Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag: Russische troepenmacht aan grens Oekraïne neemt nog toe

Kaag: Russische troepenmacht aan grens Oekraïne neemt nog toe

DEN HAAG (ANP) - De Russische legermacht aan de grens met buurland Oekraïne neemt nog steeds toe, zei vicepremier Sigrid Kaag na de ministerraad. "En er zijn nog vooralsnog geen signalen dat Rusland die troepen op grote schaal terugtrekt."

De veiligheidssituatie aan de Russisch-Oekraïense grens blijft "uiterst gespannen", zei Kaag, die de premier voor het eerst verving. De ministerraad ging vrijdag akkoord met de levering van wapens aan Oekraïne zodat het land zich kan verdedigen tegen een mogelijke aanval.

Kaag hoopt dat via het diplomatieke spoor de spanningen kunnen afnemen. Tot dusver heeft dat echter nog geen opening opgeleverd. "De kans op escalatie blijft vooralsnog reëel. Nederland houdt rekening met alle scenario's."

Het kabinet wil onder meer scherpschuttersgeweren met munitie, radarapparatuur en scherfvesten aan Oekraïne gaan leveren. Daarover zal volgende week met de Tweede Kamer worden gedebatteerd. Daar is een meerderheid voor wapenhulp.

Rusland heeft ongeveer 130.000 militairen langs de grens verzameld. Volgens de Amerikanen lijkt een inval niet ver weg. Sinds donderdag vinden er hevige artilleriebeschietingen plaats in het oosten van Oekraïne, waar pro-Russische rebellen al jaren in opstand zijn, gesteund door Moskou.

Meer uit Binnenland

Corona-oplichter (61) moet ruim 3 ton aan Staat betalen

DEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.

45 minuten geleden
Iraanse ambassadeur ontboden na inbeslagname diplomatieke zending

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".

3 uur geleden
Anjet Daanje op longlist International Booker Prize

LONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.

5 uur geleden
Landelijke intocht Sinterklaas dit jaar in Brabantse Grave

HILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.

6 uur geleden
Komend weekend geen treinverkeer van en naar Amsterdam Zuid

AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.

8 uur geleden
OM eist in hoger beroep 15 jaar cel en tbs voor doden sekswerker

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.

8 uur geleden
Alarmcentrales: dit seizoen voorlopig meer wintersportongelukken

DEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.

8 uur geleden