Kaag: raadsverkiezingen in teken strijd tegen extreemrechts
DEN HAAG (ANP) - Voor D66 staan de gemeenteraadsverkiezingen in het teken van de strijd tegen extremisme en polarisatie. Dat zei partijleider Sigrid Kaag bij de aftrap van de campagne van haar partij voor de gemeenteraadsverkiezingen.
De partij gaat "alles op alles zetten om extreemrechts uit het stadsbestuur te houden", verklaarde Kaag tijdens een bijeenkomst in Rotterdam. "Wij gaan niet met extremisten besturen en ik roep al mijn landelijke collega's op om diezelfde duidelijkheid te geven."
Volgens de D66-leider vraagt de democratie om "waakzaamheid en bescherming". Ze wees daarbij op het feit dat in de Kamer wordt gesproken over 'tribunalen" en dat Kamerleden zich minder vrij voelen om hun mening te geven.
Verbinding
"Het extremisme draagt op straat foute vlaggen of een fakkel. In de Tweede Kamer draagt het een das. Met een luttel zetelaantal verlamt het vaak de parlementaire orde. En nu klopt het op de deuren van raadszalen in alle delen van Nederland", zei Kaag.
De gemeenteraadsverkiezingen gaan volgens haar over "verbinding en saamhorigheid in onze samenleving en tegen aanhoudende polarisatie" en "tegen de opmars van extremen". De verkiezingen voor het lokale bestuur zijn op 16 maart.
In haar speech noemde Kaag geen namen van partijen. Haar partij sloot echter vooraf aan de Tweede Kamerverkiezingen van vorig jaar maart samenwerking in een nieuwe coalitie met Forum voor Democratie en PVV uit.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De drie aanstaande coalitiepartijen D66, VVD en CDA willen dat asielzoekers voortaan een asielaanvraag buiten Europa indienen. Dan hoeven asielzoekers niet of minder lang te wachten in Nederland tot ze een verblijfsvergunning krijgen.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De btw op bloemen en planten gaat vanaf 2028 omhoog, als het aan de nieuwe coalitie ligt. De sierteelt valt momenteel nog onder het lage btw-tarief van 9 procent, maar D66, VVD en CDA schaffen dit af. Dat betekent dat in de toekomst 21 procent btw moet worden betaald. De nieuwe coalitie verwacht daarmee 328 miljoen euro per jaar op te halen voor de staatskas.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het moet gunstiger worden om woningen te verhuren, vindt de coalitie. Op die manier willen D66, VVD en CDA het aanbod van huurwoningen laten toenemen. Daarbij willen ze ook kijken op welke punten ze de Wet betaalbare huur kunnen aanpassen. Zulke aanpassingen leiden waarschijnlijk tot hogere huren.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De lagere accijns op benzine blijft tot en met 2027 in stand, staat in het akkoord van D66, VVD en CDA. Voor andere brandstoffen lijkt de accijns volgend jaar wel omhoog te gaan. "In 2027 worden specifiek de tarieven voor benzine gelijk gehouden aan de tarieven van 2026", schrijft de coalitie.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Lelystad Airport moet volgens de coalitie toch opengaan voor burgerluchtvaart. Dat staat in het akkoord van D66, VVD en CDA. Ze denken "initieel" aan 10.000 vliegbewegingen van en naar het vliegveld. Wel stellen ze als voorwaarde dat Lelystad Airport aan alle wettelijke eisen voldoet, zoals een natuurvergunning.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De AOW-leeftijd moet vanaf 2033 sneller stijgen dan nu het geval is, als het aan de coalitie van D66, de VVD en het CDA ligt. Nu stijgt die nog met acht maanden voor ieder extra jaar levensverwachting. Maar de coalitie wil dat met ieder extra jaar levensverwachting de AOW-leeftijd ook met een volledig jaar stijgt. De maatregel moet structureel meer dan 2,5 miljard euro opleveren.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een 'suikertaks' moet vanaf 2030 de schatkist bijna een miljard euro gaan opleveren, schrijven de coalitiepartijen D66, VVD en CDA. Producenten van bijvoorbeeld suikerhoudende dranken moeten de rekening van 850 miljoen euro gaan betalen. In de praktijk rekenen bedrijven zo'n extra belasting vaak door in de consumentenprijs.
12 minuten geleden