het eerst verving. De ministerraad ging vrijdag akkoord met de levering van wapens aan Oekraïne zodat het land zich kan verdedigen tegen een mogelijke aanval.
Kaag hoopt dat via het diplomatieke spoor de spanningen kunnen afnemen. Tot dusver heeft dat echter nog geen opening opgeleverd. "De kans op escalatie blijft vooralsnog reëel. Nederland houdt rekening met alle scenario's."
Het kabinet wil onder meer scherpschuttersgeweren met munitie, radarapparatuur en scherfvesten aan Oekraïne gaan leveren. Daarover zal volgende week met de Tweede Kamer worden gedebatteerd. Daar is een meerderheid voor wapenhulp.
Rusland heeft ongeveer 130.000 militairen langs de grens verzameld. Volgens de Amerikanen lijkt een inval niet ver weg. Sinds donderdag vinden er hevige artilleriebeschietingen plaats in het oosten van Oekraïne, waar pro-Russische rebellen al jaren in opstand zijn, gesteund door Moskou.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
5 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
3 uur geledenLECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.
5 uur geleden