Kaag op Clubhouse over thuiswerkstress: ik geloof in technologie
DEN HAAG (ANP) - D66-lijsttrekker Sigrid Kaag pionierde vrijdag op de nieuwe praat-app Clubhouse met een gesprek over stress bij het thuiswerken. Tijdens het gesprek, dat zij organiseerde met Correspondent-baas Ernst-Jan Pfauth, luisterden zo'n 450 appgebruikers mee.
Kaag is een "groot gelovige" in technologie en ziet de toekomst van het thuiswerken ook na de coronacrisis positief in. Zo hoopt ze dat er op een nieuwe manier gedacht kan worden over hoe werknemers hun uren gebruiken. Flexibele werkuren kunnen volgens de bewindsvrouw "een emanciperende werking hebben". Ze ziet dat vooral werkende moeders veel moeten multitasken. Ook zouden kantoorpanden die leeg komen te staan omdat ze door thuiswerken overbodig zijn geworden, kunnen worden omgebouwd tot woningen, zegt Kaag.
Er zijn ook moeilijkheden, ziet de lijsttrekker. Zo vindt ze zoomborrels maar "karig" en raakt ze documenten kwijt omdat ze niet meer weet op welk kanaal ze haar zijn toegestuurd. Laagdrempelige adviezen over het digitale werken, zullen snel nodig zijn, denkt Kaag, zeker ook voor ouderen. "Hier kan jong en oud heel veel leren."
Clubhouse is een app die de afgelopen dagen erg populair is geworden. Mensen kunnen er live meeluisteren en meepraten in groepsgesprekken. Het nieuwe medium is voor de lijsttrekker ook nog even wennen, blijkt als ze een luisteraar de beurt wil geven om te spreken. Ze moet even overleggen met haar collega, excuseert ze zich. "Ik zie wel handjes, zie jij handjes?"
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
12 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
14 uur geleden