Kaag: Russische troepenmacht aan grens Oekraïne neemt nog toe
DEN HAAG (ANP) - De Russische legermacht aan de grens met buurland Oekraïne neemt nog steeds toe, zei vicepremier Sigrid Kaag na de ministerraad. "En er zijn nog vooralsnog geen signalen dat Rusland die troepen op grote schaal terugtrekt."
De veiligheidssituatie aan de Russisch-Oekraïense grens blijft "uiterst gespannen", zei Kaag, die de premier voor het eerst verving. De ministerraad ging vrijdag akkoord met de levering van wapens aan Oekraïne zodat het land zich kan verdedigen tegen een mogelijke aanval.
Kaag hoopt dat via het diplomatieke spoor de spanningen kunnen afnemen. Tot dusver heeft dat echter nog geen opening opgeleverd. "De kans op escalatie blijft vooralsnog reëel. Nederland houdt rekening met alle scenario's."
Het kabinet wil onder meer scherpschuttersgeweren met munitie, radarapparatuur en scherfvesten aan Oekraïne gaan leveren. Daarover zal volgende week met de Tweede Kamer worden gedebatteerd. Daar is een meerderheid voor wapenhulp.
Rusland heeft ongeveer 130.000 militairen langs de grens verzameld. Volgens de Amerikanen lijkt een inval niet ver weg. Sinds donderdag vinden er hevige artilleriebeschietingen plaats in het oosten van Oekraïne, waar pro-Russische rebellen al jaren in opstand zijn, gesteund door Moskou.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
1 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De alternatieve behandelmethode wet cupping, waarbij sneetjes of prikjes in de huid worden aangebracht, is niet zonder risico en degenen die het aanbieden zijn daarvoor vaak ook niet bevoegd. Met die waarschuwing komt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
3 uur geleden