Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag op Clubhouse over thuiswerkstress: ik geloof in technologie

Kaag op Clubhouse over thuiswerkstress: ik geloof in technologie

DEN HAAG (ANP) - D66-lijsttrekker Sigrid Kaag pionierde vrijdag op de nieuwe praat-app Clubhouse met een gesprek over stress bij het thuiswerken. Tijdens het gesprek, dat zij organiseerde met Correspondent-baas Ernst-Jan Pfauth, luisterden zo'n 450 appgebruikers mee.

Kaag is een "groot gelovige" in technologie en ziet de toekomst van het thuiswerken ook na de coronacrisis positief in. Zo hoopt ze dat er op een nieuwe manier gedacht kan worden over hoe werknemers hun uren gebruiken. Flexibele werkuren kunnen volgens de bewindsvrouw "een emanciperende werking hebben". Ze ziet dat vooral werkende moeders veel moeten multitasken. Ook zouden kantoorpanden die leeg komen te staan omdat ze door thuiswerken overbodig zijn geworden, kunnen worden omgebouwd tot woningen, zegt Kaag.

Er zijn ook moeilijkheden, ziet de lijsttrekker. Zo vindt ze zoomborrels maar "karig" en raakt ze documenten kwijt omdat ze niet meer weet op welk kanaal ze haar zijn toegestuurd. Laagdrempelige adviezen over het digitale werken, zullen snel nodig zijn, denkt Kaag, zeker ook voor ouderen. "Hier kan jong en oud heel veel leren."

Clubhouse is een app die de afgelopen dagen erg populair is geworden. Mensen kunnen er live meeluisteren en meepraten in groepsgesprekken. Het nieuwe medium is voor de lijsttrekker ook nog even wennen, blijkt als ze een luisteraar de beurt wil geven om te spreken. Ze moet even overleggen met haar collega, excuseert ze zich. "Ik zie wel handjes, zie jij handjes?"

Meer uit Binnenland

D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

10 minuten geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

4 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

15 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

15 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

17 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

1 dag geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

1 dag geleden